Galvenais, esi pacietīgs ar savu priesteri. Meklē veidu, lai atbalstītu viņu. Tas ir cilvēks, kurš ir nolēmis atdot savu dzīvi Dieva godam. Lūdzies, lai Svētais Gars izglīto un iedvesmo visus priesterus.
12. Es iešu uz baznīcu, kad man tas būs vajadzīgs, bet ar varu – nekad!
Kurš var pateikt, ka viņš ir tikai izsalcis un ēd tikai tad, kad jūt nepieciešamību vai arī, kad vien tas ir izdevīgi? Neviens. Organisms mums vardarbīgi pieprasa to pabarot. Tas ir dzīvības un nāves jautājums. Tas ir neizbēgami. Tam pašam būtu jānotiek ar garīgo izsalkumu, kurš sauc no dvēseles dziļumiem. Ir neiespējami nejust vajadzību pēc Kristus. Tas nevar būt, ka nav vēlēšanās pabarot savu garu. Ja mēs to nebarojam ar Dievu, tad mēs meklējam piepildījumu citās šīs pasaules lietās, kuras nesniedz apmierinājumu. Tas kļūst par dzīvības un nāves jautājumu: “Cilvēka personībai ir kāda vēl lielāka nepieciešamība, vēl lielāks izsalkums nekā tas, ko maize var kliedēt – izsalkums, kas ir cilvēka sirdī no Dieva varenuma, tas ir izsalkums, kuru var kliedēt tikai Viņš, kurš ir sacījis: “Es jums saku: ja jūs neēdat Cilvēka Dēla miesu un nedzerat Viņa asinis, jums dzīvības nav sevī. Kas bauda Manu miesu un dzer Manas asinis, tam ir mūžīgā dzīvība, un Es to uzcelšu pastarā dienā.” (Jņ 6, 53–55)” (sv. Jānis Pāvils II)
13. Tikai veci cilvēki iet uz Misi
Ierodoties uz Misi, tu, iespējams, apskaties apkārt un redzi daudzus savu vecvecāku draugus. Tomēr tas ir stereotips, ka mazas vecas kundzītes aizpilda baznīcu solus. Tu, iespējams, neredzēsi viņus rīta Misē plkst. 8.00, bet jaunie cilvēki ir aktīvi savā ticībā. Papēti un redzēsi, ka daudzas garīgas kopienas ir dibinājuši jaunieši, kuri aizdegušies savā ticībā uz Dievu.
Kad jūties slikti un vientuļi, ieklikšķini Google meklētājā vārdus World Youth Day Image (Pasaules jauniešu dienu atspoguļojums). Sagatavo savu prātu ieraudzīt milzīgu skaitu katoļu jauniešu, kuri dodas svētceļojumos katru gadu, lai apmeklētu šo pasākumu.
Ja tu dzīvo apkārtnē, kur lielākā draudzes daļa ir pavecāki cilvēki, tad pieņem pāvesta Franciska padomu: “Viņi ir nevis apgrūtinājums, bet gudrības krātuve, kā Bībelē sacīts (Sīr 8, 9). Baznīca vienmēr ir kopā ar vecākiem cilvēkiem ar pateicību un mīlestību, liekot viņiem justies pieņemtiem un būt daļai no draudzes”. Daudz ko var mācīties no vecāku cilvēku pieredzes un dzīves. Mēs varam novērtēt un cienīt tos, apmeklējot Misi līdzās mūsu brāļiem un māsām Kristū.
14. Sēdēt, mesties ceļos, stāvēt – nav ne jausmas, kas man jādara
Nekad nav patīkami, paskatoties apkārt, ieraudzīt, ka tu esi vienīgais, kurš stāv! Sajūta ir neērta, ja vienmēr soli atpaliec no pārējiem. Šīs kustības nav tikai nejaušas darbības Mises laikā. Katra kustība ir ļoti pārdomāts lūgšanas stāvoklis. Kad mēs izpildām šos žestus, tā ir liturģiska un fiziska zīme, lai simboliski izteiktu savas lūgšanas. Kad stāvam, mēs izrādām cieņu un godu Dieva Vārdam. Kad metamies ceļos, mēs izrādām vislielāko cieņu un godu Kristum. Tā ir arī kā zīme gan mūsu paklausībai, gan pazemībai Viņa priekšā. Mēs klanāmies Nice Creed, lai pagodinātu vissvarīgāko notikumu vēsturē – kad Dievs kļuva cilvēks. Šīs darbības parāda, kam mēs ticam.
Vislabākais veids, kā iepazīt Mises kārtību, ir to apmeklēt! Kā saka, darbs dara darītāju. Romas Misāle var būt noderīgs materiāls, lai iemācītos Mises daļas. Neļauj šādiem tādiem sīkumiem tevi atturēt no Dieva spēka varenības piedzīvošanas.
“Ļauj katram celim locīties Viņa priekšā, ak, mana Dieva varenība, tik vienkārša Svētajā Hostijā. Katra sirds var mīlēt Tevi, katrs gars var apbrīnot Tevi un katrs būt Tev pakļauts” (sv. Margarita Marija Alakoka)
15. Mikrobi. Rokas spiedieni. Es vienkārši nespēju izturēt kontaktu ar visiem šiem cilvēkiem
Masa ir kāda kopiena, kas, nonākot kopā savienojas, veidojot vienu veselumu. Šeit viss ir vienots. Miesa, dvēsele un gars. Viss ir vienotībā ar Kristu – ķermeņa galvu. Kad mēs fiziski savienojamies ar citiem cilvēkiem, mēs vēlamies redzēt tajos Kristus seju.
Tēvs Hurtado sacīja: “Ar Kristus upuri dzima jauna paaudze, kas būs Kristū uz zemes līdz pasaules galam. Cilvēki, kuri saņem Kristu, kļūst par Viņu.” Mēs visi sanākam kopā, lai veidotu vienu Kristus miesu, un, to darot, mēs dzīvojam Viņa dzīvi, veicot Viņa misiju.
Šī teoloģija tev nepalīdzēs, ja tev ir mikrobu fobija. Ja tu joprojām nevēlies paspiest roku saviem brāļiem un māsām Kristū, tad lieto roku dezinficētāju pēc miera zīmes. Uzskati to par nelielu upuri, ko veic, lai būtu kopā ar Kungu un pilnībā saņemtu Viņu Euharistijā.
“Es redzu Jēzu ikvienā cilvēkā. Es sev saku, ka tas ir izsalcis Jēzus, man Viņš jāpabaro. Tas ir slims Jēzus. Šim ir spitālība vai gangrēna; man viņu jāapkopj un jāapmazgā. Es kalpoju, jo es mīlu Jēzu!” (Māte Terēze)
Avots: Becky Roach, 15 Typical Excuses for Not Going to Mass (Answered!), www.en.catholic-link.com
Tulkoja Gita Ziemele-Trubača
Foto Simon Antony, flickr.com