Objekti filtrēti pēc datums: Maijs 2020
Sestdiena, 30 Maijs 2020 19:41 Publicēts Sleja 1

Bīskaps tic, ka pandēmija novedīs pie Baznīcas attīrīšanās un liks ģimenēm pieredzēt ‘mājas baznīcas nozīmi’.

Pirmdiena, 25 Maijs 2020 22:54 Publicēts Sleja 3

/Stefano Fontana/*

24. maijā apritēja piektā gadskārta pāvesta Franciska apkārtrakstam Laudato si. Vatikānā plānotas aktivitātes nedēļas garumā, starp kurām ir kopīga lūgšana par integrālo ekoloģiju, bet svinības turpināsies veselu gadu. Šī iniciatīva pārsteidz. Pijs XI svinēja pirmās sociālās encilikas Rerum novarumčetrdesmito, nevis piekto, gadskārtu, kad autors, pāvests Leons XIII bija jau miris pirms 28 gadiem, nevis ar autoru, kas joprojām ir dzīvs. Un galu galā tas bija liela mēroga dokuments!

Piektdiena, 22 Maijs 2020 14:31 Publicēts Sleja 2

Atzīmējot Jāņa Pāvila II dzimšanas simtgadi, 2020. gada 18. maijā Džozefs Racingers / Benedikts XVI ir ieskicējis šī svētā pāvesta profilu Krakovas arhidiecēzei. Piedāvājam iepazīties ar šī raksta centrālo sadaļu. Pilns teksts, daudz plašāks un papildināts ar citiem ļoti saistošiem materiāliem, ir lasāms šajā Katoļu ziņu aģentūras lapā:“100 years ago, on May 18…”

Trešdiena, 20 Maijs 2020 22:37 Publicēts Sleja 1

/Stefano Fontana/*

Gadu pēc Abū Dabī deklarācijas parakstīšanas paliek divas būtiskas neskaidrības: Dieva griba attiecībā uz reliģiju daudzveidību un veids, kā reliģijām vajadzētu sadarboties miera panākšanai. Bet jēga ir šāda: tas, kā reliģijas izprot Dievu, nosaka to, kā tās izprot cilvēku, ģimeni, sievieti, likumus un brīvību, kā arī mieru.

Pirmdiena, 18 Maijs 2020 21:48 Publicēts Sleja 3

14.maijā notika lūgšana par “Cilvēku brālību”, kurai ir pievienojies pāvests Francisks. Šī iniciatīva notika saskaņā ar deklarāciju par “Cilvēku brālīgumu un mieru pasaulē”, kuru parakstīja Al Azharas lielais imams Muhammads Ahmads Al Taijibs un pāvests Francisks viņa vizītes laikā Apvienotajos Arābu Emirātos 2019. gadа 4. februārī. Deklarācijā tiek apgalvots, ka Dievs pozitīvi ir gribējis reliģiju plurālismu, tādējādi reducējot kristietību līdz vienam no ceļiem pie Dieva, kas ir līdzvērtīgs starp visiem pārējiem.

Svētā Tēva vārdi, kas veltīti lūgšanu dienai par brālību, izraisīja apjukumu kāda jauna Itālijas priestera prātā. Viņa pārdomas itāliešu žurnālists Aldo Maria Valdi publicēja savā blogā Duc in altum, ko labprāt pārtulkoju un piedāvāju civitas.lv lasītājiem, jo laiku, kurā dzīvojam, ir iezīmējis vīruss, kas ir bīstamāks par vīrusu, kas nāk no Ķīnas, – tas ir herētiskās domas vīruss, kuru bez šķēršļiem pieņem arī daudzi katoļi. Baidos, ka tas notiek aiz vienkāršas nezināšanas un iedziļināšanās trūkuma, izslēdzot savu spriešanas spēju tikai tāpēc, ka kaut ko dara vai piedāvā Romas bīskaps Francisks, tērpts baltajā pāvesta sutanā.

Pirmdiena, 11 Maijs 2020 11:21 Publicēts Sleja 1

“Baznīca nav atkarīga no valsts, tai jāaizstāv sava brīvība un neatkarība.” “Atcelt Svētās Mises nozīmē atteikties no sava uzdevuma, kas ietver pašreizējā laika ciešanu skaidrošanu ticības un Jēzus nāves un augšāmcelšanās gaismā. Jēzus kļuva patiess cilvēks ar miesu un dvēseli, mēs ticam miesas augšāmcelšanai, tāpēc fiziska klātbūtne ir nepieciešama”. Euharistija ir vienīgais patiesais Dieva pielūgsmes veids, tā ir visu citu liturģisko formu pamatā. Tas ir apkaunojoši, ka daži bīskapi apgalvo, ka Euharistijas nozīme ir pārspīlēti pārvērtēta.” Ar Daily Compassrunā kardināls Gerhards L. Millers, bijušais Ticības doktrīnas kongregācijas prefekts.

Pirmdiena, 04 Maijs 2020 17:39 Publicēts Sleja 2

Jaunajā biogrāfijā emeritētais Pāvests Benedikts XVI saista homoseksuāļu “laulību” un  abortu dominējošo ietekmi pasaulē, kas izslēdz iespēju to apstrīdēt bez bailēm no soda, ar antikrista garīgo varu.

Svētdiena, 03 Maijs 2020 18:43 Publicēts Sleja 3

Priesteris Maksimiliāns Marija Dīns (Maximilian Mary Dean) ir eremīts ASV Harisburgas diecēzē. Viņa dzīves stāsts patiesi ir unikāls. Savus jaunības gadus viņš dēvē par ceļu pie Dzīvības. Deviņu gadu vecumā apguvis klavierspēli, desmit gadu vecumā – ģitāru, pusaudža gados viņu smagi ietekmēja tādas “zvaigznes” kā Eric Clapton, Joe Walsh, Mark Knopfler, Neil Schon, Jimmy Page.

Jaunākie raksti