Objekti filtrēti pēc datums: Septembris 2017
Ceturtdiena, 28 Septembris 2017 09:49 Publicēts Sleja 3

19. gadsimts kļuva par pirmās lielās sazvērestības teorijas laikmetu. Runa ir par “jezuītu sazvērestību”. Kopš izdevuma Monita secreta (1612) publicēšanas informācijas telpā aizvien vairāk izplatījās priekšstats par jezuītu savtīgumu, ambīcijām un varaskāri.

Otrdiena, 26 Septembris 2017 09:35 Publicēts Sleja 1

Priesteris Jans Van Heusens katru nedēļu internetā publicē pārdomas par Evaņģēliju. Pēc tēva Jana teiktā, viņam patīk būt priesterim, tomēr ir kāda lieta, kas viņam pamatīgi krīt uz nerviem. Vienā no neseniem ierakstiem garīdznieks paskaidro, par ko ir runa.

Ceturtdiena, 21 Septembris 2017 09:43 Publicēts Sleja 2

Vīriešiem nepatīk neveiksmes.  Mēs savu identitāti visbiežāk rodam apziņā, ka neesam „neveiksminieki”. Tomēr, ja mēs esam godīgi pret sevi, mūsu garīgo dzīvi bieži vien raksturo tā lieta, no kuras mēs tik bieži baidāmies – neizdošanās. Mūsu spriedumi un mūsu centieni vienkārši neatbilst realitātei. Ierastie grēki mūs nomoka un paverdzina, bet tas mūsos savukārt izraisa kaunu; nepieciešamību pēc Grēksūdzes, kas šķietami katru reizi ir identiska; dusmas, kas robežojas ar izmisumu; sevis neieredzēšanu, bet sliktākajā gadījumā – šaubas – briesmīgas, nepārvaramas šaubas, ka sakramenti varbūt nemaz „nenostrādā”.

Otrdiena, 19 Septembris 2017 08:56 Publicēts Sleja 1

Apgaismības laikos antikatoliskās propagandas pamatā bija Reformācijas vēstījumi. Arī „progresīvo” salonu apmeklētāji pievērsās ziņām par "miljoniem inkvizīcijas upuru" un noziegumiem, kas notiekot aiz katoļu klosteru mūriem.

Piektdiena, 15 Septembris 2017 13:48 Publicēts Sleja 3

Grēksūdzes noslēpuma neizpaušana ir viens no svarīgākajiem solījumiem, ko saliek katoļu priesteris. Pret šo kalpošanas aspektu Baznīca izturas īpaši stingri, jo priesteris, kurš lauž noslēpumu, uzreiz tiek ekskomunicēts (izslēgts no Baznīcas). Tomēr cienīga attieksme pret izlīgšanas sakramenta noslēpumu var prasīt upurus. Šodien publicējam četru priesteru stāstus, kuri varonīgi aizstāvējuši grēksūdzes noslēpumu. Vienlaicīgi jāapzinās, ka reāli šādu priesteru skaits kristietības vēsturē ir daudz lielāks.

Otrdiena, 12 Septembris 2017 15:18 Publicēts Sleja 1

Jau Romas vajāšanu posmā, kad Baznīca bija spiesta aiziet katakombās, tika izplatīts uzskats, ka kristieši tur nodarbojas ar kanibālismu. Šādi tika attēlota Sv.Mises būtība – Kristus Miesas un Asiņu pieņemšana. Jaunajos laikos antikatoliskās propagandas eksplozija ir tikusi novērota Reformācijas periodā (16.gs.). Jāatzīst, ka tad šī propaganda kļuva daudzveidīga, baudot laicīgās varas atbalstu (valdnieki, kuri pārgāja protestantismā), kā arī izmantojot tā laika revolucionāro izgudrojumu -  drukas mašīnu.

Pirmdiena, 11 Septembris 2017 17:37 Publicēts Video

Ivona Ori (Yvonne Orji) ASV ir labi pazīstama kā Molijas lomas atveidotāja TV seriālā Insecure, bet arvien vairāk viņas popularitāte pieaug saistībā ar viņas uzstāšanos par atturēšanos no seksuālām attiecībām pirms laulībām. 33 gadu vecumā viņa nekaunas no savas jaunavības, sakot, ka “dažkārt ir jāatsakās no īslaicīga komforta, lai veidotu ilgstošas kvalitatīvas attiecības”.

Piektdiena, 08 Septembris 2017 08:20 Publicēts Sleja 1

"Brāļi protestanti, neticiet meliem, kas vērsti pret Katoļu Baznīcu, jo jūsu argumenti neatbilst patiesībai" - šādi jaunu reliģisku kustību sekotājus savā videoblogā uzrunā slavenais poļu sprediķotājs, priesteris Remigiušs Reclavs SJ (Remigiusz Recław):

Trešdiena, 06 Septembris 2017 08:52 Publicēts Sleja 2

Dažreiz, polemizējot ar Katoļu Baznīcu un citām tradicionālām kristiešu konfesijām, jauno reliģisko kustību sludinātāji apgalvo, ka zīdaiņu kristības ir pretrunā ar Bībeli, jo viņiem nav ticības un lēmumu viņu vietā pieņem vecāki…

Piektdiena, 01 Septembris 2017 09:50 Publicēts Sleja 1

Pirms pāris nedēļām Sv.Mises laikā cilvēki, kuri sēdēja solā aiz manis, nepārstāja runāt visa dievkalpojuma laikā. Nevarēju koncentrēties. Tas viss mani aizvien vairāk aizkaitināja, īpaši tādēļ, ka centos nomierināt savu bērnu. Savukārt apkārtējie sniedza viņam gaužām sliktu piemēru.

Jaunākie raksti