Kardināls Millers: Kardināla Pella notiesāšana ir “nesaprātīga un netaisnīga”

Svētdiena, 10 Marts 2019 16:52

/Edvards Pentins/ 

Ticības Mācības kongregācijas prefekts emeritus apgalvoja, ka apsūdzības pret kardinālu Pellu ir „pilnīgi neticamas”.

Kardināls Gerhards Millers sacīja, ka apgalvojumi, kas noveda pie kardināla Džordža Pella apsūdzības par seksuālu vardarbību, ir „pilnīgi neticamas” un „bez pierādījumiem”.

Ticības Mācības kongregācijas bijušais prefekts arī sacīja, ka apsūdzības ir „pilnīgi nesaprātīgas un netaisnīgas”; tās balstās tādā taisnīguma izpratnē, kāda pastāvēja sen pagātnē – vēl karaļa Henrija VIII laikā.

„Gluži tāpat kā visi pārējie, es nevaru saskatīt viņa vainu,” teica kardināls Millers 4. martā.

Zvērināto piesēdētāju tiesa decembrī notiesāja kardinālu Pellu par divu zēnu seksuālu izmantošanu Melnburnā, Sv. Patrika katedrāles sakristejā 1996. gadā.

Spriedums tika publiskots pagājušajā mēnesī masu mēdiju spiediena rezultātā.

Austrāliešu kardināls, kurš enerģiski aizstāv savu nevainīgumu un ir nolēmis pārsūdzēt tiesas spriedumu, pašlaik atrodas apcietinājumā līdz 13. martā paredzētajai sprieduma nolasīšanai.

Kā bijušais Ekonomikas sekretariāta prefekts no 2014. līdz 2019. gadam un faktiski Vatikāna Kases ministrs, kardināls Pells bija trešā augstākstāvošā amatpersona Vatikānā. Viņš ir vecākais Baznīcas pārstāvis, kāds jebkad notiesāts par seksuālu vardarbību.

Pēc kļūdainā tiesas lēmuma septembrī, zvērināto tiesa otrajā tiesas sēdē bija vienbalsīga, neraugoties uz to, ka kardināls atbildēja uz neskaitāmajām viņam inkriminētajām apsūdzībām kā uz „absolūtu nepatiesību” un uz lielāko daļu pierādījumu, kas balstījās tikai uz viena prasītāja liecībām.

Pirmstiesas uzklausīšanas laikā tiesnesis Peters Kidds noziegumu aprakstīja kā „nežēlīgu, bezjēdzīgu pārkāpumu,” piebilstot, ka tā bija „šokējoša rīcība pret diviem zēniem”, un ka Pells to pastrādāja „tādos nežēlīgos apstākļos, ka viņš acīmredzot juta zināmu nesodāmību.”

Savukārt kardināla aizstāvji netic, ka viņš būtu varējis pastrādāt šādu noziegumu, it īpaši šādā publiskā vietā. Tiek uzskatīts, ka ļaunprātīgā izmantošana ir notikusi divas reizes – 1996. un 1997. gadā – neilgi pēc tam, kad Pells tika iecelts par arhibīskapu.

„Neviens to neredzēja,” uzsvēra kardināls Millers; viņš sacīja, ka nespēj noticēt, ka nebija liecinieku starp „visiem tiem cilvēkiem”, kuri visdrīzāk bija klātesoši katedrālē pēc Svētās Mises.

Vācu kardināls sacīja, ka šķietamais  noziegums „bija noticis nevis privātā mājā, bet gan publiski pieejamā katedrālē.”

„Apsūdzība un apgalvojumi pret viņu ir pilnīgi neticami; tas nav iespējams. Nav nekādu pierādījumu, tas ir pretrunā ar jebkuru taisnīgumu,” sacīja kardināls Millers.

„Ja nav pierādījumu, tad nedrīkst sodīt personu ar 50 gadiem cietumā,” viņš turpināja.

Tā ir izpratne par taisnīgumu, kas sakņojas Henrija VIII laikā, un tā „mums parāda juridiskās sistēmas korupciju, kas ir iesakņojusies vispārējā sabiedriskajā viedoklī,” viņš teica.

  

Avots: Cardinal Müller: Cardinal Pell’s Conviction ‘Against All Reason and Justice’, ncregister.com

Foto: Diane Montagna, LifeSiteNews

Jaunākie raksti