Tu piedzīvo depresiju? Šis ir svētais aizbildnis, kas var tev palīdzēt

Trešdiena, 18 Oktobris 2017 09:05

Saskaņā ar Garīgās veselības nacionālā institūta pētījumiem, ik gadus „16,1 miljons pieaugušo” cieš no depresijas. Depresija ir galvenā veselības problēma gan Amerikas Savienotajās Valstīs, gan arī visā pasaulē. Šie cilvēki palīdzību meklē gan lietojot antidepresantus, gan arī griežoties pēc profesionālas palīdzības.

Depresijas cēloņi vienmēr ir sarežģīti nosakāmi un tai ir nepieciešama atbilstoša medicīniskā palīdzība. Ikviens cilvēks šajā cīņā ir atšķirīgs un tiem vajadzētu pievērst pietiekoši nopietnu uzmanību savai slimībai, kā arī ieklausīties to personu ieteikumos, kas viņu ārstē.

No garīgā viedokļa raugoties, ir daudzi svētie, kurus mēs varam piesaukt, lai viņi mums palīdzētu no Debesīm. Viena svētā, kura ir pazīstama ar savu aizbildniecību tiem, kuri cieš no garīga rakstura slimībām, depresijas un trauksmes, ir svētā Dimfna.

Viņa ir dzimusi 7.gadsmitā Īrijā. Dimfna bija pagānu valdnieka un kristīgas mātes meita.

Kad Dimfna bija vien pusaudža gados, nomira viņas māte, bet tēvs sāka viņai izvirzīt dažādas prasības, tādēļ viņai nācās bēgt no valsts.

Viņa nonāca Beļģijā un apmetās Gīlas pilsētā. Dusmu pārņemts, viņas tēvs dzinās viņai pakaļ un meklēja viņu līdz to atrada. Dimfna atteicās izpildīt tēva pārspīlētās prasības, tādēļ viņš meiteni nogalināja.

Viduslaikos baznīcā bija relikvijas, kas bija pazīstamas kā Dimfnas no Gīlas relikvijas. Simtiem svētceļnieku ieradās no visas Eiropas, lai meklētu dziedināšanu no savām garīgā rakstura slimībām. Pateicoties viņas aizbildniecībai notika daudzi izdziedināšanas brīnumi un Gīlas pilsēta kļuva par centru to pacientu ārstēšanai, kuri cieta no dažādām mentālām slimībām. Ārstēšana balstījās tajā, ka pacienti pa dienu aktīvi piedalījās pilsētas dzīvē, bet vakarā atgriezās slimnīcā. Tā bija revolucionāra ārstēšanas metode, kas balstījās kopienas dzīvē, un bija krasi atšķirīga no patversmēm, kurās ārstēja garīgi slimos un „turēja” viņus kā noziedzniekus, kurus nepieciešams ieslēgt.

Šeit ir īsa lūgšana svētajai Dimfnai, lai viņas mīlošajās rokās uzticētu tos, kuri cieš no garīgām saslimšanām.

Svētā Dimfna, brīnišķīgā brīnumdarītaja gan garā, gan miesā, es pazemīgi lūdzu tavu spēcīgo aizbildniecību kopā ar Jēzu un Mariju, kas ir Slimnieku veselība, manās vajadzībās. (Pieminēt tās). Svētā Dimfna, šķīstības mocekle, visu to aizbildne, kuri cieš no garīgām un mentālām slimībām, Jēzus un Marijas mīļotais bērns, aizlūdz par viņiem/mani un uzklausi manu lūgumu.

Citi svētie aizbildņi, kuru palīdzību mēs varam meklēt, ir svētā Filemona, svētā Margareta no Kortonas, svētais erceņģelis Rafaēls, svētais Benedikts Jozefs Labrē. Tā kā svētais Luī Martēns, svētās Terēzes no Lizjē tēvs, savas dzīves laikā arī cieta no depresijas, arī viņu daudzi piesauc savos aizlūgumos.

 

Avots: Philip Kosloski, Depressed? Here’s a patron saint for you, aleteia.org

Tulkoja Agnese Strazdiņa