Astoņu jezuītu izglābšanas brīnums Hirosimā

Piektdiena, 22 Decembris 2017 13:32

1945. gada septembris pasaules vēsturē iegājis kā Japānas lielpilsētu - Hirosimas un Nagasaki, atombombardēšanas traģēdija. Tuvāko mēnešu laikā Hirosimā pēc dažādām aplēsēm gāja bojā no 90 000 līdz 166 000 cilvēku, savukārt Nagasaki — 60 000 līdz 80 000 cilvēku. Aptuveni puse no katrā pilsētā bojā gājušiem mira bombardēšanas dienā. 

Bombardēšanas rezultātā abas pilsētas praktiski sabruka. Tomēr brīnumainā kārtā katastrofā izdzīvoja astoņi jezuīti, kuri uzturējās kilometra attālumā no sprādziena vietas Hirosimā. Ņemot vērā šo niecīgo attālumu, kā arī atombumbas "Little Boy" spēku, gaisa temperatūra sprādziena vietā sasniedza ap 3000 grādu pēc Celsija skalas. Tomēr katoļu garīdznieki palika dzīvi. 

Sprādziena brīdī visi astoņi jezuīti uzturējās klosterī, kas atšķirībā no visām apkārtējām ēkām nesabruka. Pat, ja būtu iespējams izvairīties no paša sprādziena spēka, cilvēks tomēr nevarētu izdzīvot šajā zonā ārkārtīgi stiprā radioaktīvā starojuma dēļ. Tomēr vēl 30 gadu laikā kopš traģiskajiem notikumiem Japānā, jezuīti tika pakļauti daudzām izpētēm, kas apstiprināja, ka neviens no viņiem necieš no apstarojuma sekām. 

Kaut gan ASV Aizsardzības departaments nekad nav sniedzis oficiālus komentārus sakarā ar brīnumu Hirosimā, tā darbinieks Dr. Stīvens Rainharts (Stephen Rinehart) atzīst: „Nav iespējams, ka kāds būtu izdzīvojis. Kilometra attālumā neviens nevarēja palikt dzīvs. Pieņēmu, ka viņu izglābšanās tikusi klasificēta, taču šis jautājums nekad nav pacelts attiecīgajā literatūrā. Iespējams, jezuītiem lūdza nekad neizteikties par šo tēmu.” 

Nav noslēpums, ka Hirosimas jezuītu kopiena bija īpaši veltīta Fatimas Dievmātei. Garīdznieki katru dienu skaitīja rožukroni un gandarīja par grēkiem. Viņi paši nekad nav šaubījušies, ka izglābšanās iemesls bijis viņu uzticīgā sekošana Fatimas vēstījumiem. 

Fatimas vārds gadsimtiem ilgi ir bijis saistīts ar antikristīgu kontekstu, jo tā sauca islāma pravieša Muhameda meitu. Pateicoties Dievišķajai Apredzībai vēlāk Fatimas vārdam parādījās spēcīga kristīga nozīme, kas bija īpaši svarīgi, pasaulē pastiprinoties komunisma draudiem. Tieši Fatimā Dievmāte parādījās portugāļu ganiņiem. Vissvētākā Jaunava Marija pasludināja, ka garīgie ieroči, kas var likt galu visiem kariem, ir rožukronis un patiesa grēku nožēla. 

1917.gada 13.oktobrī Dievmāte sacīja bērniem: „Esmu svētā rožukroņa Karaliene. Esmu nākusi aicināt ticīgos mainīt savu dzīvi, lai neskumdinātu Pestītāju ar grēkiem, lai ticīgie skaitītu rožukroni, lai viņi labotos un gandarītu par grēkiem.” 

Avots: Hiroszima i cud ocalenia ośmiu jezuitów, fronda.pl

Arhīva foto 

Tulkoja Marks Jermaks