Jēzus un Dievmāte, iespējams, parādījušies bērniem Indijā. Lietas apstākļus pēta arhidiecēzes vadība

Ceturtdiena, 26 Oktobris 2017 12:05

/Marks Jermaks/

Grupa katoļu un hinduistu bērnu Indijā apgalvo, ka viņiem parādījušies Jēzus un Marija. Privātās atklāsmes pavadot jasmīnu aromāts, nožēlas sajūta par grēkiem, kā arī kādas meitenes brīnumainā izveseļošanās no auss slimības.

Ziņas par pārdabiskiem notikumiem nāk no sv. Ambrozija draudzes Edavanakadā Keralas provincē, kas pieder Verapoli arhidiecēzei, ziņo Catholic News Agency. Pirmā parādīšanās, iespējams, notikusi 28.septembrī, kad Krišnaveda, viena no pamatskolas skolniecēm, kura pēc reliģiskas piederības ir hinduiste, iegāja dievnamā, lai palūgtos dziedināšanas nodomā no auss kaites. Apmeklējot baznīcu, Krišnaveda iepilināja sev ausī svētītu ūdeni. 

Pamanot, ka sāpes ir pazudušas, meitene par to izstāstīja citiem bērniem. Viņi kopā devās uz baznīcu, lai palūgtos. Pa ceļam bērni esot ieraudzījuši debesīs Kristus šaustīšanas vīziju. Tad bērni aizskrēja uz baznīcu. Ambrosija, vienīgā katole viņu vidū, sāka skaitīt rožukroni. 

Pēc kāda laika bērniem pievienojās skolotājs. Viena no meitenēm, Anusri, atklāja skolotājam, ka blakus altārim redzot Vissvētāko Jaunavu. Citi bērni uzsvēra, ka izjūt gaisā jasmīnu smaržu. Dievmāte aicināja bērnus pienākt tuvāk, taču viena no skolniecēm, Sivania, nobijās un izgāja no dievnama. Dodoties ārā, meitenes skolotājam teica, ka Marija viņiem seko un lūdz palikt baznīcā. Skolotājs painformēja kolēģus par notikušo. Daļa skolēnu devās arī pie vietēja priestera Mertona D`Silvas. 

Ziņas par iespējamiem pārdabiskiem notikumiem ātri izplatījās, kā rezultātā uz baznīcu sāka plūst lielas ticīgo grupas. Katoļu mediji ziņoja, ka 3.oktobrī ticīgie pulcējās draudzē un kopā lūdzās rožukroni. Pēc brīža visi sajuta jasmīnu aromātu, bet klātesošie bērni atkal teica, ka redzot Mariju. Norādot uz konkrēto vietu, kur stāvējusi Dievmāte, priesteris un citi ticīgie ieraudzīja, ka no altāra apakšējas daļas izplūst gaisma. Savukārt priesteris juta, it kā kāds glaudītu viņu pa galvu. 

Bērnu stāstu par redzēto skaties šeit

Kā atzīst draudzes vikārs pr. Metju D`Cunha, pēdējās nedēļas laikā baznīcu apmeklējuši ap 15 000 svētceļnieku, t.sk.citu reliģiju ticīgo, kaut gan iepriekš ikdienā uz draudzi nāca ne vairāk kā 100 cilvēku. Notikumu izmeklēšana uzticēta arhidiecēzes kancleram, ziņo Indian Express. Tāpat arī pr. Mertons D`Silva apstiprina, ka arhidiecēzes vadība rūpīgi izvērtē pēdējo dienu notikumus draudzē. 

Svētceļnieki sv. Ambrozija draudzē, skaties šeit

Jāpiebilst, ka Verapoli arhidiecēze atrodas Keralas štatā. Pirmie katoļu misionāri, karmelītu mūki, šajā Indijas apgabalā ierādījās 1650.gados. Tomēr, saskaņā ar tradīciju, kristietības pirmsākumi šeit meklējami vēl senākos laikos, kad apustulis Toms, apmeklējot seno pilsētu Muzirisu, pasludinājis Labo Vēsti dažiem desmitiem ietekmīgo hinduistu ģimeņu, kuru locekļi arī pieņēma kristību.

 

Foto: indianexpress.com

Jaunākie raksti