Nespēlējies ar spiritismu! Tēvs Pio brīdina

Ceturtdiena, 19 Oktobris 2017 09:11

Maģija balstās uz tādu pasaules redzējumu, kurā ir cilvēka dzīvi ietekmējoši slepeni spēki. Apgūstot maģiju, „izredzētais”, izmantojot īpašus rituālus, iegūst spēju ar šiem spēkiem manipulēt. Līdz ar to maģija un visas okultas prakses ir pretrunā ar pirmo Dieva bausli – „Es esmu Dievs, tavs Kungs, tev nebūs citus dievus turēt manā priekšā”. Slavenais katoļu mistiķis, svētais tēvs Pio no Pjetrelčinas (1887-1968), brīdina par ļaunumu, ko var izraisīt pievēršanās maģijai.

Svētais mūks vairākkārt esot atteicis grēksūdzi kādai sievietei no Treviso, kura bija aizrāvusies ar spiritismu jeb garu izsaukšanu. Savukārt vienam no saviem draugiem, advokātam no Palermo, tēvs Pio teica: „Beidz ņemties ar spiritismu! Tas ir sātans tiešā personā.” Tikpat asi ar stigmām apveltītais garīdznieks reaģēja arī uz buršanu, kas ir viens no okultisma elementiem. Pēc viņa teiktā, padoma meklēšana pie zīlniekiem vai gaišreģiem nav tikai sekošana ilūzijām, bet arī nepaklausība pašam Dievam. 

Reiz grēksūdzes laikā Anna Di Leonardo atzinās, ka ir apmeklējusi zīlnieci. Uz tēva Pio jautājumu, kādēļ viņa tur gājusi, sieviete sacīja: „Tēvs, es biju nomākta un izmisusi, jo man nekas nesanāk. Cerēju dabūt kādu labu ziņu.” „Neej tur vairs. Ja aiziesi tur vēlreiz un atgriezīsies pie manis, dabūsi ar pātagu,” ar sev raksturīgo stingrību atbildēja sievietei tēvs Pio.

Līdzīgu pieredzi guva kāda cita sieviete no Venēcijas. 1948.gadā grēksūdzē viņa teica, ka viņas ģimenē tiek praktizēta „lasīšana no kārtīm”. „Steidzami atmet šīs lietas!” sekoja atbilde. Sarunājoties ar ticīgiem, tēvs Pio ļāva saprast, ka Dievs ir vēstures Kungs un tikai pie Viņa ir vērts meklēt patiesību un mierinājumu. 

Maģija un okultisms pieder pie garīgām parādībām, kurām tomēr piemīt arī psihofiziskas izpausmes. 1919.gadā profesors Settimio no Teramo iepazinās ar kādu sievieti, kura apgalvoja, ka viņai piemīt „sātanisks spēks”. Kaut gan profesors viņai nenoticēja, ar laiku viņš sāka izvairīties no paziņas, jo viņas klātbūtnē sajutis nemieru. „Tieši tad atklāju, ka esmu saticis „sātana svēto”, kurai piemita spēja mani mocīt garīgi un fiziski neatkarīgi no attāluma. Likās, ka no tā visa sajukšu prātā. Tad atcerējos par mūku no Fodži (Foggi) un nolēmu viņu apmeklēt,” atceras profesors. Tā viņš nonāca San Džovanni Rotondo klosterī. Sarunas laikā tēvs Pio viņam apsolīja: „Es vienmēr būšu Tev tuvu. Vari par to nešaubīties.” Settimio kļuva par tēva Pio garīgo dēlu, taču, lai pilnībā tiktu vaļā no dēmoniskās iedarbības, viņam bija nepieciešami divi gadi. 

Te būtu vērts pieminēt vēl kādu liecību. Tā saistīta ar Itālijas konsulu Agostino De Rienco (Agostino De Rienzo), kurš 1975.gadā devās uz Dominikānas Republiku ar svarīgu valdības uzdevumu. Konsulam bija jāuzrauga demokrātisko reformu process pēc Trujillo diktatūras krišanas. Tas izraisīja neapmierinātību aprindās, kuras atbalstīja iepriekšējo iekārtu. Reiz kāda sieviete paziņoja De Rienco, ka viņam ir uzlikts lāsts, kas var izraisīt viņa nāvi. Vienlaicīgi sieviete lika saprast, ka viņam ir iespēja tikt vaļā no lāsta, pateicoties „kādam cilvēkam, pārdabiskai būtnei, kurš dzīvo kalna virsotnē un jau sen viņu sargā.” 

Drīzumā diplomāts tiešām sajutās slikti, saskaroties ar dīvainiem fiziskiem simptomiem un neizskaidrojamām neveiksmēm darbā. Viņš vērsās pēc medicīniskas palīdzības, taču veltīgi, jo viņu atzina par veselu. Tad De Rienzo atcerējās, kā viņa māte kādreiz veltīja viņu Pestītāja gādībai, apmeklējot San Džovanni Rotondo sanktuāriju. Diplomāts lūgšanā piesauca svētā tēva Pio aizbildniecību, kā rezultātā simptomi pazuda. 

„Dievišķā enerģija”

Fakts, ka dzīves laikā tēvs Pio saņēma no Dieva pārdabiskas dāvanas, piesaistīja īpašu ekstrasensu un spiritistu uzmanību. Pēc svētā nāves pieauga gan viņa godināšana ticīgo vidū, gan centieni izmantot viņa vārdu okultos nolūkos. Kā stāsta kapucīns Ksaverijs Knocs (Ksawery Knotz) no Krakovas provinces, viņš pazīst kādu ekstrasensu, kurš savā kabinetā novietojis tēva Pio svētbildi, apgalvojot, ka tas viņam palīdz „piesaistīt dievišķo enerģiju”. 

Savukārt kāds cits gaišreģis apgalvojis, ka saņēmis pārdabiskas spējas pateicoties tam, ka kādreiz tēvs Pio bija viņa garīgais vadītājs. Trešais piemērs ir kāda poļu sieviete, kura apgalvoja, ka viņa ir sv. Pio „medijs”. Spiritisma seansu laikā viņu esot pārņēmis slavena mūka „gars”, kurš caur viņu nodevis dažādus vēstījumus. Jāatzīst, ka pēdējās desmitgadēs Eiropā un Amerikā izveidojušas vairākas neformālas grupas, kuras, atsaucoties uz svētā tēva Pio autoritāti, faktiski pievēršas okultismam. 

Reiz Daniele Natale jautāja tēvam Pio, kas būtu jāatbild sievietei, kura apmeklē personu, kas „kontaktējas ar šķīstītavās dvēselēm”. Tēvs Pio uz to atbildēja: „Mans dēls, mums ir baušļi, Evaņģēlijs un Jēzus Vissvētākajā Sakramentā mūsu vidū.” Lūk, šī ir atbilde visiem, kuri ilgojas pēc patiesa garīguma.

 

Avots: O.Pio: Skończ ze spirytyzmem! To szatan we własnej osobie!, fronda.pl

Arhīva foto

Tulkoja Marks Jermaks

 

Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 19 Oktobris 2017 09:25

Jaunākie raksti