Jaunā meta analīze: pastāv tieša saikne starp abortu un turpmāko garīgās veselības pasliktināšanos

Ceturtdiena, 26 Marts 2015 08:41

/Kirsten Andersen/

Jauna, pētnieku veikta meta analīze Sjēnas universitātē liecina, ka ir tieša saikne starp abortu un turpmāko garīgās veselības pasliktināšanos. Tā izpaužas kā depresija, atkarības un pēctraumatiskais stress. Pētījuma autoriem tika pieprasīts veikt papildu izpēti saistībā ar šo problēmu.

Dr. Karlo V. Belini (Dr. Carlo V. Bellini) un Džuzepe Buonokore (Guisseppe Buonocere) analizēja 30 pētījumus saistībā ar sieviešu garīgo veselību pēc aborta. Tie publicēti laikposmā no 1995. līdz 2011. gadam, lai noskaidrotu, vai iegūtie dati apstiprina tiešo saikni starp abortiem un garīgajām saslimšanām, īpaši - depresiju, trauksmes sajūtu, pēctraumatisko stresu un atkarību veicinošo apreibinošo vielu lietošanu.

Tika atklāts, ka 13 gadījumos aborta veikšana uzrādījusi lielāku riska faktoru vismaz vienai no minēto garīgo slimību attīstībai. Tikai vienā no šiem pētījumiem atklājās, ka pēc bērna piedzimšanas rodas garīgās veselības problēmas. Papildus piecos pētījumos tika noskaidrots, ka nav nekādas atšķirības iznākumam, taču starp šiem 5 gadījumiem vismaz viens gadījums ietvēra pēc aborta veikšanas statistikā sievietes, kuras bija izvēlējušas selektīvu bērnu skaita samazināšanu vienā grūtniecībā, ļaujot palikt un izdzīvot tikai vienam mazulim.

Pētījumā tika salīdzinātas arī sievietes pēc aborta veikšanas un sievietes, kuras piedzīvojušas spontāno abortu. Tika atklāts, ka īslaicīga trauksmes sajūta un depresija bija paaugstināta sieviešu grupai pēc spontānā aborta, savukārt ilglaicīga trauksmes sajūta un depresija bija sieviešu grupai, kurām tika veikts aborts.

Embrionālais jeb augļa zaudējums, šķiet, pakļauj sievietes augstākam garīgās veselības traucējumu riskam nekā bērna piedzimšana”- pētnieki vēstīja, „...un daži pētījumi parāda, ka aborts var tikt uzskatīts par garīgās veselības riska faktoru, nevis spontānais aborts.”

Pētnieki secina, ka ir nepieciešams turpināt pētījumus šajā jomā.

Līdzīgu meta analīzi veica cilvēces attīstības un ģimenes izpētes profesore Priscilla K., Kolemana (Priscilla K. Coleman) 2011. gadā (Bowling Green State University). Profesore, izanalizējot 22 pētījumus par abortus veikušām sievietēm, atklāja, ka sievietēm, kurām tika veikts aborts, 81% gadījumu paaugstinājies garīgās veselības problēmu risks. Pētījumā arī konstatēts, ka gandrīz 10% no visām sieviešu garīgās veselības problēmām ir tieši saistītas ar abortiem. Saskaņā ar Kolemanas veikto izpēti aborts tika saistīts ar 34% paaugstinātu trauksmes sajūtas risku, 37% depresijas risku, 110% alkohola lietošanas un 220% marihuānas lietošanas riskiem, arī ar 155% pašnāvības mēģinājuma risku.

Avots: Kirsten Andersen, “New meta-analysis of post-abortive women and mental illness bolsters case for post-abortion syndrome”, www.lifesitenews.com

Tulkoja: Gita Ziemele-Trubača

Jaunākie raksti