Arafāta šofera atgriešanās: stāsts par naida pārvarēšanu

Piektdiena, 03 Februāris 2017 13:51

„Grēka ļaunums ar milzīgu spēku saspieda man krūškurvi. Un tad sadzirdēju balsi: „Esmu Tev piedevis pat šo!” Mana sirdī sāka atgriezties miers. Dievs neturēja manus grēkus uz svaru kausa, pārbaudot, vai tie pārsniegs manus labos darbus, kā to māca islāms. Viņš piedeva pilnībā. Šī Dieva bezgalīgās žēlsirdības apziņa pārņēma mani visu bez atlikuma.” Šādiem vārdiem Tajsir Saada apraksta savas atgriešanas brīdi, kad viņš satika dzīvo Dievu Kristus personā, jo tikai Kristus varēja uzņemties viņa grēku smagumu. 

Tajsir (Tass) piedzima 1951. gadā palestīniešu musulmaņu ģimenēbēgļu nometnē Gazas sektorā. Divus mēnešus pēc piedzimšanas bērns kopā ar vecākiem bija spiests doties uz Saūda Arābiju, bet 1960.gadu beigās – uz Kataru. Tajsiru kā jaunieti būtiski ietekmēja radikālā islāma idejas, bet par savas ģimenes ciešanu cēloni viņš uzskatīja Izraēlu un ebreju tautu.

1967.gadā Tajsir kopā ar draugiem aizbēga no mājām, lai pievienotos palestīniešu kaujinieku aprindām. Izejot militāro apmācību, viņš kļuva par snaiperi, kura galvenais darbs bija slepkavot ienaidniekus. Tajsir ar savu centību izpelnījās palestīniešu līdera Jāsira Arafāta ievērību. Politiķis iecēla viņu par savu personīgo šoferi. Vēlāk Tassam tika uzticēta jaunu karavīru apmācība.

1970.gadā Tajsir apciemoja vecākus Katarā, un viņa tēvs, kurš iebilda pret dēla iesaistīšanos nemiernieku aprindās, liedza Tajsiram atgriezties Jordānijā. Galu galā tēvs aizsūtīja Tajsiru uz studijām ASV, kur viņš pakāpeniski izveidoja savu restorānu biznesu.

Amerikā Tajsir iepazinās ar Čarliju Šarpu, kurš piesaistīja palestīnieti ar savu mieru un paļāvību uz Dievu. Apsolot Tajsiram atklāt savu „noslēpumu”, vīrietis brīdināja: „Tev nāksies iemīlēt kādu ebreju.” Dzirdot no drauga Jāņa Evaņģēlija sākumu, Tass piedzīvoja mistisku vīziju, kuras laikā viņam parādījās Jēzus. Kungs teica: „Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība, neviens nenāk pie Tēva, kā vien caur Mani.” Vēlāk bijušais kaujinieks uzzināja, ka šie vārdi atrodami Bībelē. Tāpat vīzijā Tajsiram tika parādītā viņa aukle, kura aprūpēja viņu kā zēnu Saūda Arābijā. Šī bija kāda dievbijīgā kristiete no Filipīnām, kura dedzīgi lūdzās par bērna atgriešanos.

Uzticot savu dzīvi Kristum, Tajsir piedzīvoja dziļas iekšējas pārmaiņas. Vīrietis lūdza Dievam piedošanu par saviem grēkiem un arī pats izvēlējās piedot saviem ienaidniekiem, t.sk. ebrejiem. „Šie cilvēki vairs nebija mani pretinieki. Viņi kļuva man par brālēniem Ābrahāmā. Pamanīju, ka tuvojoties Jēzum, kļūstam spējīgi izlīgumam arī savā starpā. Mana sirds tika attīrīta no naida,”atceras Tajsir. 

Pēc atgriešanas Tajsir aktīvi iesaistījās evaņģelizācijā, kā rezultātā viņam nācās saskarties gan ar naidīgu attieksmi no musulmaņu puses, gan ar atbalstu starp bijušiem islāma ticīgajiem, kuri līdzīgā veidā atgriezās pie Kristus. Tajsir nodibināja organizāciju „Cerība Ismaelam” (Christian Ministry Hope For Ishmael), kuras mērķis ir sekmēt izlīgumu starp ebrejiem un palestīniešiem. Tass kopā ar sievu pārvācās dzīvot Gazas sektorā, turpinot aktīvi evaņģelizēt musulmaņus, un tas rada nepārtrauktus draudus ģimenei, jo islāma zemēs par šādu darbību paredzēts nāves sods.

Lielas sāpes Tajsiram izraisīja viņa radinieku reakcija, uzzinot, ka viņš pievērsies kristietībai. Vīrietis saņēma no tēva draudu vēstuli: „Ja tūlīt neatgriezīsies islāmā, mēs Tevi nogalināsim pie pirmās izdevības!” Tomēr Tass uzskatīja par nepieciešamu satiktiet ar ģimenes locekļiem, pat apzinoties, ka šie draudi nav tikai vārdi. Brīnumainā kārtā tēvs mainīja savu nostāju un pat brīdināja Tassa brāļus: „Es nolādēšu katru, kurš mēģinās viņam nodarīt pāri.” Uzskatot, ka katram musulmanim jāzina patiesība par Jēzu, Tajsir privātas audiences laikā evaņģēlizēja pat savu bijušo priekšnieku – Palestīnas autonomijas prezidentu Arafātu, pēc kura pavēlēm kādreiz slepkavoja ebrejus. 

„Jēzus uzrunā atvērtas sirdis caur Svēto Rakstu vārdiem, ja kādam izdodas dabūt sev Bībeles eksemplāru vai izlasīt to internetā. Jēzus atnāk arī sapņos un vīzijās, it īpaši pie musulmaņiem. Viņš piedāvā savu piedošanu visu valstu un kultūru cilvēkiem. Viņš ar prieku uzņem katru, kurš vēlas ienākt Viņa ģimenē. Un kad Viņš mūs pieņem, mēs iegūstam Labās Vēsts sludināšanas privilēģiju tiem, kuri aizdomājas, kā tad īsti ir ar to Jēzu,” saka Tajsir. 

 

Avots: Byłem człowiekiem Arafata, milujciesie.org.pl

Foto: catholicireland.net

 

Sagatavoja Marks Jermaks

Jaunākie raksti