Priesteris atteicās no alkohola 33 dienas, un tas viņu mainīja...

Pirmdiena, 16 Janvāris 2017 12:19

Kad Tēvs Edvards Lūnijs, ASV Viskonsīnas štata Zaļā Krasta diecēzes priesteris, ieradās sava jaunā kalpojuma vietā, viņš kopā ar draudzes prāvestu aizgāja uz vietējo Īru krogu. Laikam ejot, Tēvs Lūnijs kļuva par regulāru šī kroga apmeklētāju. Tā bija jautra un draudzīga vieta jūdzes attālumā no draudzes, kas bija arī ērta pusdienu pietura, uz kuru nācās iet kājām, un to varēja uzskatīt par sava veida veselīgu sportu. Pēc 50 aliņu izdzeršanas 18 mēnešu laikā  Lūnija vārds pat tika iegravēts alus mīļotāju kluba “Beer Advocates Club” goda plāksnē.

 

Taču tad kaut kas mainījās.Tēvs Lūnijs savā dzīvē piedzīvoja smagu zaudējumu, un viņš pamanīja, ka arvien vairāk pievēršas alkoholam. 'Bija tik viegli piestāt pie mana mīļākā Īru kroga un izdzert vienu vai divus mēriņus,' viņš rakstīja žurnālā 'Catholic Exchange'. Lūnijs iekšēji attaisnoja savus biežos kroga apmeklējumus un pat saredzēja tos kā daļu no savas kalpošanas, jo visi krogā zināja, ka viņš bija priesteris. Šī fakta dēļ ik pa reizei gadījās kādas dziļas sarunas par ticības jautājumiem.

Tomēr iekšēji Tēvs Lūnijs sajuta arvien augošāku nemieru; priesteris saprata, ka viņam ir kas nopietni jāmaina savā progresējošajā atkarībā no alkohola. Viņš nolēma griezties pēc palīdzības pie Personas, kuru tas bija pazinis jau kādu laiku - pie Jaunavas Marijas.

Savā rakstā Lūnijs vēstī: 'Es nolēmu atjaunot savu Mariānisko konsekrāciju.' Gatavojoties konsekrācijai, viņš nesa labprātīgu upuri - priesteris atteicās no alkohola 33 dienas, un viņš atzīst, ka viņa dzīve izmainījās. Brīvajiem vakariem tika izvēlētas produktīvākas aktivitātes - lasīšana, slēpošana, labas filmas. Viņa vakara lūgšana vairs nebija sasteigta, tā kļuva sirsnīgāka. Priesterim bankas kontā nu bija vairāk naudas, kuru tērēt, palīdzot citiem. Sevis noliegšana padarīja viņu stiprāku, taču tas nebija viegli, apmeklējot daudzās svētku svinības un Ziemassvētku pasākumus. Iespējams, vispārsteidzošākais bija tas, ka pēc šīm 33 dienām priesteris vairs nevēlējās iedzert.

Vai tas tā turpināsies? Tēvs Lūnijs nevar to simptprocentīgi garantēt - viņa Mariāniskās konsekrācijas atjaunošanas periods beizās 1. jānvārī, un viņa stingrā apņemšanās nesen tika pārbaudīta. 'Es tikko biju kādās svinībās, un manī dzima spēcīga vēlme iedzert. Taču tad es sev uzdevu jautājumu - vai man tas patiešām ir vajadzīgs? Es patiesībā to vairs nemaz nevēlējos, taču mana kvēlākā vēlme, šķiet, bija neatšķirties no visiem citiem... Es tajā vakarā nedzēru, un joprojām neesmu to darījis. Es patiešām neredzu vietu alkoholam manā dzīvē nākotnē.' 

Tēvs Lūnijs nedomā, ka visiem vajadzētu atteikties no alkohola. 'Katrs cilvēks zina, kas priekš viņa ir tās labākais. Par sevi es sapratu to, ka man ir jāatsakās - gan 33 dienas, gan arī pēc tam,' viņš saka. 'Kā jau minēju savā rakstā - mēs bieži varam attaisnoties. Nu, tikai vienu glāzīti! Vai arī - man bijusi smaga diena... Bet tad, kad ieradums vēršas divās vai trīs glāzītēs, vai veselā virknē smagu dienu, parādās problēma. Mums nepieciešama pašapzināšanās un spēja paraudzīties pāri apstākļiem.'

Tēva Lūnija padoms mērenības ievērošanai? Neiztukšo glāzi publiski - šādi tev netiks piedāvāts papildinājums. Un vēl - lieto likumu 'ne vairāk par divām'!

 

Tēvs Lūnijs par saviem panākumiem pateicas Marijai. 'Es nekad necerēju, ka izturēšu 33 dienas. Taču es to izdarīju. Ļoti iespējams, tas bija Marijas nopelns - Viņa iedvesmoja manu gavēni... Tā kā pamanu sevī stipri mazinātu vēlmi pēc alkohola, mans gavēnis turpināsies, jo tas, ko atradu aiz glāzītes robežām, bija miers, prieks un apmierinājums. Man jāpateicas Svētajai Mātei, jo Viņa mani patiešām atbalstīja kā māte, Viņa iedvesmoja mani iet labāku, veselīgāku un svētāku ceļu.'

Avots: Zoe Romanowsky, A priest gave up alcohol for 33 days and it changed him… here’s how, aleteia.org

Tulkoja Daiga Kaša

Foto: Andres Nieto Porras, flickr.com 

 

Jaunākie raksti