Izvarotās sievietes ticība

Pirmdiena, 24 Oktobris 2016 10:22

Nezinu viņas vārdu. Nezinu, cik viņai gadu. Zinu tikai to, ka viņai bija vīrs un bērni. Noteikti tāpat kā mums visiem, viņai patīk smieties un pavadīt laiku ar draudzenēm. Noteikti viņai patīk labi izskatīties.

Viņa nāk no Kongo. Vai zināt, ka Kongo katru stundu tiek izvarotas 48 sievietes? Četrdesmit astoņas. Pārsvarā sievietes izvaro partizāni un zaldāti, kuri iesaistījušies jau gadus ilgstošajā militārajā konfliktā. Tā pa īstam vairs neviens līdz galam nesaprot, kāda ir tā būtība.

Misionārs, kurš apciemoja mūsu draudzi svētdien, lai pastāstītu šo liecību, strādā ar sievietēm, kuras izgājušas cauri izvarošanas ellei. Viņš ar savu komandu palīdz sievietēm atgriezties realitātē. Piemēram, sievietes tiek apmācītas strādāt ar šujmašīnām, lai spētu nopelnīt sev iztiku.

Pēc 60 reizēm pārstāj skaitīt

Visbiežāk vīri pamet savas izvarotās sievas, uzskatot, ka viņas palikušas nešķīstas. Tātad, viņām jātiek galā pašām. Kā nojaušat, tādā valstī kā Kongo vientuļai sievietei iet grūti. Viena no tādām sievietēm atklājusi misionāram Pāvilam savu stāstu. Reiz nemiernieki nolaupīja viņu no dzimtām mājām. Misionārs, mēģinot izturēties maksimāli saudzīgi, uzdeva jautājumu: vai viņa tika izvarota?

„Pēc 60 reizēm pārstāju skaitīt,” sekoja atbilde. Tomēr brīnumainā kārtā pēc mēneša sievietei izdevās aizbēgt. „Gribēju atgriezties mājās, pie maniem bērniem un vīra. Bet viņš teica, lai es pazūdu. Viņš mani vairs negribēja. Nevarēju satikt savus bērnus. Biju spiesta aiziet un atrast jaunu kopienu, kas mani pieņemtu,” viņa stāsta.

Sāpes. Neiedomājamas sāpes. Ciešanas, kas pārsniedz manu saprašanu. Pēc 60 reizēm šī sieviete vairs neskaitīja, cik reizes viņu izvaroja. Atgriežoties mājās, viņa nevarēja paļauties uz mīloša vīra atbalstu. Droši vien viņa vairs nekad nesatiks savus bērnus. Viņa palikusi viena pati.

Slavējot Dievu ar visu esību

„Ko Tu domā par Dievu pēc visa tā?” prasīja misionārs. Sieviete paskatījās uz viņu tā, it kā tas būtu visstulbākais jautājums pasaulē. „Es nesaprotu, ko Tu ar to domā? Viņš taču visu laiku bijis kopā ar mani. Viņš man palīdzējis iziet tam cauri.”

Misionārs satika viņu vēlreiz kopējās slavēšanas laikā. Viņa dziedāja un dejoja, slavējot Dievu ar visu savu esību.

Klausoties šo stāstu, nespēju noturēt asaras. Pāvils apsolīja viņai, ka pastāstīs šo liecību katrā dievnamā, katrā vietā, kur viņam būs lemts nokļūt. „Vai Tu tiešām gribētu to uzņemties manis dēļ? Zini, tas nozīmētu, ka tas, kas ar mani notika, nebija veltīgi,” viņa atbildēja.

Šaubu brīži

Ļoti vēlējos nodot šo stāstu tālāk. Šī sieviete savās neiedomājamās ciešanās ne mirkli nav šaubījusies, ka Dievs ir. Ka Dievs ir viņai blakus. Manas problēmas un raizes nav salīdzināmas ar to, ko piedzīvojusi šī afrikāniete. Tomēr man gadās šaubīties.

Jo es nesaņemu visu, ko vēlos, un tad, kad ES vēlos?

Jo ne jau viss atbilst maniem plāniem?

Jo dzīves gaitās man gadās piedzīvot grūtības?

Jo man jātiek galā ar sarežģītu situāciju?

Jo kāds izturējies pret mani netaisnīgi?

Spēka avots katram

Bet Viņš taču nekad nav teicis, ka mēs būsim brīvi no problēmām, grūtībām un bēdām. Tomēr Viņš apsolīja, ka mūs neatstās. Paliks mums blakus katru dienu. Dāvās mums gudrību. Piepildīs mūs ar savu mieru. Dāvās mums prieku, kas var palikt mūsos neatkarīgi no ārējiem apstākļiem. Viņš ir sūtījis mums Kādu, Kurš mīt mūsos – vienmēr un visur.

Ja Tu piedzīvo smagu periodu savā dzīvē, atceries, ka Tev pieejams Viņa spēks. Šeit un tagad.

Ja esi ielūdzis Viņu savā sirdī, Viņa Svētais Gars mīt Tevī.

Tu jau esi saņēmis visu, kas Tev šodien nepieciešams. Tev tikai stipri jāturas pie Viņa apsolījumiem.

Nedēļas izaicinājums

Pārdomājot āfrikāņu sievietes stāstu, pieņēmu kādu lēmumu un aicinu Tevi tam pievienoties. Katru reizi, kad šonedēļ Tev uzbruks šaubas, raizes, ļaunas domas vai bailes, palūdzies ar šiem vārdiem:

Kungs ir mans gaišums un mana pestīšana, no kā man bīties? Kungs ir manas dzīves patvērums, no kā man baiļoties? (Ps 27:1)

Dievam viss iespējams. (Mt 19:26)

Es visu spēju Tanī, kas mani stiprina. (Flp 4:13)

Dievs mums nav devis bailīguma, bet gan spēka un mīlestības, un godprātības garu. (2 Tm 1:7)

Šiem vārdiem ir spēks. Pasludini tos pār savu dzīvi, ģimeni, pār savām problēmām. Tā vietā, lai lietotu šaubu un bažu vārdus, izmanto Viņa vārdus. Ļauj Viņa vārdiem sasniegt Tavas sirds dziļumus. Uzvelc tos kā visgreznāko tērpu. Piesauc tos katru dienu, kamēr patiesi neieticēsi un tie nekļūs par daļu no Tevis paša.

Avots: Marta Barnert-Warzecha, „Wiara zgwałconej kobiety”, deon.pl

Foto: Trocaire, flickr.com

Tulkoja Marks Jermaks

Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 25 Oktobris 2016 00:09

Jaunākie raksti