Jaunavas Marijas 7 parādīšanās cilvēcei

Pirmdiena, 15 Augusts 2016 20:04

Vēstures gaitā Jaunava Marija ir parādījusies cilvēkiem dažādās pasaules vietās. Vairumā gadījumu Jaunavu Mariju redzēja kāds konkrēts cilvēks vai arī daži cilvēki, visbiežāk tieši bērni, kas sākumā viņu parasti raksturo kā „Kundzi. Tomēr ir arī izņēmumi, piemēram, viņas parādīšanās Zeitunā, Ēģiptē, kur viņu redzēja vairāki tūkstoši cilvēku: katoļi, pareizticīgie, musulmaņi un neticīgie.

Saskaņā ar Katoliskās Baznīcas mācību, „publisko atklāsmju” laiks beidzās līdz ar pēdējā apustuļa nāvi. Tādēļ Jaunavas Marijas parādīšanās, – ja tās par autentiskām atzīst likumīga Baznīcas autoritāte, - tiek uzskatītas par „privātām” atklāsmēm. Par šāda veida atklāsmēm mēs varam lasīt Katoliskās Baznīcas katehismā:

Gadsimtu gaitā bijušas tā saucamās „privātās atklāsmes”, dažas no tām atzinusi Baznīcas autoritāte. Taču tās nepieder pie ticības mantojuma. To loma nav „uzlabot” vai „papildināt” galīgo Kristus Atklāsmi, bet gan palīdzēt to pilnīgāk izdzīvot noteiktajā vēsturiskajā laikmetā. Baznīcas maģistērija vadīta, ticīgo izjūta spēj izšķirt un pieņemt to, kas šajās atklāsmēs ir patiess Kristus vai Viņa svēto aicinājums Baznīcai.

Pēc rūpīgas izmeklēšanas, ko veic Ticības Mācības kongregācija atbilstoši konkrētiem nolikumiem, Baznīca apstiprinās autentisko parādīšanos kā „atbilstošu ticībai”, bet tā nav būtiski nepieciešama ticībai Dievam.

Svētais Krēsls oficiāli ir apstiprinājis vismaz 13 Jaunavas Marijas parādīšanās reizes – arī Gvadelupē (Meksikā), Saint-Etienne-le-Laus, Parīzē (Rue du Bac, Brīnumainais medaljons), La Salette (Francijā), Lurdā (Francijā), Fatimā (Portugālē), Pontmain, Beauraing un Banneux.

Citas parādīšanās ir apstiprinājis vietējais bīskaps, piemēram, 2010.gadā vietējais bīskaps apstiprināja 19.gadsimtā notikušo Labās Palīdzības Dievmātes parādīšanos, kas ir pirmā apstiprinātā Marijas parādīšanās ASV.

Jaunavas Marijas parādīšanās 20.gadsimtā

20.gadsimts ir bagāts ar dažādām Jaunavas Marijas parādīšanās reizēm – sākot no viņas vislabāk zināmās parādīšanās Fatimā, Portugālē, līdz pat mazāk pazīstamām, tomēr ne mazāk spēcīgām parādīšanās reizēm Kibeho, Ruandā, vai Akita, Japānā. Kāpēc gan viņa turpina parādīties līdz pat mūsdienām?

Tēvs Renē Lorentēns (René Laurentin), pasaulē slavens Mariologs, kurš ir dzimis 1917.gada 19.oktobrī – tikai 6 dienas pēc Jaunavas Marijas pēdējās parādīšanās reizes Fatimā – ir apceļojis visu pasauli, lai izmeklētu šos notikumus. Pāris gadus atpakaļ viņš sacīja, ka daudzie vēstījumi ir kā steidzīgs aicinājums pasaulei, kura strauji tiecas uz pašiznīcināšanos.

„Pasaule mūsdienās saskaras ar ļoti smagām un nopietnām problēmām, tādēļ ir daudzi iemesli, lai Jaunava Marija parādītos un brīdinātu mūs,” viņš sacīja. „Galvenokārt viņa runā par morālās dabas riskiem, vai arī liberālo seksuālo netiklību un materiālismu. Pasaule ir atmetusi Dievu, un tā mierīgi un pacietīgi sevi atdod grēka varā. Tas ir tieši tāpat kā zāģēt zaru, uz kura paši sēžam. Tādēļ tagad mēs redzam savas rīcības sekas. Pasaule sevi iznīcina ar grēka sekām, bet mēs nevaram paši sevi no tā visa izglābt. Tādēļ Jaunava Marija mūs aicina atgriezties pie būtiskā. Viņa mūs aicina uz lūgšanu un sirds atgriešanos, apliecinot mums, ka Dievs patiešām ir, un mums ir nepieciešams atkal no jauna atgriezties pie Dieva. Vienīgi Viņā mēs atradīsim savu patieso brīvību.”

Ko Jaunava Marija vēlas mums pateikt savās parādīšanās reizēs? 2008.gada intervijā tēvs Lorentēns teica, ka vēstījumi atšķiras cits no cita, bet vienlaikus tie visi ir līdzīgi, „jo tie visi atklāj Evaņģēlija vienkāršo atbalsi un aicina mūs uz lūgšanu, sirds atgriešanos, gandarīšanu, gavēni, Svēto Rakstu lasīšanu, dažādos veidos atbilstoši konkrētajam laikam un katra vēstījuma pravietiskajai nozīmei, bet nekad nenonākot kādās pretrunās ar Baznīcas mācību.”

Lai gan dažādi brīnumi un izdziedināšanas gadījumi bieži vien pavada šīs Marijas parādīšanās reizes, tomēr tie nekad nav to galvenais mērķis. Kad Jaunava Marija parādās, viņas galvenais mērķis ir vest savus bērnus pie Jēzus Kristus.

Šīs ir 7 reizes, kad Jaunava Marija ir apmeklējusi cilvēci

Lurda (Francija), 1858:

Jaunava Marija 18 reizes parādījās 14 gadus vecajai Bernadetei Subirū (Bernadette Soubirous) Massabielles grotā. Jaunava Marija lūdza, lai Bernadete pasaka priesteriem, ka nepieciešams uzcelt kapellu šajā vietā, un parādīja avotu, kura ūdens daudzas reizes ir nesis brīnumainas izdziedināšanas. Kad beigu beigās Bernadete vaicāja pēc Kundzes vārda, viņa atbildēja: „Es esmu Bezvainīgā Ieņemšana.”

Fatima (Portugāle), 1917:

Jaunava Marija 1917.gada 13.maijā Cova da Iria ielejā parādījās trīs bērniem, ganiņiem – Lūcijai Santošai un viņas brālēnam Franciskam un māsīcai Jacintai Marto. Viņa runāja par sāpēm, kas plosa pasauli dēļ kara un revolūcijām, kā arī aicināja uz lūgšanu, gandarīšanu un ciešanām, kas var nest pestīšanu. Pravietiskie vēstījumi – „noslēpumi” – tika uzticēti bērniem, lai viņi par to informētu Baznīcas pārstāvjus. Marija bērnus aicināja bieži lūgties Rožukroni, sakot: „Ar Rožukroņa palīdzību jūs varat apturēt karus.” Svētdien, 1917.gada 13.oktobrī „Saules brīnumu” vēroja 30-100 tūkstoši cilvēku.

Akita (Japāna), 1973-1981:

Jaunava Marija parādījās māsai Agnesei Sasagavai (Agnes Sasagawa), kas bija konvertējusies kristietībā no budisma. Akitas vēstījums, kurā Jaunava Marija tiek godināta kā Brīnumainā Dievmāte, lielā mērā sasaucas ar Fatimas vēstījumu un brīdina par pārbaudījumiem, kas tuvojas Baznīcai. Akitas vēstījumu ir apstiprinājušas vietējās Baznīcas autoritātes, bet Svētais Krēsls nav nedz apstiprinājis, nedz noliedzis tās.

Betania (Venecuēla), 1976-1988:

Jaunava Marija parādās Marijai Esperancai Medano (Maria Esperanza Medano) – sievai, mātei un vecmāmiņai. Šī vēstījuma ietvaros Jaunava Marija ir pazīstama kā Marija, Jaunava un Māte, Visu tautu un nāciju samierinātāja. Vienā no šīm parādīšanās reizēm klātesoši bija 150 cilvēki, kas visi redzēja Dievmāti. Betanias parādīšanos ir apstiprinājis vietējais bīskaps, bet Svētais Krēsls nav paudis savu nostāju. 2010.gadā Metučenas diecēzē, Ņūdžersijā, ir uzsākts šīs vizionāres, kas tagad ir pazīstama kā Dieva kalpone Marija Esperanca, beatifikācijas un kanonizācijas process.

Kibeho (Ruanda), 1981-1986:

Jaunava Marija parādījās trīs pusaudžiem – Alfonsīnei Mumerekei, Natālijai Ukamazimpakai un Marijai-Klārai Mukangango, īsu brīdi pirms Ruandā sākās genocīds. Viņa aicināja uz gavēni, nenogurstošu lūgšanu un sirds atgriešanos. Arī citi jaunieši apliecināja, ka ir saņēmuši vēstījumus no Jaunavas Marijas Kibeho, bet vienīgi parādīšanos Alfonsīnei, Natālijai un Marijai-Klārai ir apstiprinājis vietējais bīskaps. Kibeho svētnīcā Jaunava Marija tiek godināta kā Sāpju Dievmāte.

Čempiona, Viskonsīnas štats (ASV), 1859:

Jaunava Marija parādījās kādai jaunai ieceļotājai Adelei Brisei Viskonsīnas štata ziemeļos. Viņa aicināja jauno sievieti „sasaukt kopā bērnus šajā mežonīgajā zemē un mācīt viņiem visu, kas jāzina par pestīšanu”. 2010.gadā Grīnbejas, Viskonsīnas štata, bīskaps apstiprināja šīs parādīšanās autentiskumu. Tagad šajā parādīšanās vietā ir uzcelta svētnīca Dievmātes, Labās Cerības Mātes, godam, kas regulāri pulcina svētceļniekus.

Zeituna, Kaira (Ēģipte), 1968-1970 (parādīšanos ir apstiprinājusi Koptu Pareizticīgā Baznīca):

Jaunava Marija parādījās uz Svētās Marijas Koptu Pareizticīgās Baznīcas kupola; šo parādīšanos vēroja vairāk nekā 250 tūkstoši cilvēku – katoļi, pareizticīgie, protestanti, musulmaņi un neticīgie. Šīs parādīšanās laikā neizskanēja nekāds vēstījums. Tā kā baznīca, kurā notika parādīšanās, ir Aleksandrijas Koptu Pareizticīgās Baznīcas pakļautībā, tad Koptu Pareizticīgās Baznīcas Patriarhs Kirils VI apstiprināja šo parādīšanos kā autentisku.

Avots: Diane Montagna, 7 Times the Virgin Mary Has Visited Mankind, aleteia.org

Tulkoja Agnese Strazdiņa

Foto: Anita Sosnare, katolis.lv

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 15 Augusts 2016 20:15