Satriecošs spēks: miljons jauniešu lūdzās klusumā

Uzrakstīja  Otrdiena, 02 Augusts 2016 10:48

Pasaules jauniešu dienu visvairāk gaidītā tikšanās notika netālu no Krakovas “Campus Misericordiae” laukumā, kur pulcējās vairāk nekā miljons jauniešu. Pēc pāvesta Franciska aicinājuma šis milzīgs cilvēku daudzums vienu minūti lūdzās klusumā. Tā bija lūgšana par mieru pasaulē, kas aizsniedza Dieva sirdi. Pēc Sīrijas jaunieša liecības par traģisko kara situāciju Alepo pilsētā pāvests ievadīja jauniešus šajā spēcīgajā lūgšanā ar šādiem vārdiem:

Šobrīd mēs nesāksim kliegt pret kādu, nesāksim strīdēties, mēs nevēlamies neko iznīcināt, nevēlamies nevienu apvainot. Mēs nevēlamies uzvarēt naidu ar vēl lielāku naidu, uzvarēt vardarbību ar lielāku vardarbību, uzvarēt teroru ar vēl lielāku teroru. Mūsu atbilde šai pasaulei, kas atrodas kara stāvoklī, ir īpašs vārds: tā ir brālība, tā ir vienotība, tā ir ģimene.

Mēs kopā svinam šo notikumu: pārstāvot dažādas kultūras, vienojamies kopīgā lūgšanā. Labākie vārdi, ko varam teikt, un labākās uzrunas ir vienotība lūgšanā. Paliksim uz brīdi klusumā un lūgsimies. Nesīsim Dieva priekšā šo mūsu draugu liecības, identificēsimies ar tiem, kam nav ģimenes, ar tiem, kuriem mājas ir tikai vieta, kur gulēt un ēst, vai arī ar tiem, kuri dzīvo bailēs, ka viņu kļūdas un grēki viņus nošķīra no ģimenes uz visiem laikiem. Nesīsim Dieva priekšā arī jūsu “karus”, mūsu “karus”, tās cīņas, ko katrs no mums nes sev līdzi savā sirdī. Lai mēs pasaulē dzīvojam kā ģimene, brālībā, visi kopā. Es aicinu jūs piecelties, sadoties rokās un lūgties klusumā. Visi kopā.”

Sagatavoja Aleksandrs Stepanovs

Un milione di giovani prega in silenzio per la fratellanza from Aleteia on Vimeo.