Trīs skaistules, kuras atstāja visu, lai kļūtu par klostermāsām

Pirmdiena, 04 Janvāris 2016 10:22

Kas cilvēku padara patiesi laimīgu? Kas dzīvei piešķir vērtību?

Vai tā ir nauda? Slava? Popularitāte? Veiksmīga karjera?

Visi zina atbildi uz šo jautājumu, pat ja dažkārt mēs dzīvojam tā, it kā to nezinātu. Visas šīs lietas ir īslaicīgas. Ir tikai viena lieta – precīzāk sakot, viena Persona, - kas var mūs padarīt patiesi laimīgus. Tas ir mūsu Kungs Jēzus Kristus.    

Tas ir vienīgais veids, lai saprastu šo trīs sieviešu liecības par savu lēmumu. Pat pasaulīgo panākumu zenītā, viņas no tā visa atteicās, lai, koncentrējoties uz Kristu, Viņam sekotu konsekrētās dzīves ceļā.

Protams, ka ir iespējams sekot Kristum arī neejot šo konsekrētas dzīves ceļu, jo daži no mums ir aicināti nodarboties ar uzņēmējdarbību, strādāt izklaides jomā, dibināt ģimeni, utt. Bet savukārt citi ir aicināti radikāli Viņam sekot – konsekrētajā dzīvē – un ar to viņi mums atgādina, kas patiesi ir vissvarīgākais dzīvē.

1. Doloresa Hārta (Dolores Hart) – „Ja tu dzirdētu to, ko es dzirdu...”

Īstajā vārdā Doloresa Haiksa (Dolores Hicks) ir dzimusi 1938.gadā. Doloresa pieņēma skatuves vārdu – Doloresa Hārta, kad viņa agrā jaunībā uzsāka aktrises karjeru. Un šī karjera attīstījās patiešām strauji! 18 gadu vecumā – 1957.gadā – viņa izcili nospēlēja Elvisa Preslija mīļoto filmā „Mīlot tevi” („Loving You”). Šajā lomā viņa Elvisam sniedza savu pirmo ekrāna skūpstu. Turpmākajos 5 gados viņai bija vēl 9 nozīmīgas lomas. Viņa filmējās kopā ar Stīvenu Boidu (Stephen Boyd), Montgomeriju Kliftu (Montgomery Clift), Džordžu Hamiltonu (George Hamilton) un Robertu Vāgneru (Robert Wagner). Viņa bija saderinājusies, gatavojās laulībām un viņai bija īpaši izmeklētas lomas.

Bet pēkšņi 24 gadu vecumā, būdama saderinājusies un uzskatīta par uzlecošo Holivudas zvaigzni, viņa paziņoja, ka visu atstāj, lai kļūtu par klostermāsu. Vēlāk viņa paskaidroja, ka lūzuma punkts bija filmēšanās kinolentē „Francisks no Asīzes”, kurā viņa tēloja svēto Klāru no Asīzes. Filmēšanās laikā, Itālijā, viņa satika svēto pāvestu Jāni XXIII; iepazīstinot ar sevi, viņa teica: „Es esmu Doloresa Hārta, aktrise, kura spēlē Klāras lomu.” Bet pāvests viņai atbildēja: „Nē, tu esi svētā Klāra no Asīzes!”

Viņas fani un draugi bija šokēti, pat dusmīgi, kad viņi padzirdēja šīs vēstis. „Pat mans labākais draugs,” Hārta pāris gadus vēlāk atcerējās, „kurš bija priesteris – tēvs Dodijs (Fr. Doody) – sacīja: ‘Tu esi traka. Tas ir pilnīgs vājprāts, ko tu grasies darīt!’” Kāds draugs pat vairākus gadus pēc šī soļa, kad viņa jau bija iestājusies klosterī, vēl rakstīja viņai dusmīgas vēstules, cenšoties pārliecināt, ka „viņa iznieko savu dzīvi”.

Kāda bija Hārtas atbilde?

„Ja tu būtu dzirdējis to, ko es dzirdēju,” viņa sacīja kādam savam draugam, „tad arī tu būtu tā rīkojies.”

2. Olalla Oliverosa (Olalla Oliveros) – „Kungs nekad nekļūdās...”

Olalla Oliverosa bija panākumiem bagāta spāņu modele, kura filmējās galvenajās lomās dažādās pašmāju un pasaules mēroga filmās un reklāmās.

Reiz viņa apmeklēja Fatimu, Portugālē, kas ir slavena Jaunavas Marijas parādīšanās vieta trīs maziem bērniņiem 1917.gadā. Tur viņa piedzīvoja – kā vēlāk pati izteicās – „iekšējo zemestrīci”. Viņa sacīja, ka tajā brīdī ar sirds acīm viņa redzēja sevi tērptu klostermāsas drānās, kas sākotnēji viņai šķita absurds.

Tomēr viņa vairs nespēja aizmirst šo pieredzi. Visbeidzot viņa nolēma, ka Jēzus viņu aicina atteikties no savas greznās dzīves un kļūt par klostermāsu.

„Kungs nekad nekļūdās,” viņa sacīja. „Viņš vaicāja, vai es Viņam sekošu, un es nevarēju Viņam atteikt.”

Tagad viņa ir klostermāsa Svētā Mihaēla (Miķeļa) Ordeņa klauzūras klosterī.

3. Amanda Rosa Pereza (Amanda Rosa Pérez) – „Tagad es dzīvoju mierā...”

Amanda Rosa Pereza bija viena no veiksmīgākajām Kolumbijas modelēm, tomēr pirms desmit gadiem viņa nogāja no publiskās skatuves. Bet pirms pieciem gadiem viņa nāca klajā, lai paskaidrotu savu prombūtni: šajā laikā bija notikusi viņas garīgā atgriešanās pie Dieva, pēc kuras viņa bija kalpojusi Marijas kongregācijā (lai gan nebija kļuvusi par klostermāsu).

Karjeras spožākajā punktā viņai tika uzstādīta diagnoze – viņa daļēji bija zaudējusi dzirdi. Šī diagnoze viņu vedināja pārdomāt savu līdzšinējo dzīvi. Viņa sacīja: „Es jutos vīlusies, neapmierināta, bezmērķīga, iegremdēta īslaicīgās baudās... Es vienmēr meklēju atbildes, bet pasaule man tās nekad nevarēja sniegt.”

Tagad viņa regulāri piedalās Svētajā Misē, pieņem Gandarīšanas sakramentu, lūdzas Rožukroni un Dieva Žēlsirdības kronīti. „Agrāk es vienmēr bija steigas pārņemta, stresa piepildīta un viegli aizkaitināma,” viņa paskaidroja. „Tagad es dzīvoju mierā, pasaule mani vairs nevilina, es izbaudu katru brīdi, ko Kungs man dāvā.”

Viņa ir arī no jauna izvērtējusi, ko patiesi nozīmē būt „modelei”: „Būt modelei nozīmē būt paraugam; būt tādai, kuras uzskatus būtu vērts atdarināt, bet es biju nogurusi būt virspusēja modele. Es biju nogurusi no pasaules meliem, ārišķības, negodīguma, liekulības un maldiem, no sabiedrības, kura ir piesātināta ar pseido-vērtībām, kas cildina vardarbību, laulības pārkāpšanu, narkotikas, alkoholu, ķīviņus; biju nogurusi no pasaules, kas „pielūdz” bagātību, netiklību un krāpšanu.”

„Es vēlos būt modele, kas veicina sievietes patieso cieņu, lai viņas netiktu vienkārši izmantotas komerciāliem mērķiem.”

 

Avots: 3 Beautiful Celebrities Who Gave It All Up to Become Nuns, churchpop.com

Tulkoja Agnese Starzdiņa

Foto: via olallaoliveros.blogspot.com / CBS Television, Public Domain, Wikipedia / via catholicnewsagency.com / ChurchPOP   

 

Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 05 Janvāris 2016 10:25

Jaunākie raksti