10 izcili domugraudi par Ziemassvētku patieso nozīmi

Piektdiena, 25 Decembris 2015 19:30

/Ruta Beikera/

Dažkārt liekas, ka mēs vienlaikus izdzīvotu it kā divas radikāli atšķirīgas Ziemassvētku pieredzes. Viena no tām ir kā noslēgts aplis, ko veido ballītes, dāvanas, ēdieni un satikšanās, spožas gaismas, naktsdzīve un pārspīlēta aizrautība.

Savukārt otru Ziemassvētku pieredzi mūsos veido tā patiesība un skaistums, kas norisinājās Ziemassvētku laikā – Dievs kļuva Cilvēks un ienāca mūsu pasaulē kā mazs, neaizsargāts Bērns. Steigā, kas mūs tik bieži pavada Ziemassvētkos, ir viegli aizmirst šo svētku patieso, dziļāko būtību. Tāpēc mēs šeit apkopojām šos izcilos domugraudus, lai jums palīdzētu pārdomāt, ko patiesi mums vēsta šis svētais un skaistais Ziemassvētku laiks.

1. „Ziemassvētki ir tas laiks, kas apkopo visu pārējo laiku.”

- Aleksandrs Smits

2. „Priecājies un līksmojies, ka tik brīnišķīgs un labs Kungs, iemiesojoties Jaunavas klēpī, vēlējās mums šajā pasaulē atklāties tik nicināts, trūcīgs un nabadzīgs, lai cilvēki, kuri dzīvoja galējā trūkumā un ilgojās pēc Debesu maizes, varētu tikt bagāti darīti Viņā.”

- Sv. Klāra no Asīzes

3. „Bet beigu beigās... viss pārējais kļūs nenozīmīgs un nebūtisks, izņemot vienīgi šos trīs: Tēvu, Bērnu un Mīlestību.”

- Pāvests Jānis Pāvils II

4. „Saskaroties ar pasaules ienaidu un dusmām, mums vajag pretī sniegt Betlēmes Bērna Jēzus lēnprātību un smaidu. Saskaroties ar pasaules lepnību, mums vajag pretī sniegt mazā, jaundzimušā Bērna, kas dus silītē, mazumu un bezspēcību.”

- Mazā māsa Magdalēna

5. „Jēzus ir žēlsirdība, kas atklājās mūsu pasaulē... Viņš ir ienācis mūsu vēsturē; Viņš mūs pavada mūsu ceļā. Viņš nāca, lai atbrīvotu mūs no tumsas, un dāvātu mums gaismu. Viņā atklājās Tēva žēlsirdība, žēlastība un maigā mīlestība.”

- Pāvests Francisks

6. „Ziemassvētki neatbrīvos pasauli no ļaunuma... joprojām būs slimības, bezjēdzīgas pārestības, iznīcināti sapņi, kā arī dzestri un vientulīgi brīži, kad līdzās nav sajūtama mīlestība. Ziemassvētki nesola paradīzi zemes virsū... tie sola mums, kas esam šeit uz zemes... Dieva klātbūtni mūsu dzīvēs.”

- Ronalds Rolheizers, O.M.I.

7. „Viņš iemiesojās mātē, kuru pats bija radījis. Viņu aprūpēja rokas, kuras Viņš pats bija veidojis. Viņš silītē raudāja kā zīdainis ar bezvārdu šņukstiem... Viņš, kurš ir Vārds, bez kura visa ļaužu daiļrunība ir mēma.”

- Sv. Augustīns

8. „Vienīgi tad, ja mainīsies cilvēki, arī pasaule izmainīsies; bet, lai mainītos, cilvēkiem ir nepieciešama gaisma, kas nāk no Dieva – tā gaisma, kas tik negaidīti [Ziemassvētku naktī] ienāca mūsu nakts tumsā.”

- Pāvests Benedikts XVI

9. „Šajā Ziemassvētku laikā mēs vēlamies uzņemt Jēzu – nevis mūsu sirds aukstajā silē, bet gan sirdī, kura ir mīlestības un pazemības piepildīta; tādā sirdī, kas ir patiesi šķīsta, patiesi nevainīga un patiesi mīlestības piepildīta vienam pret otru.”

- Svētīgā Māte Terēze no Kalkutas

10. „Cilvēce ir liela, milzīga ģimene... To apstiprina mūsu sirds izjūtas Ziemassvētkos.”

- Pāvests Jānis XXIII

Avots: Ruth Baker, 10 Great Quotes to Help You Reflect on the True Meaning of Christmas, catholic-link.org

Tulkoja Agnese Strazdiņa

Foto: Reji, flickr.com

Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 31 Decembris 2015 13:51

Jaunākie raksti