Helovīns

Sestdiena, 31 Oktobris 2015 10:50

Helovīna apslēptā puse

Jau ilgus gadus Baznīca norāda uz sātaniskā Helovīna negatīvo ietekmi. Šajā kontekstā liela nozīme ir bijušās sātanistes Deboras Lipskijas (Deborah Lipsky) atziņām, kurai ar grūtībām izdevies tikt vaļā no dēmoniskas apsēstības.

Bērnībā Debora Lipskija cieta no autisma, kas izraisīja atstumtību un padarīja viņu par uzbrukumu upuri skolā. Pārdzīvojot šo lielo krīzi meitene nespēja iegūt atbalstu ģimenē, jo viņas vecāki šķirās, savukārt skolotāji uzskatīja, ka viņa pati ir vainīga pie savām problēmām. Rezultātā meiteni pārņēma alkas pēc atriebības, kas viņu pamudināja iesaistīties okultās praksēs. Nonāca tik tālu, ka Debora noslēdza paktu ar dēmoniem, ticot, ka tie palīdzēs viņai tikt galā ar ienaidniekiem.

Pēc šī gadījuma Deboras vajātāji viņas klātbūtnē tiešām sāka izjust nesaprotamas bailes, taču triumfs neturpinājās ilgi. Drīz arī viņa pati bija spiesta meklēt palīdzību pie eksorcistiem. Pēc ilgām garīgām cīņām Debora atgriezās Baznīcā, aktīvi iesaistoties cilvēku informēšanā par okultisma briesmām. Savas darbības ietvaros sieviete daudz runā arī par Helovīna bīstamību.

Kā norāda Lipskija, Halloween ir īpaši nozīmīga diena sātanistu aprindās, kas pretnostāda sevi Visu Svēto dienai, ko svin Katoļu Baznīca. Tieši tāpat kā Baznīca lūdzas, piesaucot svēto aizbildniecību, arī sātanisti šajos svētkos piesauc ļaunos garus. Pat tie kristieši, kuri piedalās Halloween svinēšanā, neapzinoties garīgo realitāti, pakļauj sevi pilnīgi reāliem draudiem.

Debora Lipskija stāsta, ka „Sātana baznīcā”, ko radījis okultisma piekritējs Antons Šandors Lavejs, Halloween uztver kā laiku, kad izzūd barjera starp cilvēku un garu pasauli. Interesanti, ka šī Helovīna interpretācija ir pašu sātanistu izgudrota. Tā balstās uz seno ķeltu svētku tradīciju, kas it kā bija veltīti nāves dieva Samhain godam. Patiesībā periodā pirms kristietības ķelti (īpaši Īrijā) 1.novembrī svinēja jaunā gada sākumu. Šis notikums galvenokārt bija saistīts ar lauksaimniecības darbu noslēgumu. Pie reizes ķelti godināja arī senčus, darot to veidā, kas ir ierasts pagānisma kultūrās, t.i. atstājot gariem ēdienu, lai „nodrošinātos” pret senču dusmām.

9. gadsimtā Baznīca pēc Alkuina Lielā ierosinājuma kristianizēja pagānisma svētkus. Okultā senas ķeltu tradīcijas interpretācija faktiski parādījās tikai mūsdienās. Iespējams, tas saistīts ar to, ka Rietumos Helovīna svinēšana aizvien vairāk saistās tieši ar okultismu. Jāatceras, ka amerikāņu „Halloween” ir sagrozīts īru „All Hollows’ Eve”, ko daudzus gadsimtus svinēja katoliski un dievbijīgi.

Helovīna dekonstrukcija

19. gadsimta vidū simti tūkstošu īru emigrēja uz Ameriku, glābjoties no bada un trūkuma. Viņi atveda sev līdzi arī Visu Svēto dienas vigīlijas tradīcijas. Gadsimta beigās Helovīns kļuva populārs amerikāņu elites aprindās, vienlaicīgi zaudējot savu katolisko saturu. To nekādā gadījumā nespētu pieņemt herētiķu kopienas, pie kurām piederēja vairums vietējo kristiešu. 20. gadsimta sākumā Helovīns parādījās masu kultūrā, kas bija saistīts ar saldumu ražotāju tieksmi nopelnīt uz konfektēm un dažādiem svētku „gadžetiem”, kas aizvien biežāk tika adresēti bērniem.

Helovīns ļoti spēcīgi uzrunāja jaunāko paaudzi caur savu maģisko noformējumu, iekarojot milzīgu popularitāti. Pašlaik to svin gandrīz 90% amerikāņu, iztērējot tam vairākus miljardus dolāru gadā. Helovīna atbalstītāji saka, ka svētku masu raksturs skaidri liecina par to, ka tie ir nekaitīgi. Ko lai saka: nepiesaukšu šeit vairākas nežēlīgas slepkavības, kas ikgadus notiek ASV Helovīna laikā. Skaidrs, ka trakos uz slepkavībām var pamudināt arī daudzas citas lietas.

Tomēr tas, ka amerikāņu sabiedrība ir reliģioza, neko nenozīmē. Pie pestīšanas taisnā ceļā ved viena konkrēta reliģija, nevis vispārējā „reliģiozitāte”. Otrkārt, jābūt pilnīgi aklam, lai uzskatītu ka par sātana ietekmi uz cilvēku liecina tikai atklāta sātanisma praktizēšana. Piemēram, miljoni amerikāņu aborcionistu nekādā gadījumā nepieder pie „sātana baznīcas”, kas neatceļ to, ka viņi aicina ir slepkavībām. Daži no viņiem pieder pie „eitanāzijas baznīcas”, kas sludina nevis tikai pašu eitanāziju, bet arī abortus, pašnāvības un sodomiju. Rodas jautājums, vai vispārējais atbalsts šādām organizācijām nav saistīts ar atklātu sātana ielūgšanu oficiālajā kultūrā.

Par to, ka Rietumu pasaule ir nopietni slima, pietiekoši spilgti liecina daudzas neprātīgas lietas un pilnīga necieņa pret cilvēka dzīvības vērtību. Helovīnam nav nekādas pozitīvas vērtības: bērnu prieks, ko izraisa gari, raganas un vampīri, var ātri pārvērsties par kaut ko pretēju. Un ko lai saka par pieaugušo gājieniem Rietumu lielpilsētās, kur skaidra sātanistu simbolika tiek apvienota ar nekaunīgu kailumu? Tikai no mums ir atkarīgs, vai pieļausim kārtējo sabiedrības demoralizācijas un dekristianizācijas mēģinājumu. Tā vietā, lai sūtītu bērnus uz Helovīna svinībām skolās, labāk aiziesim kopā kaut vai uz Visu Svēto dienas vigīliju. No tā var būt atkarīga viņu un mūsu pestīšana.

Tulkoja Marka Jermaks

Avots: Paweł Chmielewski, Halloween to święto szatana, fronda.pl

Foto: @sage_solar, flickr.com

Jaunākie raksti