Piektdiena, 19 Jūlijs 2019 10:40 Publicēts Sleja 2

Viduslaiku Baznīca saskārusies ar apsūdzībām antisemītisma atbalstīšanā. Šie pārmetumi skan līdz pat mūsu dienām. Visbiežāk tas tiek saistīts ar krusta kariem, kuru laikā esot notikuši arī pret ebrejiem vērsti grautiņi. Tiesa, šie grautiņi norisinājušies t.s. „tautas gājienos”, ko Baznīca vai laicīga vara nebija akceptējusi, un ko vadījuši pašpasludināti „tautiski vizionāri”.

Piektdiena, 09 Februāris 2018 09:44 Publicēts Sleja 1

„Melno leģendu” par Katoļu Baznīcu veido vairāki elementi, piemēram, inkvizīcijas darbība un krusta kari. Tās neatņemamā sastāvdaļa ir arī Baznīcas „cīņa pret zinātni”, piemēram, Galileo Galileja lietā. Daudzi līdz pat mūsdienām uzskata, ka Baznīca sadedzināja Galileju par kristietībai neizdevīgas zinātniskas patiesības sludināšanu. 

Ceturtdiena, 14 Jūlijs 2016 11:11 Publicēts Sleja 1

Diemžēl tā ir bieža prakse jaunu meiteņu un zēnu vidū, un tā ir viena no galvenajām problēmām, ar kuru saskaras kristīgi jaunieši. Jums jāzina, ka masturbācija nav personības vai garīgu problēmu signāls. Tā ir ļoti sena problēma; par to runāja jau ēģiptiešu Mirušo grāmata ap 1550. gadu pirms Kristus. Seno ebreju morāles kodeksā tas bija nopietns grēks. Es pazīstu precētus vīriešus, kuri turpina masturbēt, kaut arī viņiem ar sievu ir regulāra seksuālā dzīve. Tas norāda, ka jaunības netikums turpinās un grauj laulību.

Piektdiena, 06 Maijs 2016 08:58 Publicēts Sleja 1

/Aleksandrs Stepanovs/1. maijā noslēdzās nedēļa, kas bija vērsta pret bērnu vardarbību, seksuālu izmantošanu un vienaldzību pret pedofiliju. Kā par to nesen rakstījām civitas.lv, šo iniciatīvu pirms divdesmit gadiem aizsāka asociācija Meter, ko dibināja itāļu priesteris Fortunato Dinoto.

Jaunākie raksti