„Sātans eksistē, esmu viņu redzējis”

Ceturtdiena, 25 Janvāris 2018 08:03

Itālijā plaši pazīstamais profesors Simone Morabito, 30 gadu laikā praktizējot vairākās universitāšu klīnikās, savācis apjomīgu materiālu par slimībām, ko izraisa ļaunā gara iedarbība. Te gan jāpiebilst, ka pirms tam Morabito neticēja nedz ļaunā gara pastāvēšanai, nedz apsēstībai.

Savā darbā saskaroties ar šokējošiem faktiem, slavenais psihiatrs pilnībā mainīja savu nostāju pret garīgo realitāti. Kopš tā laika Morabito ne tikai pievērsās materiāla vākšanai par dēmoniskām kaitēm, bet arī uzsāka ciešu sadarbību ar priesteriem-eksorcistiem. darīšana ar slimībām, ko izraisīja dēmoniska iedarbība. Vienīgās efektīvās zāles šādās situācijas ir eksorcisma lūgšana.

Kā apgalvo profesors Morabito, cilvēks, kurš pēc brīvas gribas nodod sevi sātana rīcībā, faktiski piekrīt tam, ka dēmons pārņem kontroli pār viņa ķermeni, izraisot neiedomājamas ciešanas.

Pirmo reizi savā karjerā psihiatrs saskārās ar apsēstības gadījumu, uzsākot konsultēt 19-gadīgo studentu vārdā Fabio. Vizīti bija pieteikuši Fabio vecāki. Jaunietis izskatījies normāls, inteliģents, vesels cilvēks. Reizē viņš sūdzējies par dziļas depresijas un nemiera periodiem, kas izraisot arī miega traucējumus. Sarunas laikā Morabito pamānīja, ka studenta seja pēkšņi pārmainījās, bet acīs parādījās naids. Radās iespaids, it kā kāds spēks vardarbīgi licis Fabio pagriezt galvu pret vecākiem. Tad jaunietis caur saspiestiem zobiem pateica: „Es ienīstu savu māti un tēvu.” Tad Fabio bija atgriezies normālā stāvoklī un mierīgi turpinājis sarunu. Pēc kāda laika dīvainās pārvērtības atkārtojās.

Kā atzīst ārsts, kļuva skaidrs, ka Fabio gadījumā runa ir par īpašu patoloģisku uzvedību, ko varēja izraisīt apslēpts personificēts spēks, kas licis studentam uzvesties tik dīvaini. Savā praksē profesors vēl nebija saskaries ar līdzīgiem gadījumiem. Cenšoties dziļāk izpētīt situāciju, ārsts piedāvāja jaunietim psihoanalīzes seansu. Morabito pieņemot šo lēmumu, Fabio pēkšņi sajuta briesmīgas konvulsijas, sāka bļaut necilvēciskā balsī un sist ar galvu pret sienu. Būdams pieredzējis ārsts, Morabito saprata, ka viens šāds sitiens izraisīs nopietnu smadzeņu traumu. Tomēr Fabio neapstājās, kas izskatījās pēc pašnāvības mēģinājuma. Pārsteidzošā kārtā jaunieti nevarēja savaldīt pieci pieauguši vīrieši. Tad profesors iešpricēja Fabio stipras nomierinošas zāles, kas tomēr nedeva efektu.

Lēkmei pārejot, par lielu izbrīnu situācijas lieciniekiem izrādījās, ka viņam uz galvas nav nekādu ievainojumu. Atgriežoties pie samaņas, students turpinājis savu stāstu, it kā nekas nebūtu noticis. Nākamas vizītes laikā lēkme atkārtojās. Arī šoreiz nomierinošas zāles it nemaz neietekmēja Fabio uzvedību.

Būdams katolis, Morabito no katehisma zinājis par eņģeļiem un ļauniem gariem, taču neizturējās pret to īpaši nopietni. Tiesa, ilggadējās prakses laikā profesors bija saskāries ar netipiskiem gadījumiem, ko nevarēja medicīniski klasificēt. Novērojot Fabio uzvedību, Morabito pirmo reizi mūžā pieļāva domu, ka slimību varētu būt izraisījis garīgais ļaunums.

Pārdomājot Fabio gadījumu, psihiatrs norunāja tikšanos ar kādu pieredzējušu priesteri-eksorcistu. Tas bija lūzuma punkts profesora Morabito dzīvē un psihiatra praksē. Pēc sarunas Morabito atzina, ka daudzos gadījumos viņam ir bijusi darīšana ar slimībām, ko izraisīja dēmoniska iedarbība. Vienīgās efektīvās zāles šādās situācijas ir eksorcisma lūgšana.

Dažas nedēļas vēlāk profesors satikās ar kādu citu smagu pacienti. Tā bija 22-gadīgā Franciska, ļoti pievilcīga, inteliģenta sieviete no turīgas itāļu ģimenes. Franciska ieradās uz vizīti 28-gadīgās māsas pavadībā. Kad sievietes iegāja kabinetā, Morabito ar izbrīnu konstatēja, ka gaisa temperatūra telpās ir pazeminājusies par 10 grādiem. Par spīti savam raksturam un pieredzei, profesors sajuta stipras bailes. Franciska piegāja ārstam tuvu klāt un dziļā naidā pateica: „Es gribu, lai Jūs mani nohipnotizētu!” Tajā brīdī Morabito saprata, ka viņa bailes izraisa nevis pati sieviete, bet kāds neredzams spēks, kas mēģina iedzīt viņu panikā. Pēc ārsta teiktā, savā darbā viņš bieži satika psihiski slimus cilvēkus, tomēr līdz šim viņam nekad nebija bijis bail no pacientiem.

Morabito prātā iešāvās doma, ka būtu labi noskaitīt lūgšanu. Tā kā ārsts nespēja atcerēties „Tēvs mūsu” vārdus, viņš sāka pie sevis atkārtot Kunga vārdu: „Jēzu, Jēzu, Jēzu…” Līdz ar viņa lūgšanu temperatūra kabinetā atgriezās pie normas, bet bailes atkāpās. Nomierinājies, Morabito lika Franciskai iziet no kabineta, lai varētu aprunāties ar viņas māsu. Tad viņš noskaidroja, ka dīvainības Franciskas uzvedībā sākās pēc tam, kad sieviete pievērsās kādai sātanistu sektai. Franciska bija piedalījusies „melnajās misēs” un spiritisma seansos. Tad ģimenes locekļi pamanīja, ka naktīs Franciskas istabā dzirdams liels troksnis, it kā tur uzturētos kādas 20 personas. No rīta uz sievietes ķermeņa bija redzami zilumi. Turklāt Franciska 10 dienas nebija neko ēdusi, paliekot netipiski enerģiska.

Pēc sarunas ar Franciskas vecākiem, Morabito ieteica ģimenei vērsties pie eksorcista. Pirmās aizlūgšanas laikā ar Francisku notika briesmīgas lietas, taču tad sieviete beidzot sajutās labāk. Tomēr, lai sieviete atgrieztos pie veselības, bija nepieciešami vēl vairāki eksorcisma seansi.

Profesors Simone Morabito – viens no slavenajiem itāļu ārstiem. 24 gadu vecumā izcili pabeidzis medicīnas studijas ar specializāciju ķirurģijā (1960). Vēlāk ieguvis specializāciju arī psihiatrijā, neiroloģijā, psihoterapijā un pediatrijā. Pazīstams kā vienas no mūsdienu klīniskās datordiagnostikas metodes autoriem. Nominēts Nobela prēmijai par sasniegumiem medicīnā.

Avots: Szatan istnieje, widziałem go, fronda.pl

Arhīva attēls

Tulkoja Marks Jermaks