Garabandala. Dēmoniska parādīšanās un Fatimas viltojums

Otrdiena, 19 Decembris 2017 09:42

"Parādīšanās Garabandalā ir Fatimas antitēze," raksta pr.Juzefs Varšavskis (Józef Warszawski), Garabandalas atklāsmes pētnieks, pārdabiskie notikumi Spānijas ciematā atspoguļo raksturīgas dēmoniskas iedarbības iezīmes. 

Kā zināms, laikā no 1961. līdz 1965.gadam Garabandalā norisinājušies neparasti notikumi, ko kritiski uztvēra gan diecēzes bīskapi, gan arī Ticības Mācības kongregācija. Uzmanības centrā sakarā ar notikumiem Spānijas ziemeļos bija nonākuši četri bērni - Maria Dolores Mazon, Conchita Gonzalez, Jacinta Gonzalez, Maria Cruz vecumā no 11 līdz 12 gadiem. Visas meitenes nāca no nabadzīgām dievbijīgās ģimenēm. Jāuzsver, ka „atklāsmju” izpēte pierādīja, ka meitenes nemeloja un neimitēja pārdabiskus notikumus. Piemēram, viena no meitenēm vīzijas laikā pacēlās virs zemes (levitācija). Kāds no aculieciniekiem mēģināja viņu atkal nolikt uz zemes, tomēr nespēja, atzīstot, ka „šī mazā to nedara [saviem spēkiem].”

Sātans kā imitētājs 

Sātanam piemīt spēja izraisīt pārdabiskas parādības, kuru rezultātā cilvēki dziļāk ieiet maldos, kas galu galā var apdraudēt viņu ticību. Daudzas publikācijas, reklamējot notikumus Garabandalā kā „Dievmātes parādīšanos”, akcentē patīkamās izjūtas, ko ticīgie piedzīvojot parādīšanas vietā. Taču jāzsvēr, ka emocijas nav drošs pamats, lai atzītu privātās atklāsmes par patiesām. 

Atklāsmju saturs Garabandalā atstāj daudz jautājumu. Piemēram, pēc meiteņu teiktā, sākumā viņām parādījās „erceņģelis Miķelis” bērna izskatā. Nesaprotamu iemeslu dēļ „Miķelis” demonstrēja vizionarēm savus nagus. Tāpat „eņģelis” sarunājies ar meitenēm, lietojot dīvainus ciparus un zīmes. Vēlāk vizionares redzēja „Jaunavu divu eņģeļu - dvīņu pavadībā”. Jāuzsver, ka pirmā parādīšanās notika brīdī, kad meitenes zaga ābolus no sveša dārza. 

Dīvaina „komūnija” 

1961. gada 18. jūlijā notika „komūnijas brīnums”, kas atkārtojies arī vēlāk un tika nofilmēts. Uz Končitas mēles pēkšņi parādījies kaut kas līdzīgs hostijai. Tomēr, lai brīnums varētu notikt, meitenēm kopā ar daudziem ticīgiem bija jāaiziet no baznīcas, kur tobrīd notika Svētā Mise. 

Notikumos Garabandalā redzamas arī citas nekonsekvences. Sākumā meitenēm parādās „eņģelis”, tad „Jaunava", tad atkal „eņģelis”, kurš arī nodod vēstījumus. Meitenēm tika apsolīts, ka 1965. gadā debesīs būs redzama kāda „liela zīme”, taču tas neizpildījās. Balstoties uz „atklāsmēm”, Končita paredzēja, ka pēc Jāņa XXIII sekos vēl trīs pāvesti, un tad iestāsies „pēdējie laiki”. Arī tas nav noticis. Pēc pr.Varšavska novērojumiem, vizionarēm piemīta spējas, kas bija līdzīgas spiritisma mediju „dāvanām”, - telepātija, gaišredzība, ieiešana transā. Levitācijas laikā meitenes brīžiem negaidīti krita uz zemes. Videoierakstos var pamanīt šo parādību „automātismu”, nedabiskumu. Ekstāzes laikā vizionāres varēja ar apgrieztām galvām izskriet ārā no dievnama, lai kalnā saņemtu kādu „atklāsmi”.

Centieni „sagraut” Fatimu

No formāla skatupunkta raugoties, notikumiem Garabandalā un Fatimā ir daudz līdzīgu pazīmju. Tomēr Garabandalā redzams groteskums, kas drīzāk liek domāt par Fatimas parādīšanas atdarināšanu, izkropļošanu. Fatimas vizionari uzvedās dabiski, bet viņu saņemtie apsolījumi precīzi izpildījās. Vēstījumu saturs bijis viennozīmīgs, bet garīgu būtņu identitāte - skaidra. Fatimā nebija novērojami „specefekti” vai spiritiskas parādības. 

Zināms, ka vēlāk Končita Gonsalesa Ņujorkā satikās ar Vasulu Rīdenu (Vassula Ryden), kura sevi pozicionē kā „pareizticīgā vizionāre”. Rīdena ar automātiskas rakstīšanas palīdzību pierakstot aizvien jaunus „dievišķus vēstījumus”. Jāpiebilst, ka arī poļu „vizionāre” Agnese, kuras „pēdējo laiku vēstījumus” aktīvi propagandējis no kalpošanas atstādinātais pr. Nataneks, apgalvo, ka parādīšanās Garabandalā ir „īstas”. 

 

Avots: Uwaga na Garabandal - objawienia szatańskie, fronda.pl

Publicitātes foto

Tulkoja Marks Jermaks

 

Jaunākie raksti