“Tu esi man vajadzīgs”

Uzrakstīja  Otrdiena, 28 Novembris 2017 21:53

Šis brīnišķīgais video emocionāli savieno komerciālu reklāmu ar brīvprātīgo darbošanos, liekot aizdomāties katram, ko viņš varētu darīt citu labā, ja tas neko daudz neprasa. Klipa varonis, izlasot dažādus aicinājumus pēc palīdzības, redz tos materializējoties sev blakus: pamesto suni, kara veterānu, bāreni, bezpajumtniekus un citus dzīves pabērnus (ieskaitot polāro lāci), kuri neatlaidīgi seko viņam visur, darbā un izklaidē. Cerības attaisnojas, viņš tos nepievils!

Klipu pavada skaista Džojas Viljamsas (Joy Williams) dziesma Don’t Let Me Down. Interneta lietotāji ir apbalvojuši šo klipu ar vairāk nekā 9 miljoniem klikšķu. Tas negadās bieži, kad apdrošināšanas kompānijas komerciālais klips iedzīvina stāstu, kas iedvesmo brīvprātīgo darbu. Silti iesakām noskatīties šo video, un, ja raisīsies doma palīdzēt citiem, tad mums apkārt ir ļoti daudz realitātes un cilvēku, kas dāsni ziedo savu laiku, spēkus, prasmes un naudas līdzekļus, lai kaut mazliet padarītu šo pasauli labāku un atbalstītu tos, kuriem izmisīgi ir vajadzīgs mūsu ieguldījums.

Šeit piedāvājam trīs iespējas.

  1. Caritas Latvija: “Katru dienu vairāki simti brāļu un māsu tepat Latvijā cīnās pret nabadzību. Caritas Latvija birojs un Caritas grupas draudzēs gada laikā palīdz vairāk nekā 2000 cilvēkiem dažādās situācijās. Tavs ziedojums dod iespēju kādu izsalkušo pabarot, kādam krīzes situācijā nonākušajam pārvarēt grūtības un ar cerību doties tālāk.” Vairākas Caritas Latvija iniciatīvas var atbalstīt šeit.
  2. Mary’s Meal – starptautiska karitatīva organizācija, ko ir aizsācis leģendārais skots Magnuss MakFarlane Barovs (Magnus MakFarlane Barrow). Viņam ir skaidrs un iedvesmojošs redzējums: “Lai katrs bērns saņem vienu maltīti savā izglītības iestādē un lai visi tie, kuriem ir vairāk, nekā viņiem nepieciešams, dalās ar tiem, kuriem pietrūkst pat paša elementārākā.” Šobrīd Mary’s Meal nodrošina vienu labu maltīti dienā 1 230 171 visnabadzīgākajiem bērniem galvenokārt Āfrikas valstīs katru mācību dienu. Vissatriecošākais ir tas, ka visu skolas gadu divi bērni var saņemt siltu ēdienu par nieka 13,90 sterliņu mārciņām. Vairāk informācijas un konta numuru var atrast šeit.
  3. Arī civitas.lv – kā gaiss elpošanai ir nepieciešams finansiālais atbalsts, nedaudz, bet regulāri, lai varam turpināt intelektuālās žēlsirdības darbu, publicējot rakstus latviešu valodā ar apoloģētiskām un katoliskām tēmām, ko neviens cits nedara. Cilvēkam ir nepieciešams ne tikai ēdiens, bet arī barība prātam, izpratne par ticību un aktuālo Baznīcas dzīvi. Solidaritātes strautiņu var novirzīt šeit.

Pārvērtīsim darbos labās domas par palīdzību citiem cilvēkiem. Noskatieties un apdomājiet iedvesmas, kādas raisīs šis video.

Aleksandrs Stepanovs

Jaunākie raksti