33 gadus jaunava: “Gaidīšana ir seksīga”

Uzrakstīja  Pirmdiena, 11 Septembris 2017 17:37

Ivona Ori (Yvonne Orji) ASV ir labi pazīstama kā Molijas lomas atveidotāja TV seriālā Insecure, bet arvien vairāk viņas popularitāte pieaug saistībā ar viņas uzstāšanos par atturēšanos no seksuālām attiecībām pirms laulībām. 33 gadu vecumā viņa nekaunas no savas jaunavības, sakot, ka “dažkārt ir jāatsakās no īslaicīga komforta, lai veidotu ilgstošas kvalitatīvas attiecības”.

Uzstājoties slavenajā TED talk auditorijā, savā jautri godīgajā uzrunā “Gaidīšana ir seksīga” pievilcīgā Ivona stāsta, ka 17 gadu vecumā Bībeles nometnē viņu savaldzināja Jēzus, un viņa nolēma pasargāt seksu laulībām.

Daudzi cilvēki viņai teica, ka viņas augstie standarti viņai neļauj satikt īsto puisi, uz ko viņa atbild: “Gaidīšana izravē ar saknēm tikšanos ar neliešiem. Es neesmu domāta muļķībām”.

Daži cilvēki vērtē šķīstību kā baiļu diktētu lēmumu, kas pasargā no kļūdām, bet Ivonai viena lieta ir skaidra: “Ir jāgaida mērķtiecīgi, nevis aiz bailēm”. Viņai patīk citēt Dieva Vārdu, īpaši Vēstules ebrejiem 11. nodaļas 1. pantu: “Ticība ir paļāvība tam, uz ko cer, un pārliecība par to, ko neredz”. Ticība, kā apgalvo Ivona, viņu motivē gaidīt mīlestībā patiesas attiecības.

Par spīti plašsaziņas līdzekļu propagandai, kas iedrošina jauniešus uz gadījuma seksuālām attiecībām, atklājot savu seksualitāti, ASV ir aptuveni 10 procenti sieviešu, kuras atturas no seksa pirms laulībām, tāpēc Ivonas liecība par gaidīšanas izaicinājumu un dāvanu ir ārkārtīgi atsvaidzinoša un iedrošinoša. Par nožēlu šāda statistika nav pieejama attiecībā uz vīriešiem, ar izplatītu uzskatu, ka gaidīšana ir tikai sieviešu privilēģija.

Cerēsim, ka šīs drosmīgās sievietes balss turpinās liecināt par atturēšanos patieso vērtību, iedrošinot jauniešus gaidīt līdz laulībām, pat ja tas nav viegli.

Ivona izvirza piecus gaidīšanas iemeslus, katru no tiem paskaidro savā harizmātiskajā uzrunā TED talk auditorijas priekšā. Ir vērts gaidīt cilvēku:

  1. Kuram tu esi vajadzīga tevis pašas dēļ... Un kurš tevi mīl, neskatoties ne uz ko.
  2. Kurš pieņem vērtības, kas tev ir svarīgas.
  3. Gaidīt ar mērķi, nevis bailēs.
  4. Kuram tu būsi prioritāte.
  5. Kurš piekrīt taviem standartiem.

Kāds nepacietīgs puisis viņai teica, ka “attiecībās ir jāiet uz kompromisiem…” Otršķirīgās lietās noteikti, piekrīt Ivona, taču kompromisi jāmet pie malas, ja tiek aizskartas būtiskas vērtības.

Katram cilvēkam viņa novēl izcīnīt labu cīņu, noskriet savu skrējienu un uzturēt dzīvu ticību.

“Nevaru jums pateikt, cik ilgi jums jāgaida, lai satiktu jūsu ideālu. Vienīgais, ko varu teikt, gaidīšana jums nesagādās vilšanos.”

Skataties arī Ivonas facebook profila video šeit.

Avots: An important message from a 33-year-old virgin (VIDEO), aleteia.org

Sagatavoja Aleksandrs Stepanovs

Jaunākie raksti