Civitas dzimšanas diena: torņa smaile pilsētā

Ceturtdiena, 16 Februāris 2017 13:56

Dārgie draugi, 

šodien aprit trešā gadskārta kopš civitas.lv  dibināšanas. Priecājamies, ka iepriekšējā gadā bieži apmeklējāt mūsu “pilsētu” (latīņu civitas ‘pilsēta’)! 

Baznīcas torņi ir ikvienas senas pilsētas augstākās celtnes. Taču mūsdienu sekulārajā kultūrā baznīcu galvenā vērtība ir sena arhitektūra, kas dekorē pilsētas un ciemus kā vērtīgs tūrisma objekts, bet kuram nav sakara ar cilvēka ikdienas dzīvi. Tas vairs nav orientieris un garīgais kompass, kurš cilvēka dzīvē rāda virzienu pie Dieva. Torņa smaile jau sen nav atgādinājums par cilvēka dzīves svarīgāko vertikālo dimensiju. Turklāt šogad gaili, kas rotā torņa smaili, var viegli sajaukt ar ķīniešu horoskopa gaili. Tas nav nekas vairāk kā interesants aksesuārs, kas iekrāso vienmuļo ikdienas horizontālo dzīves dimensiju. 

Taču baznīcas torņa gailis ir jaunas rītausmas vēstnesis. Kristīgā māksla šo iedvesmu smēla no Evaņģēlija. Tur gaiļa kliedziens ir pravietiska zīme Pēterim, kurš bija trīskārši noliedzis Kristu. Tas bija aicinājums attapties un nožēlot. Tas pamudināja Pēteri atgriezties, sameklēt Jēzus skatienu, visu ieraugot jaunā gaismā.  

Mūsu portāls ir viena tāda baznīcas torņa smaile, kas aicina skatīties uz aktuāliem notikumiem kristīgās vēsts acīm, ar visu to kliedzošo jaunumu, ko tā piedāvā. Par spīti grūtībām un liekulībai, ko sastopam sabiedrības un baznīcas dzīvē, mēs nevaram atteikties meklēt Dieva vaigu, meklēt būtisko: un tas ir mūsu mājas lapas uzdevums, izceļot visu to, ko kristīgā vēsts nes sev līdzi: apbrīnu, pateicību, oriģinalitāti, liecību, piedauzību un pretestību. 

Mūsdienu kristietim jāturas pretī kārdinājumam domāt, ka, lai dzīvotu saskaņā ar Evaņģēliju, nepieciešams pastāvīgi pielāgoties jaunākajai modei, un ka atdeves pilna sekošana Kristum ir pārāk fanātiska, ka pietiek vienkārši ar to, ka esi labs un laipns. Taču tas kristīgo vēsti padara bezgaršīgu, nenozīmīgu un nekaitīgu, atšķaidot neapstrīdamas vērtības – dzīvību no ieņemšanas brīža līdz dabiskai nāvei, laulību starp vīrieti un sievieti, vecāku tiesības uz savu bērnu izglītību. 

Pateicamies ikvienam, kas apmeklēja mūsu “pilsētu” šo gadu laikā un atrada tur kaut ko vērtīgu, kādu iedvesmu vai impulsu garīgai dzīvei, vai pamatojumu savai kristīgajai nostājai. Aicinām atbalstīt mūsu “pilsētas” veidošanu, daloties ar rakstiem sociālajos tīklos vai tos izdrukājot, palīdzot finansiāli civitas.lv, lai pieaug tas labums, ko mēs izplatām, un lai arī jums ir sava aktīva daļa civitas misijā. Lai tādā veidā dzimst un nostiprinās draudzība. K. S. Lūiss sacīja, ka draudzība rodas, kad viens cilvēks saka otram: "Ko! Tu arī!? Es domāju, ka es vienīgais tā domāju".

Tavs ziedojums tiek pārveidots rakstos, ko var pārbaudīt, lasot civitas.lv 

Informāciju par ziedojumu veikšanu var iegūt, klikšķinot uz baneri "Neļauj apsīkt solidaritātes strautiņam" vai "Par mums". 

 

Ar pateicību civitas.lv veidotāju vārdā

pr. Aleksandrs Stepanovs 

Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 16 Februāris 2017 14:12