3 iemesli, kādēļ kopdzīve pirms laulības ir murgs

Ceturtdiena, 06 Oktobris 2016 10:05

Kāpēc mūsdienās jaunie pāri tik bieži uzsāk kopdzīvi pirms kāzām? Visbiežāk cilvēki piemin trīs argumentus. Pirmkārt, tā ir lētāk. Otrkārt, viņi it kā vēlas viens otru labāk iepazīt. Un treškārt -  daži tomēr atklāti atzīst, ka runa ir par seksu. Tātad, viņi vēlas kopā pavadīt ne tikai dienas, bet arī naktis.

Aplūkosim šos argumentus detalizētāk. Vai kopdzīve pirms laulības izmaksā lētāk? Iedomāsimies, ka divas draudzenes kopā īrē kādu istabu, bet kaut kur citur kādu citu istabu īrē divi puiši. Tagad viņi samainīsies vietām, lai katrs puisis dzīvotu ar meiteni, bet meitene ar puisi. Vai tas ļaus viņiem samazināt savus izdevumus? Diez vai. Pat atļaušos apgalvot, kaut gan daudzi varētu tam nepiekrist, ka izmaksas var pat pieaugt. Galu galā var būt tā, ka divām meitenēm atrast dzīvokli ir vieglāk, nekā jaunam pārim. Tātad, mums ir pamats atmest „taupības” mītu.

Kas attiecas uz savstarpējo iepazīšanu kopdzīves rezultātā - tas arī ir mīts. Pārāk stipras emocijas, ko jaunam pārim izraisa seksuālu attiecību uzsākšana, drīzāk traucē, nevis palīdz dziļi iepazīt vienam otru. Ja viņi dzīvotu netālu viens no otra un pavadītu daudz laika kopā, bet gulētu katrs savā guļamistabā, tad mēs tiešām varētu runāt par diezgan labu iespēju vienam otru iepazīt. Tomēr, ja pāra attiecībās dominē emocijas, kas saistītas ar seksu, savstarpējās iepazīšanas process zināmā mērā tiek bloķēts. Es negribu iepazīt savas draudzenes trūkumus, jo tas var izjaukt manu piedzīvojumu. Patiesības atzīšana varētu liegt man baudu, kas man ir tik svarīga...

Protams, te nevar nepieminēt arī visjaukāko argumentu par to, ka pārim pirms kāzām obligāti jāpārbauda viņu „seksuālā saderība”. Tas ir kārtējais mīts, jo šeit nav pamata runāt par jebkāda veida saderību. Cilvēks ir trīsdimensiju būtne. Mums ir ķermenis, taču mēs neesam ķermenis. Tāpat mums ir arī psihiskā un garīgā joma. Par kādu „saderību” var runāt fiziskā līmenī? Tam nav jēgas, jo tīri fiziski katrs vīrietis „sader” ar katru sievieti. Tomēr psihiskajā jomā jau pēc definīcijas nekāda „saderība” nepastāv.

Mēs, vīrieši un sievietes, uztveram realitāti, reaģējam uz stimuliem, izdzīvojam seksuālo tuvību pilnīgi atšķirīgā veidā. Līdz ar to saderības sasniegšanai psihiskajā sfērā nepieciešams process, kas turpinās vairākas desmitgades. Laulātie aiziet mūžībā, tā arī nesasniedzot pilnīgu saskaņu psihiskajā līmenī. Seksuālie sakari pirms laulības nekādu „saderību” nesniedz, pilnīgi pretēji, tie izjauc normālo attiecību attīstības procesu.

Tas ir visai likumsakarīgi, jo ārpus laulības nav iespējams radīt tādus apstākļus seksuālām attiecībām, kas nodrošinātu abām pusēm pilnīgu psihisku komfortu. It īpaši tas attiecas uz sievieti. Vai Jums šķiet, ka tās ir vecmammas pasakas? Uzdošu visām meitenēm kādu jautājumu: vai Tu pilnīgā sirdsmierā un ar tīru sirdsapziņu ieteiktu savai meitai uzsākt seksuālās attiecības pirms kāzām? Ja Tava atbilde ir „nē”, tad tas vairs nav tikai mans viedoklis. Tā ir patiesība, ko Tu esi iepazinusi caur savu sirdi.

Kurš tad ir izdomājis t.s.„brīvās attiecības”? Ar nožēlu jāatzīst, ka tie bija vīrieši, emocionāli nenobrieduši vīrieši, kuriem vienkārši bail no atbildības. Šķiet, visbriesmīgākā mūsdienu sērga ir tieši vīriešu nevēlēšanās uzņemties atbildību. Atceros kādu mammu, kura atnāca pie manis uz konsultāciju un lūdza palīdzēt viņam „dēliņam” laboties. Pēc viņas teiktā, dēliņš esot labs, tikai nonācis sliktā kompānijā. Uz manu jautājumu, cik dēliņam ir gadu, sieviete atbildēja: četrdesmit seši...

Protams, cilvēki dažādā veidā attaisno kopdzīvi pirms laulības, tomēr pēc būtības runa ir par vienu lietu: tie ir nenobrieduši zēni, kuriem bail uzņemties atbildību. Un nevis tikai par sevi, bet arī par savu uzvedību, par savu sievu un bērniem. Ļoti žēl, jo tieši uzņemoties atbildību vīrietis attīstās un sasniedz savu laimi un piepildījumu.

Raksta autors: Jaceks Pulikovskis, ģimeņu konsultants, daudzu grāmatu autors

Avots: ON/ONA (dr Jacek Pulikowski), 2ryby.pl

Foto: youn-sik kim, flickr.com

 

Tulkoja Marks Jermaks

 

Jaunākie raksti