Krūšturi un autentisks skaistums

Trešdiena, 04 Marts 2015 19:27

/Lilja Draime/

Vakar izlasīju par uzņēmēju Meganu Graselu, kas ir izveidojusi uzņēmumu „Yellowberry” . Tajā tiek ražoti skaisti, bet tai pat laikā atturīgi krūšturi jaunām meitenēm.

Uzņēmēja skaidro, ka ideja izveidot šādu uzņēmumu radusies, iepērkoties kopā ar savu jaunāko māsu. Grasela novērojusi, ka veļas industrija pārdod ļoti seksapīlu veļu arī pusaudzēm. Savā interneta vietnē Megana Grasela raksta:

„Vienus un tos pašus apģērba gabalus redzējām visos veikalos – push-up, polsterējumi u.tml. – visi standarta aksesuāri, kas liek meiteņu krūtīm izskatīties par diviem izmēriem lielākām. Tad es atceros, ka sevī dusmīgi nodomāju – Kāpēc jāgrib tik ļoti ātri kļūt pieaugušai?”

„Šis uzņēmums reprezentē manus centienus palīdzēt citām meitenēm, kuras domā līdzīgi kā es, ka mūsu sabiedrība mums uzspiež kaut ko tik ilgi, kamēr ģērbjamies noteiktā veidā, sākot jau no agras jaunības. Marijai Margaretai (viņas māsai) būtu jājūtas pārliecinošai jebkurā apģērbā, viņai nebūtu jājūtas sliktākai par saviem vienaudžiem tikai tāpēc, ka izskatās citādāk, nekā kāda modele, kura ir desmit gadus vecāka par viņu un līdzinās dievietei.”

Graselas ieguldījums autentiskajā feminismā iedvesmo. Ir sāpīgi redzēt tik daudzas skaistas meitenes manā universitātē, vidusskolā, kurā mācās mana māsa, kā arī pamatskolā, kurā ir mans brālis, kuras cīnās par to, lai tiktu izprasta viņu sievišķība šajā hiperseksualizētajā kultūrā. Jaunas sievietes ir ļoti trauslas jau pašas par sevi, arī bez šiem virspusējajiem standartiem, kuru mērķis ir nesasniedzams skaistums un kuri ir dažādu kompāniju, uz kurām atsaucas Grasela, primārais mērķis. Mūsu māsas, meitas, draudzenes ir pelnījušas daudz vairāk. Novērtēju Graselu un viņas pūles, kuras viņa iegulda, lai parādītu sievietēm, ka sievišķība nav saistīta tikai ar seksualitāti, bet drīzāk ar autentiskumu un spēju būt tādai, kāda esi.

Par raksta autori:

Lilia Draime ir jauna studente, kas studē katoļu universitātē ASV. Viņa pieskaras jautājumiem, kas ir svarīgi jauniem studentiem, kuri cīnās par to, lai izdzīvotu savu ticību universitātēs un kopmītnēs, lai tās būtu vai nebūtu katoļu institūcijas.

Avots, Lilia Draime, “Reggiseni ed autentica bellezza”, www.aleteia.org.

Tulkoja Ilze Mežniece

Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 05 Marts 2015 09:03

Jaunākie raksti