Pakistāna: meklējot atbildes un dziedinot rētas

Piektdiena, 01 Aprīlis 2016 08:56

Pēc četrām dienām norima islāma fundamentālistu manifestācija, kuras laikā ap tūkstoti manifestantu pieprasīja nāves spriedumu kristietei Asjai Bibi, kas ir netaisnīgi apsūdzēta zaimošanā. Par sievietes drāmu joprojām klusē starptautiskie mēdiji. Par fundamentālisma izplatīšanās iemesliem Pakistānā intervijā Vatikāna Radio runāja Asia News direktors, tēvs Bernardo Červellera (Bernardo Cervellera): “Talibani Pakistānā ir atvēruši vairāk nekā 20 000 islāma skolu. Ja pieļaujam, ka katrā skolā ir vismaz tūkstoš skolnieku, tad šobrīd Pakistānā ir simtiem tūkstošu fundamentālistu. Vajadzētu pakontrolēt šīs islāma skolas, aplūkot, kādu mācību tur pasniedz, kādus mācību līdzekļus izmanto, kā arī paklausīties, ko sprediķo mošejās. Pakistānas publiskajā televīzijā ir pat raidījumi, kas eksaltē fundamentālismu. Ja kultūras darbs netiek veikts pilnos apgriezienos, tad neko daudz nelīdzēs armija un drošības pasākumi... Protams, no vienas puses, mēs sakām, ka islāma fundamentālisms nav viss islāms, taču no otras – ir arī taisnīgi teikt, ka lielākā islāma pasaules daļa vienkārši atrunājas: “Nē, tas nav patiesais islāms, tas uz mums neattiecas”. Bet vajag arī, lai musulmaņi iesaistās un paskatās, kā tas var notikt, ka no Korāna mācības izriet fundamentālisma struktūru veidošana”.

Vienisprātis ar šo nostāju ir Vatikāna bīskapu komisijas “Taisnīgums un miers” dokuments, ko parakstīja komisijas vadītājs mons. Džozefs Aršads (Joseph Arshad). Viņš uzsver: “Tas nav pieņemami, ka mirst nevainīgie un starp tiem – pat sievietes un bērni. Atskaitot militāro atbildi, Pakistānas valdībai jācenšas atrast šī vardarbīgā fundamentālisma saknes un tās jāizrauj.”

Pēc uzbrukuma bērnu parkā Lahoras arhibīskaps Sebastians Frensis Šovs (Sebastian Francis Shaw) apmeklēja slimnīcu, kur bija atvesti atentāta upuri un ievainotie. Viņš sniedza interviju organizācijai “Palīdzība Baznīcai, kas cieš”: “Es piegāju pie katras gultas un apmeklēju katru upuri, neatkarīgi no tā, kādu ticību viņš apliecina. Tas patiešām bija ļoti grūti, jo es redzēju daudzus bērnus, tik tikko sasniegušus 4 vai 5 gadu vecumu, kristiešus un musulmaņus, ievainotus vai nogalinātus tajā briesmīgajā uzbrukumā.” Neraugoties uz smago situāciju, bīskaps iedrošina: “Saviem ticīgajiem es teicu, ka nedrīkst pazaudēt cerību, jo, pat ja mēs ejam cauri ārkārtīgi grūtam laika posmam, mums ir jāmācās piecelties, kā to darīja Kristus, nesot savu krustu. Tāpat arī mums, nesot savu krustu, jācenšas doties uz priekšu ar pārliecību, ka Dievs ir un paliks vienmēr kopā ar mums.”

 

Sagatavoja Aleksandrs Stepanovs

 

Avots: it.radiovaticana.va, asianews.it 

Foto: en.wikipedia.org

Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 01 Aprīlis 2016 09:01

Jaunākie raksti