Kurš gan zina, ko par viendzimuma pāru svētīšanu teiktu Jānis Kristītājs

Ceturtdiena, 21 Decembris 2023 21:09

Man nāk prātā skumji ironiskas domas par svētdienas evaņģēliju, kurā aprakstīts svētais Jānis Kristītājs, un par dienu vēlāk publicēto dokumentu ar nosaukumu "Fiducia supplicans", kas atļauj svētīt konkubinātā dzīvojošos vai homoseksuālus pārus.

Ir skumji un ironiski domāt, ka Svētajam Jānim, kurš apsūdzēja Hērodu par dzīvi konkubinātā, Hērods un Hērodiāde būtu pasvieduši priekšā "Fiducia supplicans" un svētceļojuma beigās, tuksnesī, kur dzīvoja svētais, ar spontāniem vārdiem būtu lūguši viņam svētību par to labo, kam tomēr būtu bijis jābūt viņu attiecībās. Tas būtu, kā mūsdienās mēdz teikt, “došanās uz priekšu” apliecinājums.

Un, ja svētais Jānis būtu spītīgi kliedzis: "Tas jums nav atļauts!" "Atgriezieties!", ja viņš būtu atteicies piešķirt svētību, iespējams, viņam būtu pienācis no mājokļa izlikšanas rīkojums, kas, ņemot vērā viņa dzīvesvietu alā, nebūtu viņam bijis pārāk liels pārbaudījums.

Es iztēlojos tā cilvēka seju, uz kuru Jēzus norādīja kā uz vislielāko starp tiem, kas dzimuši no sievietēm. Es iztēlojos viņa acis, kas ar jautājošu skatienu satiekas ar Jēzus acīm: "Kungs, vai tas ir tas, par ko es savu dzīvību esmu atdevis?" Un es iztēlojos arī atbildi: "Un ko sacīt man?".

 

 

Avots: Renco Puccetti (Facebook)

Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 27 Decembris 2023 20:31