“Truckers” – vēsturiska kustība par brīvību

Piektdiena, 04 Februāris 2022 14:33

Dārgie lasītāji! Latvijas cilvēkus iedvesmo Kanādas “Brīvības konvoja” kustība, kuru organizē Kanādas smago mašīnu šoferi (angliski “truckers”), lai protestētu pret valdības politiku un ierobežojumiem, kas ieviesti - pēc valdības teiktā - Kovid vīrusa izplatības mazināšanai. Latvijas "Brīvības konvojs" notiks Rīgā 7.februarī vienlaikus ar plašiem protestiem daudzās Eiropas pilsētās. Tā kā medijos šī kustība tiek atspoguļota maz un bieži vien maldīgi, aizstāvot Kanādas premejerministra Trudo viedokli un nomelnojot kustību, tad piedāvājam jūsu uzmanībai francūzietes Diānas Šasereses (Diane Chasseresse d'Info, pseidonīms) sintēzi par pirmajām kustības dienām ar atsaucēm uz informāciju un aculiecinieku liecībām internetā (galvenokārt angļu valodā). Tāpat paldies Diānai, ka piekrita sagatavot šo ieskatu speciāli Civitas.lv! Vienoti lūgšanā par situāciju Latvijā un pasaulē!

*****

"Vissvarīgākais ir tauta. Iegūstiet viņas uzticību un atbalstu, un jūs iegūsiet visu, ko vēlēsieties." Sun Tzu, "Kara māksla" 

 

Trešdiena, 2022. gada 2. februāris 

Kustība "Šoferi par brīvību" saukta arī "Brīvības konvojs Kanāda 2022" Kanādā, tiek maz un slikti atainota saziņas līdzekļos gan uz vietas, gan visur citur ārzemēs (Eiropā vai, piemēram, Izraēlā) tāpēc ir nepieciešams izveidot nelielu sintēzi, lai mēģinātu sniegt pārskatu par to, kas ir šī patiešām vēsturiskā kustība. 

2022. gada 1. februāris Otavā - bet faktiski visā Kanādā - ir jau ceturtā kravas automašīnu vadītāju demonstrāciju diena. Vairāk par to tālāk. Es negribu apgalvot ko nepatiesu par precīzu manifestantu skaitu. To ir grūti novērtēt. Taču to skaits varētu būt no 50 000 līdz 100 000.

Kā radās šī kustība? 

Šī kustība radās, pateicoties trīs kravas automašīnu vadītāju iniciatīvai: vienai sievietei Tamārai Līčai (Tamara Lich) un diviem vīriešiem Bendžaminam J. Dihteram (Benjamin J. Dichter) un Krisam Barberam (Chris Barber). Tamāra L. un Bendžamins D. dzīvo pretējās Kanādas pusēs. 

 

Taču, saskaroties ar jaunākajiem Trudo noteikumiem, viņi nolēma kaut ko darīt. Bendžaminam D. bija jau divi draugi, kuri grasījās zaudēt darbu, un Tamārai bija intuīcija, ka, izveidojot GoFundMe (līdzekļu vākšanas kampaņu), lai organizētu konvoju uz Otavu, viņi varētu mobilizēt vairāk cilvēku. 

Kopš GoFundMe izveides ziedojumu summa ir turpinājusi augt un augt, un augt ! (Šodien ir jau saziedoti vairāk nekā 10 000 000 Kanādas dolāru, sk. Campagne de sociofinancement organisée par Tamara Lich : Freedom Convoy 2022, gofundme.com). 

Paralēli līdzekļu vākšanai, viņi - sarunājoties ar kolēģiem un organizējoties sociālajos tīklos - saprata, ka šī kustība būs liela un ka ir viss nepieciešamais, lai tā izdotos. 

Kas viņus motivēja iet pret straumi? Šeit varat noskatīties interviju ar Bendžaminu D (šeit un šeit).

Šeit ir paziņojums par viņu pirmo preses konferenci, kas notika tālu no parastajiem ("mainstream") masu saziņas līdzekļiem (šeit).

 

Video: "Kopsavilkums. Kāpēc mēs to darām?” (šeit). 

 

Dezinformācija un klauns Trudo 

Tiklīdz kravas automašīnas sāka doties ceļā (lielākā daļa jau ceturtdien 27. janvārī, lai sasniegtu Otavu liela sala laikā, -30° grādos! - sestdien, 29. janvārī), vietējā presē sāka cirkulēt daudz dezinformācijas par kustību, lai to nomelnotu: "viņi ir baltie supremātisti, rasisti, ekstrēmi labējie, vardarbīgi".  

Tamāra L. Kanādā iepriekš ir pulcinājusi cilvēkus dažādu sabiedrisko lietu atbalstam. Bendžamins D. ir darbojies politikā (kā liberālkonservatīvais). 

Tātad globālistiem, kas veic šo pasaules (vai vismaz Rietumu pasaules) apvērsumu, ir diezgan viegli atrast pret viņiem šāda veida argumentus (tādus pašus atrod, piemēram, Francijā, tiklīdz kāds nostājas pret sanitāro režīmu). 

Pašreizējais Kanādas premjerministrs Džastins Trudo (Justin Trudeau) pēc tam kad ceturtdien, 27. janvārī, presei paziņoja, ka šī kustība ir "neliela un margināla minoritāte", piektdien, 28. janvārī, tviterī ierakstīja, ka viņa kovida tests ir negatīvs, bet tā kā viņš ir bijis "kontaktpersona", viņam nāksies sevi izolēt (šeit).

Jāatzīmē, ka saskaņā ar Otavas totalitārajiem - nevis sanitārajiem ! - noteikumiem trīskārši vakcinētajam kontakta gadījumā nav nepieciešams doties izolācijā (šeit)

Sestdien, 29. janvārī, dienā, kad sākās demonstrācija un konvojs ieradās Otavā zem Trudo logiem, prese ziņoja, ka viņa drošības labad Trido kopā ar pārējiem ģimenes locekļiem ticis izvests uz nezināmu vietu (šeit).

Visbeidzot, pēc tam, kad Trido tviterī bija paziņojis, ka tomēr ir pozitīvs - pirmdien, 30. janvārī, viņš no savas nezināmās slēptuves sarīkoja preses konferenci :

Preses konference sākās ar runu par to, cik jauki ir kanādieši, bet noslēdzās ar runu par šo mazo naidīgo cilvēku kustību. Pēc tam sekoja žurnālistu jautājumi, kuri tika uzdoti izmantojot telefonu. Tie bija tikai par "Truckers for freedom" kustību (jāatzīmē, ka netika uzdoti jautājumi par to, kā viņš rīkosies, lai šo kustību apturētu). 

 DžastinsTrudo atkārtoja, ka manifestanti ir tikai neliela ekstrēmistu saujiņa, ka viņš nevēlas ar viņiem tikties vai viņus uzklausīt, jo vispār neatbalsta viņu mērķus: "Mēs neizkļūsim no pandēmijas, bloķējot Otavu, bet gan ejot vakcinēties, vakcinējot savus bērnus" vai arī :"Es viņus neatbalstu, jo viņi zog pārtiku nabadzīgajiem, viņi sabojāja mūsu karavīru pieminekli, viņi ir ekstrēmisti. Turpetī, jā, es atbalstu BLM, jo piekrītu viņu mērķiem." Kā ir zināms BLM - Black Lives Matters - ir identitārs un rasistisks lobijs, kas radies ASV un tagad ierodas Eiropā.

Jāatzīmē, ka starp pasaules ietekmīgākajām sabiedrībā pazīstamām personībām, kas oficiāli atbalsta konvoju (un arī atklāti atbalsta p ierobežojumu izbeigšanu visur) ir Īlons Masks (Elon Musk) (lasiet miljardiera paziņojumus šeit, šeit, šeit). 

 

Dezinformācija un manifestācija

Balstoties uz apmelojumiem, prese steidzās ziņot, cik ļoti bīstama ir šī kustība, ka tie ir gandrīz vai barbari, kas aplaupa nabadzīgos (šeit), nerespektē "demokrātiju", ir vardarbīgi utt. (Piemēram, šeit).

Tā kā neviens no mainstream masu medijiem ir tendenciozi atspoguļo negatīvi manifestāciju (jāatzīst arī, ka kustība pamatoti nevēlas ar viņiem runāt (sk. viņu preses konferences sākumu, video šeit), tādējādi tiek publicēti video, lai parādītu, kā, gluži pretēji, kustības dalībnieki pēc sevis sakopj, neko nelaupa no nabadzīgajiem, bet pat dod viņiem pārtiku. Viņi pat pat padomājuši paņemt sienu policijas zirgiem, neskatoties uz to, ka uz ceļa bija noliktas naglas, lai pārdurtu viņu automašīnu riepas (šeit, šeit, šeit).

Šajā konvojā nav nekā rasistiska, un tā dalībnieki turpina atkārtot, ka vēlas būt miermīlīgi, neskatoties uz to, ka piekāpties viņi negrasās (šeit, šeit, šeit, šeit, šeitšeit, šeit, šeit, šeit un šeit)

Kustības dalībnieki ir gatavi arī filmēt visus provokatorus, kas neatbalsta nevardarbīgu manifestāciju lai tādā veidā bojātu kustības reputāciju (šeit, šeit). 

Bija paredzēts, ka demonstrācija ilgs līdz svētdienai. Taču Trudo, šķiet, nedzirdēja, ka ar GoFundMe savāktajiem līdzekļiem un ar visu, ko viņi ieguldija, lai tikt uz manifestāciju ar savām kravas auto, viņi spēj palikt turpat vēl mēnešiem ilgi. Protams, ja kādam no viņiem būs jādodas ceļā darba dēļ, viņi tam ir sagatavojušies. Viņu nolūks ir uzturēsies laukumā tik ilgi, kamēr tiks izpildītas vviņutaisnīgas prasības. 

 

Dezinformācija un manifestantu prasības  

Lai paskaidrotu, ka tā ir tikai neliela kustība, plašsaziņas līdzekļi paskaidro, ka viņi pieprasa pārtraukt obligāto vakcināciju pārrobežu pārvadātājiem ar ASV, norādot, ka 90 % nozarē strādājošo kanādiešu ir vakcinēti.

Taču ar to viņu prasības nebūt neaprobežojas. 

Patiesībā viņi pieprasa BRĪVĪBU VISIEM kanādiešiem. 

Brīvību tikt vakcinētiem tiem, kas to vēlas (Bendžamins D. pats ir vakcinēts - sk. saistīto preses konferenci) un atgriešanos normālā dzīvē, pārtraucot masku nēsāšanu un piespiedu injekcijas bērniem. Viņi pieprasa, lai tiktu ievērots tiesiskums, Konstitūcija un dedemokrātiju.

Kamēr viņi nepanāks VISU ierobežojumu beigas, viņi neliksies mierā (šeit, šeit, šeit, šeit, šeit)

 

Konvoja atjaunināšana / attīstība 

Grūti novērtēt kravas automašīnu un demonstrācijas transportlīdzekļu skaitu , ņemot vērā to, ka šajā laikā, kas, pēc viņu domām, būs ilgs, ikviens var brīvi ierasties un doties projām, tātad notiek nemitīga kustība.

Tomēr mēs redzam dažus kravas automašīnu vadītājus, kuri ir noņēmuši riteņus no savām kravas automašīnām - ja gadījumā policija liktu viņiem izbraukt, jo viņiem būtu bijis jāizbrauc svētdien (šeit, šeit, šeit, šeit, šeit, šeit). 

Izmantojot sociālos tīklus, mēs varam redzēt, ka konvoji joprojām ir ne tikai Otavā, bet arī citur, un jo īpaši pie robežām ar ASV.

Kā preses konferencē teica Bendžamins D.: "Trudo vajadzētu mūs uzklausīt, ja viņš vēlas kaut ko ēdamu" (skat. preses konferenci video iepriekš). 

 

 Pirmdiena, 30. janvāris / Otrdiena, 1. februāris 

Tā kā Trudo nav uz vietas, pilsētas pašvaldība svētdienas vakarā uzņēmās brīdināt, ka manifestantiem ir jāatstāj pilsēta. Tomēr tā bija nolēmusi likt daudzām tirdzniecības vietām palikt slēgtām, slēgtas ir arī pilsētas centram tuvākās skolas (šeit). 

Klīst runas, ka, pilsētai esot bloķētai, "viņu dēļ" nav iespējams nokļūt slimnīcās. Jo joprojām ir daļa iedzīvotāju, kurus šie totalitārie ierobežojumi fascinē, viņi, bez šaubām, jūtas drošāk ar šiem ierobežojumiem, kuriem vairs nebūtu jābūt un kuriem vispār nekad nebija vajadzējis rasties. 

Taču , šķiet, ka Kanādā notiek dažas pārmaiņas (sk. piemēram, šeit). 

Pjērs Poiliēvrs (Pierre Poilièvre) ir diezgan konservatīvās Kanādas partijas politiķis Kanādas politiķis kurš, šķiet, joprojām bauda zināmu cieņu un uzticību no demonstrantu puses. Viņš rakstīja: "Tieši šos cilvēkus mediji un Trudo vēlas apklusināt. Spilgti, dzīvespriecīgi un miermīlīgi kanādieši, kas Parlamenta kalnā iestājas par brīvību, nevis par bailēm." (šeit)

 Visa pasaule atbalsta šo konvoju (video pārskats šeit). 

Jaunzēlandē to uzsāk (šeit). 

Izraēla to uzsāk (šeit).

Arī Eiropa (lai gan konteksts ir atšķirīgs, jo Eiropas valstīs atšķirībā no Kanādas kravas automašīnas pieder nevis privātpersonām, bet gan uzņēmumiem), skatāties informāciju šeit

Pagaidām kravas automašīnu vadītāji joprojām manifestē. 

Otavas pilsētā attiecības ar policiju šķiet ir labas (šeit, šeit). 

 Demonstrācija joprojām ir tikpat miermīlīga un prieciga (šeit).

Savukārt uz robežas ar Amerikas Savienotajām Valstīm situācija otrdien, 1. februārī, šķiet, kļuva sarežģītāka, jo pārrunas, šķiet, neizdevās... Turpinājums sekos... (šeit, šeit, šeit, šeit, šeit, šeit, šeit pārskats no drona, rotesta dalībnieki nosoda ekstrēmistus, jo viņu mērķis ir pievērst valdības uzmanību cilvēku pamattiesībām, kas tiek pārkāptas līdz ar cilvēkiem naidīgiem sanitārās diktatūras ierobežojumiem un obligātās uzspiestās vakcinācijas normām, sk.šeit). 

Šķiet, ka policijā par spīti priekšniecības rīkojumiem ne visai gribas iejaukties ar spēku (šeit, šeit). 

Kanādas parastie (mainstream) masu mediji arī ieradušies uz vietas (šeit). 

Un kā vienmēr ar tiem saistītā dezinformācijas izplatīšana un sagrozīts skatījums uz realitāti (šeit). 

  Vai šī kustība nav cerību stars mums pārējā pasaulē? 

 Tās spēks : tā ir miermīlīga un apolitiska ( lai gan antiglobālistiska), tās dalībniekus raksturo apņēmība un prieks. 

 

Paldies viņiem!

 

 

Diāna Šaserese 

No franču valodas tulkoja Ilze Maskalāne

 

*****

Vai esat civitas.lv lasītājs?

Vai domājat, ka tas ir noderīgs un dara labu darbu brīvās informācijas un diskusijas apritē?

Civitas.lv publikācijas nefinansē neviena organizācija un tas arī nepārdod maskas, lai gūtu peļņu. Vienīgais, kas to uztur, ir privātie ziedojumi. Ja vēlaties to atbalstīt, variet ziedot, izmantojot šo kontu: LV86HABA0551026342796

Iespējamaiis maksājuma mērķis: ziedojums civitas.lv

Saņēmējs: Aleksandrs Stepanovs

 

Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 10 Februāris 2022 11:52