Bīskapi pret pienākumu vakcinēties

Svētdiena, 21 Novembris 2021 22:17

Dārgie civitas.lv lasītāji, piedāvāju jūsu uzmanībai rakstu par Horvātijā noteikošajiem protestiem pret sanitārās diktatūras ierobežojumiem, kurus tautā dēvē par kovidfašismu. Pateicoties aktīvām horvātu manifestācijām, ko nereti pavada Rožukroņa lūgšana, Horvātijas bīskapi pārstājuši slēpties un izteikuši savu protestu pret valdības diskriminējošajiem tā saucamo Green pass ierobežojumiem. Gribētos ļoti cerēt, ka pie mums, sapņojot par brīvu Latviju un cieņu pret cilvēkiem, bīskapi iestātos par brīvu līdzdalību dievkalpojumos, lai vienīgā caurlaide, kas tiktu prasīta pieņemot euharistiju, ir kristības apliecība un žēlastības stāvoklis pēc labas grēksūdzes. Vai katoliskās Baznīcas bīskapi un garīdznieki klusējot vai aktīvi atbalstot valdības diskriminējošos lēmumus par obligāto vakcināciju ar abortu aptraipītām vakcīnām - lēmumus, kas tiek īstenoti pateicoties segregācijas šantāžai un draudiem zaudēt darbu - tā rīkojas aiz bailēm nepatikt varas iestādēm vai aiz brīvprātīga kolaboracionisma, tā ir viņu sirdsdsapziņas lieta, taču bīskapiem ir pienākums ieklausīties viņiem uzticēto ticīgo lūgumam ne tikai respektēt lēmumu atteikties no eksperimentālas potes savas veselības vai reliģisku motīvu dēļ, bet arī pieprasīt no valdības, lai obligātas vakcinācijas likuma gadījumā tiktu nodrošinātas ētiskas un tradicionālas vakcīnas. Horvātijas piemērs māca, ka bīskapiem jāiestājas par viņiem uzticēto tautu un ka par spīti sanitārās diktatūras kontrolei, patiesība nāk klajā pat pēc tragiska tuvinieku zaudējuma. Lai ir saistoša lasāmviela!

Aleksandrs Stepanovs

*****

Epidemioloģiskā situācija Horvātijā ir ļoti nopietna: saskaņā ar oficiālajiem datiem, katru dienu tiek reģistrēti seši līdz septiņi tūkstoši inficēšanās gadījumu (uz 3 800 000 iedzīvotājiem), no kuriem liela daļa ir vakcinējušies cilvēki. 5.novembra preses konferencē Horvātijas Sabiedrības veselības institūta direktors Krunoslavs Capaks sacīja, ka 75% no jauna inficētajiem un gandrīz 50% no iepriekšējā dienā hospitalizētajiem ir vakcinēti; tāpēc nav pārsteidzoši, ka pēdējās dienās plašsaziņas līdzekļi vairs neziņo par skaitļiem, kuri izsaka procentuālo vakcinēto un nevakcinēto inficējušos cilvēku attiecību. 

Neatkarīgi no tā, ka vakcinācija negarantē imunizāciju, Horvātijas valdība ir pieņēmusi jaunus epidemioloģiskos pasākumus, kas paredz "Covid sertifikāta" lietošanu (ar iespēju izmantot antigēno testu tiem, kam tā nav) visiem valsts aparāta darbiniekiem , skolu darbiniekiem, pasta nodaļām, valsts iestādēm. Tas izraisījis spēcīgu vienas sabiedrības daļas reakciju (Horvātijā abas vakcīnas devas saņēmuši tikai 55% iedzīvotāju), gandrīz katru dienu vairāk nekā 50 pilsētās visā valstī notiek manifestācijas un dažas strādājošo kategorijas kā, piemēram, valsts iestāžu darbinieki, t.sk. policisti, ir kareivīgi noskaņoti pret obligāto vakcināciju. Trīs tūkstoši visu līmeņu skolotāju saka, ka neatgriezīsies skolās, kamēr netiks atcelts obligātais Covid sertifikāts vai tests. 

Katoļu masveida klātbūtne šajās manifestācijās, gandrīz vienmēr lūdzoties kopīgo Rožukroni, mudināja Horvātijas bīskapus pārstāt slēpties un likt sadzirdēt savas balsis, aizstāvot sirdsapziņas brīvību. Horvātijas Bīskapu konferences Pastāvīgās padomes paziņojumā teikts, ka "visiem pasākumiem un lēmumiem, lai novērstu koronavīrusa infekcijas izplatīšanos, jābūt brīviem no piespiešanas un saistošo priekšnosacījumu radīšanas [kā to uzsver Ticības doktrīnas kongregācija savā 2020. gada 21. decembra piezīmē, red.], jo īpaši attiecībā uz tiesībām uz darbu, pakalpojumiem un līdzdalību sociālajā dzīvē.”

Bīskapu iejaukšanās, kas ir vērā ņemama, lai arī novēlota, izsaka nosodījumu šantāžai un iebiedēšanai visos Horvātijas sabiedrības līmeņos, ko īsteno valdība un valsts iestādes un ko atbalsta šai sistēmai pakļautie plašsaziņas līdzekļi. Šāda iebiedēšana iegūst īpaši naidīgu raksturu, kad tiek šantažēti pacienti ar nopietnām veselības problēmām: viņiem tiek atteikta nepieciešamā ārstēšana, sagatavojot viņus vakcinācijai. Horvātijā šī situācija tagad ir ļoti izplatīta, un dažkārt, piemēram, Kaštel Sučurac (netālu no Splitas) dzimušā Josipa Ružiča (57) gadījumā stāsts beidzas traģiski.

10.novembrī Ružiču ģimene advokāta pavadībā Zagrebas Rebro slimnīcas priekšā sarīkoja preses konferenci, kuras laikā nosodīja notikumus, kuri noveduši pie radinieka nāves. Viņa meita Ivana stāsta, ka šī gada 16.aprīlī viņas tēvs devies uz Rebro slimnīcu uz plānveida imūnterapijas seansu; tomēr ārsts atteicies veikt ārstēšanu, jo pacients nebija vakcinēts. Ārsts sacīja, ka ārstēšana turpināsies tikai pēc vakcinācijas. Pacients tādējādi atklāja - kā to turpina stāstīt viņa meita - ka viņam bija jāizvēlas starp skaidri paredzamu nāvi, ja ārstēšana tiktu pārtraukta, un iespējamu nāvi, kuras cēlonis būtu viņa novājinātā organisma reakcija pret vakcīnu, ja viņš izšķirtos to saņemt: "Mans tēvs gribēja dzīvot, tāpēc viņš izvēlējās vakcinēties". Ģimene rakstīja Veselības ministrijai un Horvātijas Sabiedrības veselības institūtam, uzsverot riskus, ar kuriem Josips saskaras vakcinācijas gadījumā, taču nesaņēma atbildi, un joprojām gaida nostāju saistībā ar viņa nāvi. 23. aprīlī pacients saņēma pirmo Pfizer vakcīnas devu, un vēlāk Rebro ārsts 7. maijā noteica jaunu imūnterapijas seansu - kas tā arī nenotika, jo šajā pašā dienā tika rīkotas Josipa Ružiča bēres.

27. aprīlī pacients jutās slikti, uzrādot paralīzes simptomus. Splitas slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļā viņam tika diagnosticēta tikai afāzija, un, lai gan paralīze un afāzija bija skaidri smadzeņu insulta simptomi, viņam netika veiktas nekādas pārbaudes, pat ne smadzeņu datortomogrāfija. Pēc 12 stundām Josipa Ružiča veselība pasliktinājās, un viņš tika nogādāts reanimācijā, kur nomira astoņas dienas vēlāk, neatgūstot samaņu. Noziegumam - mēs to nevaram definēt citādi - sekoja maldināšana, izmisīgi cenšoties aizēnot pierādījumus un slēpt realitāti. Kā stāsta Ivana Ružiča, slimnīca izsniegusi trīs nāves sertifikātus ar pilnīgi safabricētiem datiem, kuros kā nāves cēlonis nepatiesi norādīta Covid-19 infekcija. Tikai ģimenes uzstājības dēļ slimnīca beidzot izsniedza patiesu sertifikātu.

Josipa Ružiča nāve tiek uztverta kā valsts izdarīta slepkavība, ko pastrādājuši vairāki cilvēki un institūcijas, kas šajā slepkavībā vai nu piedalījušies aktīvi vai arī ļāvuši panākt šo traģisko noslēgumu ar savu klusēšanu. Pirmkārt, valsts slimnīcas ārsts piespieda vīrieti vakcinēties, nosakot vakcināciju, kas vēlāk izrādījās letāla, kā viņa dzīvības glābšanai nepieciešamu ārstēšanās procedūru turpinājumu, pat zinot, ka vīrietis slimības dēļ bija pakļauts lielam riskam. Veselības ministrija un Horvātijas publiskās veselības institūts neiejaucās, lai gan bija informēti un līdz šim nav ieņēmuši nostāju par notikušo, kā arī nav veikuši nekādus pasākumus pret šantažējošo ārstu, tādējādi radot viņam nesodāmības aizsardzību, kas viņam noteikti ir licis un liks arī turpmāk rīkoties tāpat arī pret citiem pacientiem. Ārsts izrakstīja Josipam Ružičam nosūtījumu vakcinācijai, neskatoties uz to, ka viņš zināja viņa veselības stāvokli, un neveica izmeklējumus, lai pārbaudītu, vai vakcīnas lietošana rada risku.

Visbeidzot, par ārstu rīcību Splitas slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļā: pastāv konkrētas aizdomas, ka ļoti nepareizas medicīniskas darbības gadījumā tā bija saistīta ar traģiski neveiklu mēģinājumu slēpt vakcīnas izraisīto insultu. To apstiprina viltota nāves cēloņa sertifikāta sastādīšana, kurā kā nāves cēlonis bija norādīta neesoša Covid-19 infekcija. 

Valsts un tās pārstāvju rīcība pret šo pacientu un viņa ģimeni (draudi, šantāža, iebiedēšana, meli, ļaunprātība un slepkavība ) - un šīs vakcinācijas kampaņas vadīšanas veids vispār nav valsts, kas rūpējas par saviem pilsoņiem, cienīgs. Tādā veidā cilvēkos rodas dusmas un aizvainojums. Šāda rīcība nes indīgus augļus, kuri drīz nobriedīs. 

 

Avots: Guido Villa, I vescovi contro l'obbligo vaccinale (anche fittizio), lanuovabq.it