Izraēlas un Kataras pētījumi: "Aizsardzība samazinās jau divus mēnešus pēc vakcīnas"

Otrdiena, 19 Oktobris 2021 22:06

Pētījumi Izraēlā un Katarā rāda, kā Pfizer / BioNTech imūnā aizsardzība samazinās jau pēc otrā mēneša, īpaši vīriešiem, kas vecāki par 65 gadiem, un cilvēkiem, kuri cieš no divām vai vairākām slimībām un kuriem ir imūndeficīts. Tā ir zīme, ka vakcinācijas stratēģija ir jāmaina.

 

*****

Divi pētījumi, kas veikti Izraēlā un Katarā, un publicēti 6. oktobrī New England Journal of Medicine, apstiprina: imūnā aizsardzība, kas izriet no Pfizer / BioNTech anti-Covid 19 vakcīnas, samazinās jau pēc otrā mēneša kopš ievadīšanas. Tiem, kas uzskatīja, ka viņi ir drošībā un varbūt bija gatavi izmest masku un dezinfekcijas gēlu, ir jāpārdomā. Bez tam, zinātnieki tagad brīdina par iespējamas epidēmijas uzliesmošanas risku arī šajā jomā. Tā ir zīme, ka vismāzākais, kas jāizdara, ir jāpārskata vakcinācijas stratēģija, jo līdz šim tā nebija efektīva …

 

Kā ziņoja CNN (šeit), Izraēlas pētījums tika veikts laikā no 2020. gada 19. decembra līdz 2021. gada 9. jūlijam, piedaloties 4868 veselības aprūpes darbiniekiem. Tika parādīts, kā antivielu līmenis strauji samazinās pēc otrās vakcīnas devas, "īpaši vīriešiem pēc 65 gadiem, pacientiem ar divām vai vairākām līdzāspastāvošām hroniskām slimībām (hipertensija, diabēts, dislipidēmija, sirds, plaušu, nieru vai aknu slimības) un imūndeficītu. Šajos pētījumos ņēma dalību patiesi milzīgs cilvēku skaits!

 

Saskaņā ar dr. Gili Regev -Yochay un viņa kolēģiem medicīnas centrā Sheba - kas, starp citu, ir lielākā slimnīca Izraēlā, kuru Newsweek ir atzinusi par devīto labāko pasaulē - “publicētais darbs ir pierādījis, ka citām vakcīnām - masalām, cūciņām un masaliņām - katru gadu reģistrē nelielu neitralizējošo antivielu līmeņa pazemināšanos no 5 līdz 10%”, kas ir pirmā imūnsistēmas aizsardzības līnija pret infekcijām. Un otrādi, "mēs esam novērojuši ievērojamu un strauju humorālās imunitātes samazināšanos Pfizer BNT162b2 vakcīnas dēļ jau sekojošajos mēnešos pēc ievadīšanas". Izņēmot, ja vēl neesat slimojis ar kovid un esat vakcinējies: šajā gadījumā pētījumi pierādītu spēcīgāku imunitāti. Lai būtu skaidrs, vairāk nekā tā, kas tiek garantēts tiem, kuri veseli ir saņēmuši divas devas.


Katarā veiktais pētījums to ne tikai apstiprina, bet vēl vairāk precizē īslaicīgās imūnās aizsardzības robežas vakcinētajiem. Kā ziņoja CNN, šajā pētījumā tika pārbaudītas kovid infekcijas, kas attīstījās šajā mazajā Persijas līča štatā ar 2,8 miljoniem iedzīvotāju, no kuriem vairāk nekā 75% ir vakcīnēti galvenokārt ar Pfizer / BioNTech tipa vakcīnu: "Aizsardzība strauji attīstās pēc pirmās devas, sasniedz maksimumu pirmā mēneša laikā pēc otrās, pēc tam pakāpeniski izzūd nākamo mēnešu laikā, rakstīja doktors Abu -Radads un viņa kolēģi. Un atkal: "Šķiet, ka šis samazinājums paātrinās pēc ceturtā mēneša, lai pēc tam sasniegtu kritumu par aptuveni 20%." Rezumējot, pēc otrā mēneša pēc otrās devas vakcinētie ir vairāk pakļauti riskam saslimt ar Covid, lai gan viņu aizsardzība pret visnopietnākām formām un nāves risku joprojām ir augsta, tomēr tas jau šodien tiek novērots procentuāli ļoti mazai populācijas daļai. Kovid mirstības līmenis ir 3%, kas nozīmē, ka no 100 slimiem cilvēkiem 97 atveseļojas un 3 nomirst.

 

Saskaņā ar šiem pētījumiem, saskaroties ar realitāti, vairogs pret šo vīrusu izrādījās utopija, un realitāte ir tāda, ka vairogs tika nekavējoties sagrauts: "Šie rezultāti liecina, ka liela daļa vakcinēto iedzīvotāju var zaudēt aizsardzību pret infekciju" ļoti ātri, daudz ātrāk, nekā domā – tikai divus mēnešus pēc otrās vakcinācijas. Tas apstiprina, ka pat vakcinētiem cilvēkiem ir jāievēro visi ieteiktie piesardzības pasākumi, sākot no maskām līdz dezinfekcijas želejai un tā tālāk.

 

Pfizer jau bija atzinis imunitātes samazināšanos pēc otrās vakcīnas devas dažu mēnešu laikā, ko uzsver CNN. Tas izskaidro, kāpēc ASV Pārtikas un zāļu agentūra deva atļauju par iespējamo pastiprinājuma devu vakcinētājiem pilna cikla ietvaros sešus mēnešus pēc otrās devas. Šodien izrādās, ka seši mēneši jau ir par vēlu. Tie jāsamazina līdz diviem. Tomēr šī steiga, kas notiek ASV, injecēt trešo devu, un kas ir jau ievadīta vairāk nekā 6 miljoniem cilvēku un vidējais sūdzību skaits procentuāli ir pat augstāks nekā pirmo reizi vakcinētajiem cilvēkiem, kādu reālu rezultātu tā dos? Kādu reālu laika periodu tā nosegs? Cik ilgi tā būs derīga? Tātad, vai tas tiešām ir risinājums? Acīmredzamie vakcinācijas stratēģijas ierobežojumi un imūnā vairoga strauja samazināšanās, šodien rada nopietnas šaubas par tās patieso efektivitāti.

  

Avots, Andrea Morandini, «La protezione cala già due mesi dopo il vaccino», lanuovabq.itIzraelas pētījums: Waning Immune Humoral Response to BNT162b2 Covid-19 Vaccine over 6 Months (šeit)

Kataras pētījums: Waning of BNT162b2 Vaccine Protection against SARS-CoV-2 Infection in Qatar (šeit)

 

 

*****

 

Vai esat civitas.lv lasītājs?

Vai domājat, ka tas ir noderīgs un dara labu darbu brīvās informācijas un diskusijas apritē?

Civitas.lv publikācijas nefinansē neviena organizācija un tas arī nepārdod maskas, lai gūtu peļņu. Vienīgais, kas to uztur, ir privātie ziedojumi. Ja vēlaties to atbalstīt, variet ziedot, izmantojot šo kontu: LV86HABA0551026342796

Iespējamaiis maksājuma mērķis: ziedojums civitas.lv

Saņēmējs: Aleksandrs StepanovsPēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 20 Oktobris 2021 20:56