Studente atbild rektora vēstulei, kas aicina vakcinēties: Vai jūs uzņematies atbildību par sekām?

Trešdiena, 01 Septembris 2021 11:32

Dārgie civitas.lv lasītāji, pārpublicēju ļoti saistošu un aktuālu Padujas universitātes absolventes atbildi universitātes rektora vēstulei, kas aicināja vakcinēties visus studentus un pasniedzējus. Šī jaunā sieviete ar zinātnisku pieeju uzskaita veselu virkni datu – datus nevis viedokļus – par vakcīnām, inficēšanos, saslimšanu pēc vakcinācijas un nāves gadījumiem. Kopskats, ko viņa parāda, neviļus ļauj jautāt: kāpēc amatapersonas turpina to uzspiest it īpaši mācību iestādēs? Vēstule tika publicēta Byoblu mājaslapā. Šīs vēstules autore ir Padujas universitātes Agrāro zinātņu un tehnoloģiju absolvente.

 Itālijā līdzīgi kā Latvijā jaunā mācību gada sākumā green pass sertifikāts klātienes studijām būs obligāts. Bet kā tiek uzsvērts Byoblu lapā: “Arvien pieaug to studentu skaits, kas saka “nē” green pass, un ir vairāki studenti, kas nolemj atbildēt savu rektoru vēstulēm, kas aicina vakcinēties ar eksperimentālo vakcīnu.”

 Jautājumi, ko ītāliešu absolvente uzdod rektoram, varētu būt tie paši, ko Latvijas studenti var uzdod savu mācību iestāžu vadītājiem. Piedodiet, ka aiztaupīju sev piepūli iztulkot arī rektora vēstuli, taču viņa citātus atradīsiet iztulkotus tekstā. Kas ir ieinteresēts to izlasīt pilnībā, var to atrast saitē, kas pievienota raksta beigās.

 

Aleksandrs Stepanovs  

*****

 

A.god. Ricuto (Rizzuto) rektora kungs,

 

Mani sauc Sāra Kollauto (Collauto), un es esmu bijusī Padujas Universitātes studente, kura 2021. gada 20. jūlijā ieguva maģistra grādu lauksaimniecības zinātnē un tehnoloģijā.

Es rakstu jums sakarā ar Jūsu e-pastu, ko saņēmu 26. jūlijā un kura beigās ir Jūsu paraksts. Jūs sakāt, ka pandēmija ir „apgriezusi kājām gaisā” pēdējos divus gadus. Es cienu Jūsu personīgo viedokli, tomēr uzskatu, ka daudz vairāk nekā “pandēmija” cilvēku dzīvi izjauca tieši tās pārvaldība.

Būtu ļoti interesanti ieviest vairāk skaidrības par tādu pasākumu efektīvu derīgumu kā lokdauni, obligātas maskas, dažādi ierobežojumi, kā arī to postošās ekonomiskās un psiholoģiskās sekas uz cilvēkiem.

 Būtu arī interesanti saprast īstos motīvus, kāpēc februārī pirmā viļņa laikā mediķiem tika aizliegts taisīt sekcijas no kovid infekcijas mirušajiem. Būtu arī jāprecizē, kāpēc vēlāk ārstiem tika liegts ārstēt savus pacientus saskaņā ar zinātni un sirdsapziņu, liekot viņiem pakļauties valdības noteiktajam protokolam “Tačipirīna [red.piezīme: N02BE01 - Acetaminophen (Paracetamol)] un modra gaidīšana”, ko ir uzspiedusi valdība.

 Un visbeidzot, kāpēc visas iespējamās ārstēšanas metodes, kas ir radušās no sākuma ar labiem un dažkārt arī izciliem rezultātiem, ir boikotētas piesardzīgas pieejas vārdā (tas tiek pielietots arī tām zālēm, kam ir gadu desmitiem ilga vēsture, piemēram, hidroksihlorohīnam), kamēr, ierodoties vakcīnām, visa piesardzība ir aizmirsta?

 

Tomēr šeit es aprobežošos ar dažu Jūsu paziņojumu apspriešanu, kas satur daļēju un grūti pārbaudāmu informāciju. Personīgi es nesaprotu Jūsu izvēli neattaisnot savus apgalvojumus no zinātniskā viedokļa, un uzskatu to par īpaši riskantu soli universitātes vidē, kur objektīvu datu izpētei un analīzei vajadzētu būt racionāla diskursa būtībai, skaidrai pieejai, kas pēta patiesību un ir brīva no ārējām ietekmēm. Ja tas nenotiek universitātes vidē, kur tas varētu notikt? Kāda vēl cerība paliktu zinātnei, kultūrai, politikai, lai tā varētu attīstīties?

 

Kas attiecas uz paziņojumiem par vakcinācijas kampaņu, mani nespēja pārliecināt, ka "neskatoties uz šo variantu klātbūtni, vakcinācija krasi samazina slimības ietekmi. Pat tur, kur variantu izplatība un socializācijas atjaunošana palielina infekciju, klīnisko ietekme (...) ir krasi zemāka nekā iepriekšējās epidēmijas izplatības fāzēs un skar gandrīz tikai tos cilvēkus, kuri nav pabeiguši vakcinācijas ciklu." Šajā sakarā es iepazinos ar ISS (Istituto Superiore di Sanita – Augstākais veselības institūts, ekvivalents Latvijas Slimību un Profilakses kontroles centram) tīmekļa vietni, kur ir skaidri redzams, ka, salīdzinot ar 2020. gadu, gadījumu skaits nav samazinājies.

 

Gluži otrādi - kā parāda dažādu mēnešu salīdzinājums, tas liecina, ka pēc vakcinācijas kampaņas sākuma ir palielinājies ar kovid-19 saistīto infekciju un nāves gadījumu skaits. Es ziņoju par atrasto, pievienojot atsauces:

 

"Laika posmā no 2020. gada 18. līdz 31. maijam kopumā tika diagnosticēti un ziņoti 6350 jauni gadījumi, no kuriem 81 mirušie." (1)

"Laikā no 2021. gada 17. līdz 30. maijam tika diagnosticēti un ziņoti 52 191 jauni gadījumi, no kuriem 99 mirušie." (2)

"No 2020. gada 1. līdz 14. jūnijam kopumā tika diagnosticēti un ziņoti 3 640 gadījumi, no kuriem 42 mirušie." (3)

"Laika posmā no 2021. gada 31. maija līdz 13. jūnijam tika diagnosticēti un reģistrēti 26 960 jauni gadījumi, no kuriem 87 mirušie" (4)

"Laika posmā no 2020. gada 15. līdz 28. jūnijam tika diagnosticēti un ziņoti 2837 gadījumi, no kuriem 27 mirušie." (5)

"2021. gada 14. - 27. jūnijā tika diagnosticēti un ziņoti 12 427 jauni saslimšanas gadījumi, no kuriem 22 mirušie." (6)

"No 2020. gada 6. līdz 19. jūlijam tika diagnosticēti un ziņoti 2746 gadījumi, no kuriem 13 mirušie." (7)

"No 2021. gada 5. līdz 18. jūlijam tika diagnosticēti un ziņoti 26 805 jauni gadījumi, no kuriem 21 mirušais." (8)

"No 2020. gada 13. līdz 26. jūlijam tika diagnosticēti un ziņoti 3 057 gadījumi, no kuriem 21 mirušais." (9)

"No 2021. gada 12. līdz 25. jūlijam tika diagnosticēti un ziņoti 48 498 jauni gadījumi, no kuriem 40 mirušie." (10)

 

Šo datu pārlūkošana daudz neliecina par masveida vakcinācijas efektivitāti.

Turklāt daži ārsti un zinātnieki, tostarp Nobela prēmijas laureāts medicīnā Lukass Montaņjē (Luc Montagnier) (11), apgalvo, ka masveida vakcinācija epidēmiju laikā nav piesardzīga rīcība, jo tādā veidā tiktu veicināta patogēna mutāciju rašanās.

Pat nestudējot medicīnu, bet vienkārši analizējot iepriekš minētos datus un situāciju, kas veidojas Lielbritānijā (12) un Izraēlā (13) (14), valstīs, kurās ir ļoti augsts vakcinācijas segums un kurās mēnešu laikā gadījumu skaits ir pieaudzis, attiecinot uz Delta variantu, var secināt, ka dr. Montaņjē tēze ir vistuvāk realitātei.

Vienā Izraēlas pētījumā, par kuru ziņoja Gazzettino (15) un Il Messaggero (16), teikts, ka dabiskās antivielas ir efektīvākas nekā vakcīnas cīņā pret slimību.

 

Daudzi zinātniski pētījumi rāda, ka kovid slimība jauniem un veseliem cilvēkiem var attīstīties pēc vakcinācijas (17) un ka pēc vakcīnas var nopietni saslimt (18), vakcinētie var būt infekcijas nesējs un paši saslimt (19) .

Dažos gadījumos tieši pēc vakcinācijas notika nopietni kovid-19 infekcijas uzliesmojumi: tikai kā piemēru vēlos norādīt uz Ontario (20) gadījumu, kā arī uz to, kas, iespējams, ir vairāk pazīstams, tas ir, karakuģis HMS Queen Elisabeth (21) kur, kā jūs zināt, 100 apkalpes locekļu testi bija pozitīvi, visi vakcinēti ar dubultu devu. Daudzi citi dati ir arī viegli pieejami internetā, lai atbalstītu šo tēzi.

 

Vēl viens spilgts piemērs ir noticis Nīderlandē (22), kur gandrīz 1000 cilvēkiem, galvenokārt jauniešiem, kovid-19 tests bija pozitīvs pēc dalības Veknipt festivālā Utrehtā 3.-4. jūlija pasākumā, kas bija paredzēts tikai vakcinētiem vai kovid testa negatīviem cilvēkiem.

Tātad arī "drošu dzīves atjaunošanu", uz kuru Jūs tāpat kā visi citi cerat, nekādā gadījumā negarantē masveida vakcinācija, jo jau ir bijuši gadījumi, kad cilvēki, kuri, neskatoties uz to, ka ir vakcinēti ar dubultu devu, ir inficējuši, iespējams, paši to neapzinoties, citus cilvēkus, vai arī ir inficējušies paši un saslimuši.

Izraēlā 2021. gada augusta sākumā tika ziņots par infekcijas gadījumiem un pat hospitalizāciju pēc trešās devas (35).

 

Kāpēc tad, cienījamais rektor, secināt, ka vakcinācija "krasi samazina slimības ietekmi", ja valstis, kurās vakcinācijas kampaņa bija masīvāka, bija pirmās, kas bija liecinieki vīrusa atlases un pastiprināšanās procesam? Ja ir kāds pētījums un jebkādi dati, kas var pamatot šos apgalvojumus, kāpēc Jūs laipni to nepaziņotu mums? Viss, ko es rakstu, ir atrodams zemsvītras piezīmēs un saitēs, ziņās, analīzēs un zinātniskos datos, kas pierāda tā patiesumu. Vajadzības gadījumā es nevilcināšos Jums nosūtīt vairāk.

 

Vakcinācijas sakarā ir reģistrētas daudzas nevēlamas blaknes un pat nāves gadījumi. Pievienotajās saitēs kā piemēru var atrast ziņas no vietējiem un reģionālajiem laikrakstiem, kas attiecas nu jau uz 199 noslēpumainiem nāves gadījumiem (23) pēc vakcinācijas. Tomēr šī ir tikai neliela daļa no visām nevēlamajām blakus reakcijām un visiem nāves gadījumiem, par kuriem oficiālie ziņu avoti dažādu iemeslu dēļ noklusē un nav ziņojuši.

 

Nemaz nerunājot par to, ka studentiem, no kuriem lielākā daļa ir jauni, statistiski ir ļoti maza iespēja saslimt ar šo slimību smagā formā.

 

Lai gan pati ISS datu trūkuma dēļ nevar pārliecināt par iespējamām blakusparādībām auglības jomā (24), SIGO-AOGOI-AGUI-AGITE federācijas (kas apvieno visas Itālijas ginekoloģijas biedrības un asociācijas) dažu dienu veca deklarācija kopā ar Pediatrijas un neonatoloģijas biedrībām (SIN-SIMP), ļoti cenšas paaugstināt drošību un nepieciešamību vakcinēt pat grūtnieces (25) (26) (27), neskatoties uz vairākām nelīdzsvarotībām sieviešu ciklā un spontānajiem abortiem pēc vakcīnas (28). Turklāt paši pielikumi Astrazeneca (29), Pfizer (30), Moderna (31) un Johnson & Johnson (32) informētās piekrišanas veidlapām negarantē viņu produktu drošību, jo tiem ir ierobežoti dati, pētījumi un pieredze. Tāpēc es vaicāju, vai Jūs, kas aizstāvat vakcināciju, spējat garantēt, ka tā nevar uz visiem laikiem apdraudēt jauniešu auglību?

 

Un vai Jūs varētu garantēt, ka nevienu no Jūsu studentiem nepiemeklēs tāds liktenis kā astoņpadsmitgadīgajai Kamilai Kanepai (Camilla Canepa) no Sestri Levante, vai nacionālo bruņoto spēku apakšvirsniekam Stefano Paterno (Stefano Paternò), par kuru nāves cēloņiem ir atzīta korelācija ar vakcīnu? Vai jūs varētu kādam no saviem studentiem apliecināt, ka vakcīna neizraisīs išēmiju, sirdslēkmi, trombozi, autoimūnas slimības, paralīzi, audzēju, miokardītu, grafēna oksīda toksicitātes gadījumu (33) vai kaut ko citu?

Šķiet, ka pat vakcinējošie ārsti nav tik pārliecināti, ka nekaitēs pacientam, injecējot šīs zāles, kuras atrodas zem pastiprinātas uzraudzības, pat ja viņus aizsargā legāls vairogs par kriminālo atbildību par izraisīto tīšo ievainojumu un slepkavību.

 

Pēdējais (bet ne svarīguma ziņā) šīs manas vēstules aspekts, ko vēlos izcelt, izsakot arī savu pilnīgo noraidījumu, attiecas uz ārprātīgo un ļoti nopietno diskrimināciju, ko valdība cenšas īstenot pret cilvēkiem, kuri nav vakcinēti (vai kuri to nedara jeb nevar sagādāt testu ik pēc divām dienām), un man nešķiet, ka tas vispār saskan ar mūsu Konstitūciju, kas noraida jebkāda veida diskrimināciju, vai ar Eiropas noteikumiem (piemēram, Reg CE 953/2021). Turklāt pat slavenais dr. Andrea Crisanti nevarēja noslēpt, ka zaļā caurlaide nav nekāds sabiedrības veselības instruments, bet gan stimuls vakcinācijai (34).

 

Tāpēc es ceru, ka Itālijas Uiversitāte un jo īpaši Padujas Universitāte (kuras devīze, atcerēsimies, ir "Universa Universis Patavina Libertas") nekādā veidā nesāks diskriminēt noteiktu cilvēku kategoriju, aizliedzot viņiem ienākt savās telpās un izmantot pakalpojumus, un no jauna kļūs vieta, kur veidojas jauniešu sirdsapziņa un kritiskais gars.

Pārliecībā, ka Jūs kā nozīmīgs kultūras veicinātājs mūsu mīļajā pilsētā vēlēsities ņemt vērā arī to cilvēku lūgumus, kuriem tāpat kā man ir atšķirīgas politiskās idejas, un apzinoties, ka kultūras bagātība galvenokārt balstās uz kultūras ieguldījuma daudzveidību, es Jums izsaku savas dziļas cieņas apliecinājumu.Dott.ssa Collauto Sara

 

 

******

  

Vai esat civitas.lv lasītājs?

Vai domājat, ka tas ir noderīgs un dara labu darbu brīvās informācijas un diskusijas apritē?

Civitas.lv publikācijas nefinansē neviena organizācija un tas arī nepārdod maskas, lai gūtu peļņu. Vienīgais, kas to uztur, ir privātie ziedojumi. Ja vēlaties to atbalstīt, variet ziedot, izmantojot šo kontu: LV86HABA0551026342796

Iespējamaiis maksājuma mērķis: ziedojums civitas.lv

Saņēmējs: Aleksandrs Stepanovs

 

*****


[1] https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Bollettino-sorveglianza-integrata-COVID-19_3-giugno-2020.pdf 

[2] https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Bollettino-sorveglianza-integrata-COVID-19_1-giugno-2021.pdf

[3] https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Bollettino-sorveglianza-integrata-COVID-19_16-giugno-2020.pdf

[4] https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Bollettino-sorveglianza-integrata-COVID-19_16-giugno-2021.pdf

[5] https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Bollettino-sorveglianza-integrata-COVID-19_30-giugno-2020.pdf

[6] https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Bollettino-sorveglianza-integrata-COVID-19_30-giugno-2021.pdf

[7] https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Bollettino-sorveglianza-integrata-COVID-19_21-luglio-2020.pdf

[8] https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Bollettino-sorveglianza-integrata-COVID-19_21-luglio-2021.pdf

[9] https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Bollettino-sorveglianza-integrata-COVID-19_28-luglio-2020.pdf

[10] https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Bollettino-sorveglianza-integrata-COVID-19_28-luglio-2021.pdf

[11] “La vaccinazione di massa è un enorme errore…” parola di Luc Montagnier, 9 giugno 2021, https://www.politicamentecorretto.com/2021/06/09/la-vaccinazione-di-massa-e-un-enorme-errore-parola-di-luc-montagnier/

[12] Variante Delta, Gran Bretagna prevede 100mila contagi al giorno. Restrizioni in Catalogna, 6 luglio 2021, il Quotidiano nazionale, https://www.quotidiano.net/esteri/variante-delta-inghilterra-spagna-1.6561112

[13] Più di 1.000 israeliani risultano positivi al COVID, TheJerusalemPost, 17 luglio, https://www.jpost.com/breaking-news/for-first-time-since-march-855-new-coronavirus-cases-in-israel-674084

[14] Variante Delta, il caso dei nuovi dati Pfizer in Israele. Salgono contagi tra i vaccinati, 5 luglio 2021 https://www.quotidiano.net/esteri/variante-delta-israele-pfizer-1.6557260

[15] Il Gazzettino: Vaccini, studio israeliano: «Gli anticorpi naturali sono più efficaci delle vaccinazioni nel prevenire i contagi», 15 luglio https://www.ilgazzettino.it/esteri/vaccino_anticorpi_quante_dosi_studio_israele_news_ultime_notizie-6082548.html

[16]  https://www.ilmessaggero.it/salute/ricerca/vaccino_anticorpi_quante_dosi_studio_israele_news_ultime_notizie-6082467.html

[17] The SARS-CoV-2 mRNA vaccine breakthrough infection phenotype includes significant symptoms, live virus shedding, and viral genetic diversity, https://academic.oup.com/cid/advance-article/doi/10.1093/cid/ciab543/6297424

[18] Infezioni da SARS-CoV-2 post-vaccinazione e incidenza della presunta variante B.1.427/B.1.429 tra il personale sanitario di un centro medico accademico della California settentrionale, https://academic.oup.com/cid/advance-article/doi/10.1093/cid/ciab554/6303032 

[19] Efficacia del vaccino mRNA monodose contro SARS-CoV-2, comprese le varianti alfa e gamma: un disegno negativo al test negli adulti di età pari o superiore a 70 anni nella British Columbia, Canada https://academic.oup.com/cid/advance-article/doi/10.1093/cid/ciab616/6318435

[20] Focolaio di COVID-19 associato a un lignaggio SARS-CoV-2 P.1 in una casa di cura a lungo termine dopo l’attuazione di un programma di vaccinazione – Ontario, aprile-maggio 2021, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34240103/

[21] Focolaio su una nave militare: tutti vaccinati con doppia dose,http://www.medicinapiccoledosi.it/focolaio-nave-militare-tutti-vaccinati-doppia-dose/

[22] Quasi 1.000 persone contagiate da Covid dopo il festival di Utrecht, 14 luglio,https://nltimes.nl/2021/07/14/nearly-1000-people-infected-covid-utrecht-festival

[23] Per i casi avversi si veda la raccolta di 199 casi documentati da quotidiani locali nel solo periodo tra l’1 e il 15 di Luglio, La strana estate dei malori “improvvisi”: dal 1 al 15 luglio 199 casi di decessi, 20 luglio 2021,https://visionetv.it/la-strana-estate-dei-malori-improvvisi-dal-1-al-15-luglio-199-casi-di-decessi/

[24] https://www.huffingtonpost.it/entry/il-vaccino-causa-sterilita-e-aborti-modifica-il-dna-le-risposte-delliss-a-12-fake-news_it_610fe067e4b0cc1278bd664d

[25] https://www.ilmessaggero.it/salute/focus/vaccino_gravidanza_donne_incinte_non_e_pericoloso-6100024.html

[26] http://www.quotidianosanita.it/scienza-e-farmaci/articolo.php?articolo_id=95228

[27] https://www.medicitalia.it/blog/ginecologia-e-ostetricia/8760-bisogna-rassicurare-le-donne-sulla-vaccinazione-anti-covid-19-non-si-puo-piu-aspettare.html

[28]https://medalerts.org/vaersdb/findfield.php?TABLE=ON&GROUP1=AGE&EVENTS=ON&PERPAGE=200&SYMPTOMS[]=Abortion+%2810000210%29&SYMPTOMS[]=Abortion+complete+%2810061614%29&SYMPTOMS[]=Abortion+early+%2810052846%29&SYMPTOMS[]=Abortion+incomplete+%2810000217%29&SYMPTOMS[]=Abortion+induced+%2810000220%29&SYMPTOMS[]=Abortion+late+%2810052847%29&SYMPTOMS[]=Abortion+missed+%2810000230%29&SYMPTOMS[]=Abortion+of+ectopic+pregnancy+%2810066266%29&SYMPTOMS[]=Abortion+spontaneous+%2810000234%29&SYMPTOMS[]=Abortion+spontaneous+complete+%2810061616%29&SYMPTOMS[]=Abortion+spontaneous+incomplete+%2810061617%29&VAX=COVID19  

[29] https://www.governo.it/sites/governo.it/files/Nuovo_Consenso_Informato_Allegato.pdf  

[30] https://www.salute.gov.it/imgs/C_17_pagineAree_5452_24_file.pdf  

[31] http://www.regione.fvg.it/rafvg/export/sites/default/RAFVG/salute-sociale/promozione-salute-prevenzione/FOGLIA103/allegati/17062021_Moderna_notaInformativaEschedaAnamnestica.pdf  

[32] https://www.ausl.fe.it/home-page/news/allegati-news/2021/Johnson%20-%20Johnson%20-%20Nota%20informativa.pdf  ESCLUSIVO! KAREN KINGSTON, ANALISTA PER LE INDUSTRIE FARMACEUTICHE ED EX DIPENDENTE PFIZER CONFERMA: OSSIDO DI GRAFENE TOSSICO ALL’INTERNO DEI SIERI MRNA, 29 luglio, https://www.databaseitalia.it/esclusivo-karen-kingston-analista-per-le-industrie-farmaceutiche-ed-ex-dipendente-pfizer-conferma-ossido-di-grafene-tossico-allinterno-dei-sieri-mrna/ 

[33] https://www.ilfattoquotidiano.it/2021/08/10/green-pass-crisanti-a-la7-e-un-incredibile-incentivo-alla-vaccinazione-ma-senza-controlli-lo-stato-dimostra-di-essere-debole-e-pasticcione/6287629/ 

[34] https://www.ilgiorno.it/cronaca/israele-covid-vaccino-terza-dose-1.6678922