Ateists protestē: Jēzus var būt gejs, bet Alahs ne

Piektdiena, 28 Jūlijs 2017 08:46

/Marko Tozati/ Ričards Dokinss (Richard Dawkins) asi nokritizēja liekulīgo policijas rīcību Londonas praidā, kas cildina homoseksuāļu dzīves stilu. Pazīstamais ateists kritizēja drošības dienestus, jo tie piespieda Lielbritānijas eksmusulmaņu padomi (LBMP: Council of Ex-Muslims of Britain) aizvākt plakātus Alahs ir gejs, turpretī ļāva palikt plakātiem, uz kuriem bija rakstīts Jēzus ir gejs.

Slavenais evolucionārais biologs savā Twiter kontā ierakstīja: “Londonas geju praida gājiens. Policija ir apmierināta ar plakātiem Jēzus ir gejs, bet aizliedz LBMP plakātu Alahs ir gejs. @kpfa pakāpes liekulība”. Kpfa ir radio, kas apliecina, ka vēlas atbalstīt citu pieņemšanu, sociālo toleranci un integrāciju.

LBMP apstiprināja Dokinsa protestu, savā portālā apgalvojot, ka gājiens bija “pilns ar plakātiem Dievs ir gejs, Jēzum bija divi tēvi, un citiem, kas izsmēja Baznīcu, priesterus un pāvestu”. Taču tad, kad LBMP ir pacēlis plakātu Alahs ir gejs, policija uzreiz iejaucās, “lai tos aizvāktu projām, jo tas ir aizvainojošs”...

LBMP turpina: “Vienīgais iemesls kāpēc mūsu plakāti tika uzskatīti par “aizvainojošiem”, ir tas, ka islāma kritika netiek uzskatīta par tolerējamu, jo pastāv pastāvīgi vardarbības draudi no islāmistu puses pret bijušajiem musulmaņiem, kā arī pret musulmaņiem-disidentiem, lai tos pakļautu cenzūrai un apklusinātu”.

Uzreiz pēc plakātu parādīšanās Austrumlondonas mošeja izvirzīja formālu apsūdzību pret LBMT, apgalvojot, ka šī organizācija “kurina naidu pret musulmaņiem”. Un KPFA, radio, kuras birojs atrodas Bērklijas pilsētā (Kalifornija, ASV), anulēja 9. augusta programmu, kurā bija paredzēta Dokinsa uzstāšanās, tāpēc ka “Dieva ilūzijas” autors ir izmantojis “islāmu aizvainojošu valodu”. Kādā pretrunīgā radio paziņojumā tika uzsvērts, ka “KPFA neatbalsta valodu, kas var ievainot. Taču mēs noteikti atbalstām nopietnās brīvības valodu un neatbalstām aizvainojošus vārdus. Mēs atvainojamies, ka līdz šim neesam plašāk iepazinušies ar Dokinsa uzskatiem”.

Dokinss atbildēja, ka ir kritizējis islāma “šausmīgo misogīniju un homofobiju”, kā arī apostātu slepkavošanu, kas ir vainīgi tikai tajā, ka vairs netic. “Tas ir plaši zināms, ka es bieži kritizēju kristietību, bet tā iemesla dēļ vēl nevienu reizi nav bijusi anulēta manā dalība kādā programmā. Kāpēc kristietību var kritizēt, bet islāmu ne?

Tiešām, kāpēc? 

Ņemot vērā, ka apspriežam kristietības apvainošanas tēmu, Jēzus un daudzu ticīgo apvainošanu, kas notika praida laikā, kas cildina homoseksualitāti un sodomiju, ko tad mums domāt par priesteriem un bīskapiem, kas norobežojas no katoļiem, kuri organizē gandarīšanas un lūgšanas procesijas*, lai izlīdzinātu šādu apvainojumu vainu? Vai arī viņi ierindojas tajā kategorijā, ko Dokinss apzīmē kā “KPFA pakāpes liekulību”?

 

Avots: Marco Tosatti, UK. Gesù essere gay, Allah no. Ma a protestare è rimasto solo un ateo famoso. I cristiani? E a Rimini…, marcotosatti.com

Foto: commons.wikimedia.org

Tulkoja Aleksandrs Stepanovs 

 

*Pirms geju praidiem Itālijas pilsētās ticīgie laji organizē gandarīšanas un lūgšanas procesijas praktiski bez priesteru un bīskapu atbalsta, kuri, norobežojas no tiem. Pēdējā atsauce attiecas uz Rimini lūgšanu gājienu un bīskapa norobežošanos.