8 lietas, ko nevajadzētu vilkt uz Misi pat vasaras karstumā

Ceturtdiena, 02 Jūnijs 2016 08:39

Jo karstāk paliek ārā, jo lielāku sarūgtinājumu daudziem kristiešiem rada brāļu un māsu ģērbšanās stils baznīcā. Zaudējot izpratni par baznīcu kā sakrālu vietu, draudžu locekļi izvēlas tādu ģērbšanās stilu, kas labāk atbilst pludmalei.

Uz šo problēmu norāda CIVITAS.LV lasītājs Juris (42). ”Šīs jauno sieviešu "manieres" tiek brīvi praktizētas Baznīcas vidē. Manā ļoti pazīstamā Latvijas baznīcā puskailas sievietes vasarā  bez mazākajiem kompleksiem iet pie Komūnijas... Protams, nekad neviens priesteris nevienā sprediķī nav uzdrošinājies pieminēt, ka katolietēm nebūtu jāģērbjas  kā prostitūtām. Elementāra loģika saka, ka sievietei ir simtkārt vieglāk pieklājīgi apģērbties, nekā vīrietim (it sevišķi jaunam) noturēties pret kārdinājumu.”
Protams, mums var būt dažādi priekšstati par to, kāds ģērbšanas stils ir vai nav pieklājīgs dievkalpojumā, taču ejot uz sv.Misi tomēr būtu vērts atcerēties, ka mums blakus atrodas citi cilvēki.

Izdevuma Polonia Christiana žurnālistes vasaras sezonā piedāvā ticīgajiem dažus principus, ko būtu labi ievērot attiecībā uz ģērbšanas stilu:

Sievietes

Īsas kleitas un svārki

„Kā var pārbaudīt vai kleita nav par īsu priekš baznīcas apmeklējuma? Pietiek vienkārši apsēsties. Sēžot varam pārbaudīt, vai mūsu ceļi paliek apsegti. Ja tas tā nav, ir vērts atgriezties pie drēbju skapja un pameklēt kaut ko garāku. Kāpēc tas ir svarīgi? Padomāsim par priesteriem un liturģiju. Tas, ka viņi ir uzvilkusi sutanas vai albas, nenozīmē, ka viņi pārstājuši būt vīrieši. Atkailinātas kājas piesaista viņu skatienus. Tā ir mūsu vaina, ja mēs piespiežam viņus cīnīties ar „izklaidīgām acīm”, nevis pievērsties kalpošanai pie altāra. Turklāt sēdēšana pēdējā solā nav nekāds attaisnojums, jo arī tur atrodas vīrieši, kuriem jāļauj sakoncentrēties uz Dievu.

Īsi šorti un dziļš dekoltē

Iepriekšminētais ieteikums attiecas arī uz populārajiem īsajiem šortiem. Tomēr ir kāda atšķirība no svārkiem: īsus šortus vispār nevajadzētu valkāt publiski, varbūt, izņemot savu dārzu. Šis apģērbs, ko izvēlas aizvien vairāk sieviešu, patiesībā maz atšķiras no apakšveļas. Baznīca ir pēdēja vieta, kur būtu nepieciešams demonstrēt savus gurnus, arī tad ja jums ir ļoti skaistas kājas. Diemžēl šāds izpratnes trūkums skar arī dekoltē lietošanu. Varētu šķist, ka krūts nosegšana ir kaut kas elementārs, tomēr mūsdienās sievietēm tas vairs nav pats par sevi saprotams.

Apakšveļas demonstrēšana

Pašlaik modē ir arī blūzes, kas turas tikai uz viena pleca, vai bikses ar zemu jostasvietu. Šis drēbes izraisa morāla un estētiska rakstura problēmas, no kurām mēs vēlētos izvairīties (it īpaši baznīcā). Dodoties uz Svēto Misi, izvairīsimies no blūzēm un topiem, kas ne tikai atkailina rokas, bet arī demonstrē pasaulei krūšturi.

Kas attiecas uz biksēm ar zemu jostasvietu, neaizmirsīsim, ka baznīcā diezgan bieži jāstāv uz ceļiem. Šādā situācijā cilvēki, kas sēž vai stāv mums aiz muguras, būs spiesti pamanīt mūsu apakšveļu. Iespējams, mums tas ir vienalga, taču jāatceras, ka citi ticīgie ir atnākuši uz baznīcu, lai skatītos uz kaut ko citu.

Kājas, vēders un caurspīdīgas drēbes

Pat vislielākajā karstumā nevajadzētu demonstrēt baznīcā atkailinātu vēderu, rokas vai plecus. Caurspīdīgas drēbes var nodrošināt mums fizisku komfortu, tomēr tās var radīt morālu diskomfortu apkārtējiem.

Mums jāatceras, ka baznīca nav pludmale. Sandales, čības un citi līdzīgi apavi labāk iederas jūras krastā, nevis Misē. Īpaši uzmanīgām jābūt sievietēm, kurām tiek uzticēti Svēto Rakstu lasījumi, jo viņas ar savu izskatu rāda piemēru ticības māsām.

Piegulošs apģērbs

Iepriekšminēto iemeslu dēļ mums nevajadzētu valkāt uz Misi arī pārāk šauras drēbes. Ja mums tomēr patīk legingi, piegulošas blūzes vai džinsi, nevilksim tos uz baznīcu!

Vīrieši

Īsi šorti

Vasaras laikā arī vīrieši aizraujas ar sava veida sakrālo tūrismu. Runa nav par daudzu baznīcu apmeklējumu, bet gan par ģērbšanas stilu baznīcā, kas atbilst tūrista izskatam pludmalē. Īsi šorti nav īstās drēbes, lai satiktos ar savu Pestītāju. Turklāt aizdomāsimies, kā izskatās vīrietis īsos šortos? Vai viņš tiešām atgādina ģimenes galvu?

T-krekli

Grūti iedomāties kādu vīrieti, kuram mājās nebūtu kaut viens T-krekls. Tomēr tas ir labs apģērbs riteņbraukšanai, skriešanai vai zāliena pļaušanai, nevis baznīcai.

Bikses ar zemu jostasvietu

Jāatzīst, ka vīriešu mode feminizējas, līdz ar to vīrieši aizvien biežāk izvēlas bikses ar zemu jostasvietu. Kad viņi nostājas uz ceļiem, diemžēl "viss" kļūst redzams. Tomēr neviens nevēlas uz to skatīties, it īpaši baznīcā."

Skaidrs, ka ne visiem un ne vienmēr ir iespēja izvēlēties adekvātu apģērbu. Piemēram, svētceļojuma laikā uz Aglonu daudzi ticīgie mazāk pievēršas šim jautājumam, jo svētceļojuma apstākļos ir grūti parūpēties par svinīgām drēbēm. Tomēr tas drīzāk ir izņēmums, bet daudzos gadījumos ticīgajiem ir visas iespējas saģērbties atbilstoši situācijai, atceroties, ka Svētā Mise nav piknika vieta.

Dodoties uz baznīcu vasarā aizdomāsimies – kā mēs saģērbtos uz audienci pie Lielbritānijas karalienes? Vai mēs izvēlētos čības, T-kreklu un legingus? Un tad atcerēsimies Kristus (Pasaules Karaļa) Cieņu un Majestāti, kas bezgalīgi pārsniedz jebkura cita monarha godu.

Sagatavoja Marks Jermaks

Foto: parafiagasocin.pl

Avots: 8 rzeczy w które NIE WOLNO się ubrać do Kościoła. Nawet gorącym latem, pch24.pl

Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 03 Jūnijs 2016 21:43