Deja dēmonu godam

Ceturtdiena, 06 Augusts 2015 14:13

/Marks Jermaks/

Rietumu cilvēks nesaprot atšķirību starp kultu un kultūru. Līdz ar to daudziem šķiet, ka joga vai aikido, kas ir Austrumu reliģiju garīgās prakses, var būt „tikai vingrošana”. Poļu rakstnieks un garīgas atbrīvošanas kalpošanas pārstāvis Robert Tekieli norāda, ka nepazīstamas garīgas tehnikas lietošana var radīt reālus draudus.

Tekieli savā dzimtenē ir plaši pazīstams kā unikāls garīgas dzīves speciālists, kurš, būdams ģimenes cilvēks, sešu bērnu tēvs, sadarbojas ar priesteriem-eksorcistiem, sagatavojot „klientus” dēmonu izdzīšanas lūgšanai. Pirms kļūt par kristieti, Tekieli aizrāvās ar okultām praksēm un rezultātā pats piedzīvoja dēmonisku apsēstību. Grāmatā „Eksorcismi un apsēstības” viņš apraksta 28 eksorcismu gadījumus, kas atgādina patiesību, ka garīgais ļaunums eksistē, un no tā var pasargāt tikai dzīve Dieva žēlastībā.

„Agate (14 gadi) piederēja pie katoļu kustības „Gaisma-Dzīvība”, taču jau pusgadu nodarbojās ar tai chi chuan, ķīniešu kaujas mākslu. Šī māksla Rietumos tiek reklamēta kā vingrošana, kas ļauj uzlabot veselību un pašsajūtu,” raksta Tekieli. Meitenes aizraušanās ar tai chi chuan beidzās tajā brīdī, kad viņa pamanīja, ka, ieejot kaujas transa stāvoklī, viņai rodas vēlme apzināti sist citu meiteni pa kreiso roku, kas viņai bija traumēta. Pēc nodarbības Agate pajautāja meistaram: „Kas patiesībā ir tai chi chuan?” Kluba vadītājs, kurš bija pārliecināts, ka skolniece jau ir pilnīgi pārņemta ar viņa „mākslu”, godīgi atbildēja: „Tā ir deja dēmonu godam.”

Bartolomeja hobijs bija aikido. Vīrietim bija tik izcils talants, ka jau drīz pēc nodarbību uzsākšanas viņš sāka uzvarēt visās sacensības. Neviens no cīņas biedriem nespēja viņam pretoties. „Viņam piemita necilvēciska spēka sajūta. Taču psihiskā gaisotne viņam apkārt bija tāda, ka neviens kolēģis darbā nevēlējās palikt ar viņu vienā istabā. Tajā laikā divu metru gara vīrieša svars īsā laikā saruka līdz 60 kilogramiem. Meditāciju laikā pirms treniņiem un sacensībām Bartolomejam izdevās ieiet kontaktā ar nesaprotamo iekšējo spēku, kas viņam ļāva paveikt neticamas lietas. Reiz istabas sakopšanas laikā, vīrietis pamanīja uz grīdas rožukroni. Paņemot lūgšanu krelles rokās, vīrieša prātu pārpildīja domas, kas bija saistītas ar zaimošanu. Interesanti, ka dažas frāzes, kas parādījās Bartolomeja galvā, viņš nekad pirms tam nebija dzirdējis. Kopš tās dienas viņam vairs nebija vajadzīga meditācija, jo viņš tāpat sajuta kontaktu ar pārdabisko spēku. Tās turpinājās līdz dienai, kad sākās eksorcisms,” norāda Tekieli.

Eksorcismu palīgs piemin vel kādu gadījumu: „Agnese aizrāvās ar Hatha Joga. Šis ir jogas veids, kurā netiek izmantoti elpošanas vingrinājumi un mantras, tas balstās tikai uz ķermeņa pozām, jeb asaniem. Saskaņā ar reklāmu joga sekmē relaksāciju, ļauj sasniegt veselību un dziļu mieru. Jau pēc diviem mēnešiem Agnesei apkārt sāka notikt dīvainas lietas. Sievietei likās, ka viņai blakus atrodas kāds svešinieks. Viņa pārtrauca nodarbības, kad sākās fiziskie uzbrukumi. Parasti tie notika brīdī, kad viņa aizmiga vai pamodās. Kāds ar spēku piespieda viņu pie gultas, turklāt pati gulta pacēlās virs grīdas bez ārējas iedarbības. Arī šis stāsts pēc dažiem gadiem beidzās ar eksorcismiem.”

Tajā pašā laikā Tekieli norāda, ka, joga nav tiešā veidā saistīta ar sātanismu, tomēr kristiešiem tā var būt bīstama. „Kad katoļu un protestantu demonologiem jautā, kāpēc joga neizraisa apsēstību hinduistu vidū, viņi skaidri atbild, ka hinduismā nav pirmā Dieva baušļa. Kristiešiem svešo reliģisko tehniku praktizēšana ir elkdievība. Savukārt ķermeņa pozas jogā vai tai chi chuan ir sava veida simboliski signāli. Tomēr sūtīt signālus var tikai būtnēm, kurām piemīt prāts,” skaidro speciālists.

Tekieli uzsver arī to, ka Austrumos joga tiek praktizēta atšķirīgos apstākļos. „Indijā par atzītu jogas adeptu var kļūt psihiski līdzsvarots cilvēks, kurš ir realizējies ģimenē un sabiedrībā. Rietumos ar jogu var nodarboties jebkurš, t.sk. psihiski nelīdzsvarotas personas. Hinduisms savā būtībā nav vērsts uz misiju. Tas nozīmē, ka vairākums guru, kuri dodas uz Rietumiem, pieder pie hinduisma sektām. Tūkstošiem „jogas skolotāju” Rietumos nav ne jausmas, kā izvest savus mācekļus no pārdabiskiem stāvokļiem, ko izraisa jogas praktizēšana. Klasiskā hinduismā eksistē mutiska tradīcija, kas paredz, ka guru jāspēj palīdzēt jogas adeptiem tikt galā ar efektiem, kas var rasties uzsākot nodarbības – katalepsi, personības šķelšanos un halucinācijām. Tomēr ja tu nodarbojies ar jogu, izejot divu mēnešu online kursus, tev var rasties problēmas, kas būs neatgriezeniskas. Tas izskaidro, kāpēc hinduisma reliģiskā tehnika var būt bīstama arī tiem Rietumu cilvēkiem, kuri nav kristieši,” brīdina Tekieli.

Foto: Edwin Lee, flickr.com